2024. july 18., Thursday

a végső favorit otthonában

Horvátországban, a KK Mlaka Rijeka otthonában játszott a női teke Bajnokok Ligája negyeddöntőinek első menetében a Romgaz-Elektromaros. Orosz István és Seres József tanítványainak igen nagy balszerencséje volt a sorsoláson, hiszen a végső győzelemre legnagyobb favoritot, a Világkupa-győztes csapatot kapták ellenfélnek. Sikerült azonban nem csupán tisztességesen helytállni, de három párt is megnyerni, ami elvileg megfordíthatóvá teszi az eredményt a február 17-ei hazai visszavágón.

A rijekai mérkőzés nagyon rosszul kezdődött a Romgaz-Elektromaros számára, az első váltásban két olyan tekéző is kikapott, aki elvileg pontszerzésre volt esélyes, igaz, a hazaiak két kiválóságával szemben. A nagyobb problémát azonban a hatalmas, 132 fás különbség jelentette. A második váltásban Nika Grubišić  és Vanessa Bogdanović is 600 fölé jutott, és négy menetet vett el Szabó Júlia Emesétől, Sáfrány Anita viszont a csapat legjobb eredményével szépített. A reményt az utolsó váltás hozta vissza, ebben mindkét párban marosvásárhelyi győzelem született, noha nem a legnagyobb eredményekkel, esély nem volt az összesített tekeszámban a két pont begyűjtésére.

A viszonylag szoros vereség, a vártnál talán jobb idegenbeli eredmény ellenére azonban továbbra sem a marosvásárhelyi csapat a favorit a továbbjutásra. A világklasszis Valentina Galt nagyon nehéz lesz bárkinek legyőznie (ráadásul vendégcsapatként a horvátok dönthetnek, hogy kivel állítják párba), mint ahogy a magyar válogatott Nemes Irén is mindenki ellen favorit. A továbbjutás menetaránnyal dőlhet el, a 15-9 megfordítására pedig legalább két, de inkább három 4-0-ra lenne szükség.

Női teke BL-negyeddöntő, első mérkőzés: KK Mlaka Rijeka – Romgaz-Elektromaros 5-3 (15-9, 3478-3357).

Rijeka, SRC Mlaka tekepálya. Vezette: Igor Mojskerc (horvát).

Egyéni eredmények: Valentina Gal – Seres Bernadett 1-0 (4-0, 653-561), Nemes Irén – Méhész Anita 1-0 (3-1, 593-553), Nika Grubišić (Vanessa Bogdanović) – Szabó Júlia Emese 1-0 (4-0, 614-542), Milana Pavlić – Sáfrány Anita 0-1 (1-3, 543-589), Anamarija Grdić – Maria Ciobanu 0-1 (2-2, 549-559), Valentina Smud – Fekete Réka 0-1 (1-3, 526-553).

Női teke BL-negyeddöntő, első mérkőzések: KK Slovan Rošice (cseh) – Composites Neunkirchen (osztrák) 6-2, SV Pöllwitz (német) – ZKK Istra Poreč (horvát) 7-1, KK Slavia Prága (cseh) – KK Alimenta Újvidék (szerb) 1-7, KK Mlaka Rijeka (horvát) – Romgaz-Elektromaros 5-3.