A Mezőkövesd 4-2-re legyőzte a vendég Debrecent a magyar labdarúgó NB I negyedik fordulójának hétfői mérkőzésén. A házigazda együttes először nyert a szezonban, míg a Loki három döntetlen után először veszített, és továbbra is nyeretlen a bajnokságban.

Jobban kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, a hatodik percben meg is szerezte a vezetést, majd ezt követően percekig egyértelműen fölényben játszott. Ám nem sokáig, mivel a hazaiak váratlanul még az első negyedóra végén egyenlítettek, a gól után pedig átvették az irányítást. A Debrecen a kapott góltól teljesen megzavarodott, Supka Attila vezetőedző csapata pedig gyorsan egy újabb góllal átvette a vezetést, és a félidő további részében is sokkal jobban játszott a hajdúságiaknál, így a játékrész derekán növelte előnyét.

A fordulás után tulajdonképpen azonnal szépített a DVSC, de húsz perc meddő vendégmezőnyfölény után visszaállította a kétgólos különbséget a házigazda. A folytatásban már csak Cseke brutális talpalása és kiállítása okozott izgalmat, az eredmény azonban nem változott.

A Debrecen roppant gyenge teljesítményt nyújtott, a Mezőkövesd így megérdemelt győzelmet aratott.

Fotó: a Mezőkövesd Zsóry FC honlapja

Labdarúgó NB I, 4. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC – Debreceni VSC 4-2 (3-1)

Mezőkövesd, 1600 néző, vezette: Erdős.

Gólszerzők: Madarász (13.), Besirovic (17., 66. – a másodikat tizenegyesből), Drazic (35.), illetve Szécsi (6.), Bárány (46.).

Kiállítva: Cseke (81.).

Sárga lap: Vajda (41.), illetve Babunszki (32.), Horváth (39.), Bévárdi (45+2.), Lagator (65.), Neofitidisz (73.), Bárány (90+5.).

Mezőkövesd: Piscitelli – Pillár, Lukic, Bobál – Madarász (82. Kállai), Nagy G., Cseri (53. Cseke), Besirovic, Vajda – Drazic (82. Molnár) – Kis (20. Selmani, 82. Karnyicki).

Debrecen: Megyeri – Bévárdi (67. Varga J.), Romancsuk (46. Lagator), Charleston, Manrique – Neofitidisz, Dzsudzsák – Baranyi (46. Baráth P.), Horváth K. (69. Olawale), Szécsi – Babunszki (46. Bárány).

NB I, 4. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC – Debreceni VSC 4-2. Az élcsoport: 1. Kisvárda 8 pont/4 mérkőzés, 2. Ferencváros 6/2, 3. Kecskemét 6/4.