2024. july 3., Wednesday

Megtartotta hárompontos előnyét az osztályozót érő második helyért folyó küzdelemben, a labdarúgó 3. liga IX. csoportjának felsőházi rájátszásásban a Nyárádtői Unirea 2018 a Kudzsiri Metalurgistullal szemben, noha ezúttal is vereséget szenvedett az éllovas és veretlen Vajdahunyadi Corvinul 1921-től. Ugyanakkor meglepetésre Kudzsir hazai pályán alulmaradt a Gyulafehérvári Unireával szemben, így Nyárádtő előnyben maradt négy fordulóval a felsőház befejezése előtt.

Kiegyensúlyozott csatát, olykor némi csontzenét is hozott a nyárádtői találkozó, amelyen a házigazdák mindent megpróbáltak, hogy legyőzzék az éllovast. Egy ideig úgy tűnt, ez sikerülhet is, azonban a Corvinul 1921 magabiztos játéka végül meghozta a gyümölcsét. Az első gólt a vendégek szerezték a 13. percben, amikor Pîrvulescu a tizenhatos bal széléről magas ívvel a hosszú felső sarokba csavarta a labdát. A házigazdák Astafei góljával válaszoltak: egy jobb oldali beadást küldött fejjel hat méterről a hálóba.

A második félidő remekül kezdődött Nyárádtő számára, hiszen már az első percben szabadrúgáshoz jutott a tizenhatos vonala előtt, Istrate csavarását a vajdahunyadi kapus pedig a gólvonal mögé ejtette. 25 percig tűnt úgy, hogy meglehet az első Corvinul elleni siker, ám a 70. percben Lupu átvehette a tizenhatos vonala mögött, és laposan a rövid sarokba lőtt. Nyolc perccel később pedig a győztes vendéggól is megszületett: az ötös sarkára beadott labdát a védők röviden szabadították fel, és Mitran tíz méterről középről bevágta.

A héten két fordulót is rendeznek. Ma Nyárádtő Gyulafehérvárra, az Unirea otthonába látogat, szombaton Kudzsirt fogadja.

Az ACS Marosvásárhely a hazai pontvesztés után gól nélküli döntetlenre játszott a Kolozsvári Viitorul otthonában, és két pontra lemaradt a gyulafehérvári CSU-tól az alsóház első helyéért folyó küzdelemben. A következő fordulóban, ma újabb kolozsvári kiszállás következik, ezúttal a Sănătatea otthonába, majd pénteken hazai pályán a Szászrégeni CSM Avântul elleni megyei rangadó.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, felsőházi rájátszás 5. forduló Nyárádtői Unirea 2018 – Vajdahunyadi Corvinul 1921 2-3 (1-1)
Nyárádtő, városi stadion. Vezette: Dragoș Țurcanu (Karácsonkő) – Andrei Roman (Németvásár), Ionuț Andrei (Karácsonkő). Ellenőrök: Bogdan Dragoș (Fogaras), Iosif Chirilă (Gyulafehérvár).
Gólszerzők: Astafei (30.), Istrate (46.), illetve Pîrvulescu (13.), Lupu (70.), Mitran (78.).
Nyárádtő: Bucur – Suslak, Ndiesse, Vînău, Vasiu, Coza, Istrate, Bálint, Piper, Astafei, Oltean. Cserék: Feier, Vomir, Simon, Boar, Chiorean, Radu, Dușmanu, Todoran, Codrea.
Vajdahunyad: Blaga – Iacob, Garruti, Elton, Pop, Lupu, Neacșa, Chindriș, Bradu, Pîrvulescu, Coman. Cserék: Lefter, Vlad, Mercioiu, Hergheligiu, Curtean, Mitran, Mar.

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 6. forduló: Bukaresti Rapid 1923 – Kolozsvári CFR 1907 3-1. Az élcsoport: 1. FCV Farul 43 pont, 2. FCSB 40, 3. CFR 1907 38.
* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 6. forduló: Kolozsvári FCU – FC Voluntari 2-3. Az utolsó helyeken: 7. Chindia 22 pomt, 8. CFC Argeș 20, 9. UTA 18, 10. Mioveni 11.
* 2. liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló: Bodzavásári Gloria – Bukaresti Dinamo 1948 2-2. Az élcsoport: 1. Jászvásár 49 pont, 2. CSA Steaua 48, 3. Galac 45, 4. Dinamo 1948 38.
* 3. liga, IX. csoport, rájátszás, 5. forduló: Felsőház: Nyárádtői Unirea 2018 – Vajdahunyadi Corvinul 1921 2-3, Kudzsiri Metalurgistul – Gyulafehérvári CSM Unirea 1-3. Alsóház: Gyulafehérvári CSU – CS Maros-
újvár 4-1, Kolozsvári Viitorul – ACS Marosvásárhely 0-0, Kolozsvári Sănătatea – Szászrégeni CSM Avântul 2-2.
* 4. liga, 20. forduló: Marosvásárhelyi ASA – Segesvári CSM 4-0, Nyárádszereda – Marosvásárhelyi Academica Transilvania 1-4, Szováta – Radnót 0-2, Erdőszentgyörgy – Marosvásárhelyi Atletic 1-1, Ákosfalva – Marosoroszfalu 0-3 (hivatalból), Búzásbesenyő – Mezőrücs 1-3, Dános – Marosludas 2-2.

Sikerrel vette Radnót a szovátai akadályt is

Idegenben nyert az éllovas Radnót a 4. ligás labdarúgó-bajnokságban, Szovátán, így elhárult az egyik utolsó komolyabb akadály a bajnoki címhódításért folyó küzdelemben. Az eredménynek köszönhetően ugyanis az alakulat megőrizte ötpontos előnyét az ASA-val szemben. A marosvásárhelyi együttes hozta ugyan a kötelezőt Segesvárral, azonban a radnótiakat csak akkor érhetik utol, ha azok valahol botlanak az egymás elleni mérkőzésen kívül is. A héten Radnót hazai pályán fogadja Nyárádszeredát, az ASA pedig Dánosra látogat. Ha lennebb is tekintünk egy kicsit a tabellán, ki kell emelnük Mezőrücs teljesítményét, amely zsinórban a harmadik győzelmét szerezte (ebből kettőt idegenben), miután szinte az egész idényben sereghajtó pozíciót foglalt el, és korábban csupán két sikerrel büszkélkedhetett.