A MOL Fehérvár FC háromgólos hátrányból fordítva 5-3-ra nyert otthon a Kisvárda ellen a magyar labdarúgó NB I 26. fordulójának szombati játéknapján.

A Fehérvár kezdte jobban a mérkőzést, mégis, amikor a vendégek először átmerészkedtek a hazai térfélre, Bumba révén megszerezték a vezetést. Majd a második támadásuknál Navrátil, a harmadiknál Camaj volt eredményes, így 12 perc után hárommal vezettek. Nem szegte kedvét a Vidinek a nagy hátrány, mentek előre a fehérváriak, és három perc alatt lőtt két góllal felzárkóztak. A folytatásban is a fehérváriak játszottak fölényben, ám egy lesgólon kívül többre nem futotta erejükből.

A második félidőben összejött a Fehérvárnak az, ami az elsőben nem, Zulj találatával egyenlített. Az utolsó félórára sem lassítottak a hazaiak, akik előbb Kodro révén átvették a vezetést, majd Nikolics büntetőjével megduplázták előnyüket. A Kravcsenko kiállítása miatt emberhátrányba kerülő Kisvárda próbálkozott becsülettel, de nem tudott szépíteni.

Fotó: a MOL Fehérvár FC honlapja

NB I, 26. forduló: MOL Fehérvár FC – Kisvárda Master Good 5-3 (2-3)

MOL Aréna Sóstó, 2054 néző, vezette: Erdős.

Gólszerző: Nikolics (15., 85., a másodikat 11-esből), Bamgboye (18.), Zulj (59.), Kodro (80.), illetve Bumba (8.), Navratil (10.), Camaj (12.).

Sárga lap: Zulj (31.), Kodro (81.), illetve Leoni (40.), Kravcsenko (68., 84.).

Kiállítva: Kravcsenko (84.).

Fehérvár: Kovács D. – Nego, Bese, Rus, Stopira, Hangya – Fiola, Zulj (71. Makarenko) , Bamgboye (71. Petrjak) – Kodro (87. Sabanov), Nikolics (90+1. Kovács I.).

Kisvárda: Dombó – Hej, Kravcsenko, Cirkovic, Leoni (84. Petelej) – Melnyik, Karabeljov – Navrátil, Ötvös (62. Zlicic), Bumba (70. Asani) – Camaj (84. Nagy M.).

* NB I, 26. forduló: Debreceni VSC – ZTE FC 0-0, MOL Fehérvár FC – Kisvárda Master Good 5-3, Budapest Honvéd – Paksi FC 1-1, Mezőkövesd Zsóry FC – Gyirmót FC Győr 1-0.

* 1. liga, felsőházi rájátszás, 3. forduló: FC Voluntari – Konstancai Farul 1-0. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 42 pont, 2. FCSB 37, 3. Voluntari 30.

* 1. liga, alsóházi rájátszás, 3. forduló: Universitatea 1948 Cra-iova – CS Mioveni 1-1, Chindia Târgoviște – Bukaresti Dinamo 1948 0-2, Aradi UTA – Medgyesi Gaz Metan 4-0, Bukaresti Rapid 1923 – Botosáni FC 3-0. Az élcsoport: 1. Rapid 1923 29 pont, 2. Botosán 29, 3. UTA 26.

* 2. liga, felsőházi rájátszás, 2. forduló: Nagyszebeni Hermann-stadt – Concordia Chiajna 2-1, Bukaresti CSA Steaua – Petrolul 52 Ploiești 2-1. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 50 pont, 2. Nagyszeben 47, 3. Kolozsvári U 43.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, A csoport, 2. forduló: FK Csíkszereda – Temesvári Politehnica 3-0, Dunărea 2005 Călărași – Sellemberki CSC 1599 0-5, Jászvásári CSM Politehnica – Dacia Unirea 1919 Brăila 1-0. Az élcsoport: 1. Csíkszereda 36 pont, 2. Bukaresti Metaloglobus 31, 3. Jászvásár 29.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, B csoport, 2. forduló: Gyurgyevói Astra – Temesvári Ripensia 1-3, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Konstancai Unirea 3-3, Brassói FC – Bodzavásári FC 3-4. Az élcsoport: 1. Bodzavásár 35 pont, 2. Dés 31, 3. Zsilvásárhely 28.

Gazdag újabb győztes meccsen szerzett gólt

A Philadelphia Union magyar válogatott játékosa ismét gólt szerzett az észak-amerikai profi labdarúgóligában (MLS), csapata az alapszakasz szombati játéknapján otthon 2-0-ra legyőzte a Charlotte együttesét. Gazdag Dániel kezdőként lépett pályára, és csapata második gólszerzőjeként a 46. percben volt eredményes. A támadó középpályást a 91. percben cserélték le.

A Philadelphia döntetlennel kezdte a bajnoki idényt, azóta negyedszer győzött – ezeken 8-1 a gólkülönbsége –, és 13 pontjával a Keleti főcsoport első helyén áll. Gazdag az utóbbi négy összecsapás mindegyikén betalált az ellenfél kapujába.