2024. july 18., Thursday

Kikapott a Sepsi OSK az UTA-tól Aradon, a Szuperliga 23. fordulójában, a szombaton kora délután rendezett mérkőzésen.

A kudarcnak kijózanító hatása kell hogy legyen a székelyföldi alakulatra, amelynek bár a végén megvolt az esélye az egyenlítésre, a játékosai annyi hibát és butaságot követtek el, hogy tulajdonképpen örvendhetnek, hogy csak egy góllal kaptak ki. A csapat először kapott ki Bernd Storck vezetőedző érkezése óta, aki talán ezzel megkapta a lehetőséget, hogy kissé belegyalogoljon a feladatukat hányavetien végző játékosok lelkivilágába.

Lendületesebben kezdett az UTA, ami részben várható volt, a Sepsi OSK pedig megpróbált szervezettebben támadni. Amikor sikerült átvinni a labdát a középpályán, akkor picivel veszélyesebb volt a háromszéki csapat, csakhogy rengeteg labdát veszített építkezés közben, sőt, szögletek után, amelyekből az UTA veszélyes akciókat vezethetett. Az 5. percben Ștefănescu próbálta meglepni egy tizenhatos sarka közeléből elvégzett szabadrúgásból Kucsert, de a labda az oldalhálót találta el. A 14. percben ugyanő megpróbált fejelni az ötös oldalvonaláról Debeljuh felé, Rodrigues pedig szinte öngólt vétett, ám Kucser résen volt. A 24. percben Matei verekedte magát be a tizenhatos bal oldalára, csavart lövését az aradi kapus szögletre tolta. Azonban ha ebből az jönne le, hogy az OSK fölényben játszott, téves képzet lenne, mert ugyan az UTA nem jutott konkrét helyzetig, de nagyon veszélyes volt az elveszített labdákból, a védők rengeteget bizonytalankodtak, s a felsorolt helyzetek ellenére támadásban sem működött olajozottan az építkezés. Annyit ügyetlenkedtek a középpályán, hogy előbb-utóbb elkerülhetetlen volt a gól, noha ehhez jó adag szerencsére is szüksége volt az UTA-nak: Debeljuh hanyag volt 30 méterre a saját kapujától, Fábry labdát szerzett, lövésével eltalálta Omondit, akin irányt változtatva a labda becsapta a másik irányba induló Niczulyt (1-0). A vezetés szárnyakat adott az UTA-nak, az OSK pedig komoly csapathoz méltatlan módon kapkodni kezdett, és a 38. percben Omondi túl könnyen átjátszotta Otelițát, szabadon vihette volna rá, azonban lövésre szánta el magát, a rövid sarok mellé. Két perccel később előbb Niczuly mentett a vonal elől, majd Ștefan kanalazta ki a kapu előteréből, hogy végül 5 méterről Micovschi belelője Ciobotaruba. Ökölvívásban rászámoltak volna az OSK-ra.

Szünetben csak egyet cserélt Storck, a két Vargát egymás között: Rolandot Kevin váltotta. Ez azonban nem hozott semmi újat, a legújabb Vargán ugyanis látszott, hogy még nem találja a helyét a csapat gépezetében, illetve ő is sok technikai hibát (pontatlan passzok, ellenfélbe rúgott labdák) vétett. Az UTA fölénye pedig folytatódott. A 47. percben Fábry kifelé csavarodó bombáját Niczuly szögletre tolta, de az 51. percben Rodrigues azt tett, amit akart az ülepére huppanó Kecskéssel, és 10 méterről üresen maradva könnyedén a jobb sarokba helyezte a labdát (2-0). Az 54. percben Micovschi helyzete maradt ki, az 59. percben pedig Fábry színüresen kapta a tizenhatos közepén, a legközelebbi védő is legalább tíz méterre volt, és ismét a hálóba lőtt. A csapatok már felálltak középkezdésre, ám a videószobából jelezték, hogy a találatot les előzte meg, így az OSK felszusszanhatott.

Lélektani fordulópont volt, mert ezek után a székelyföldi együttes vette át a kezdeményezést, a 62. percben Debeljuh lefordult Căpușáról, egyedül maradt Kucserrel szemben, de befejezés helyett eldobta magát. Ha valaki érti, hogy miért, szóljon nekünk is! Florin Andrei játékvezető némi habozás után tizenegyest ítélt, ám a videószobából szóltak, hogy szimulálás volt, így az OSK csak Debeljuh sárga lapjával maradt. A 68. percben az alig beállt Šafranko jó lövőpozícióban kapta, de nagyon csúnyán föléküldte. Végül, a 84. percben mégis megszületett a szépítő találat: Ștefănescu büntetőből volt eredményes (2-1), ezúttal viszont fordítva történt. Három perccel korábban Conte kézzel pöccintette el  Ňinaj feje elől, ezt Florin Andrei nem látta, de videózás után megadta a tizenegyest. A maradék percekben, beleértve a 11 percnyi hosszabbítást is, csak Niczuly nem vett részt az OSK támadásaiban, és a 90+4. percben óriási lehetőség maradt ki. Előbb Šafranko, majd Varga Kevin lőtte bele közelről Kucserbe, majd Ștefănescu hat méterről a tátongó kapu fölé küldte. Az UTA-nak ellentámadásból két lehetősége is akadt, azonban az eredmény már nem változott.

A vereség nem azért kijózanító, mert nem sikerült pontot szerezni, hanem mert ismét olyan hiányosságok jelentek meg a csapat játékában, amilyeneket utoljára a Ciobotariu-érában láttunk. Márpedig vasárnap, a CSU Craiova ellen ekkora hibákat biztosan nem engedhetnek meg maguknak a szentgyörgyiek.

Fotó: az UTA közösségi oldala

Szuperliga, 23. forduló: Aradi UTA – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1 (1-0).

Arad, Neumann Ferenc stadion. Vezette: Florin Andrei (Marosvásárhely) – Alexandru Cerei (Kolozsvár), Mihăiță Necula (Bukarest). Tartalék: Marius Omuț (Szatmárnémeti). Ellenőr: Nicolae Grigorescu (Temesvár). Videóbíró: Sorin Costreie (Voluntari). Segéd-videóbíró: Tunyogi Ferenc (Zilah).

UTA: Kucser – Rodrigues, Conte, Benga, Căpușă, Micovschi (90+5. Ofosu), Mihai (60. R. Pop), Diogo Costa, Fábry (72. Stólnik), Luckassen (90+5. Cooper), Omondi (60. López).

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță (77. Popșa), Kecskés (66. Ňinaj), Ciobotariu, Fl. Ștefan, Păun, Rodriguez (66. Šafranko), Matei (66. Kallaku), Ștefănescu, Varga R. (46. Varga K.), Debeljuh.

Gólszerzők: Omondi (35.), Rodrigues (51.), illetve Ștefănescu (84. – büntetőből).

Sárga lap: Rodrigues (28.), illetve Ștefănescu (19.), Varga R. (31.), Debeljuh (65.), Păun (78.), Ňinaj (80.).

Szuperliga, 22. forduló: Botosáni FC – Kolozsvári CFR 1907 1-0, CSU Craiova – Konstancai FCV Farul 1-2, FC Voluntari – Galaci Suporter Club Oțelul 1-0, Bukaresti FCSB – Aradi UTA 4-0;

23. forduló: Konstancai FCV Farul – Universitatea 1948 Craiova 1-0, Aradi UTA – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1, Galaci SC Oțelul – Petrolul 52 Ploiești 0-0, Bukaresti Dinamo 1948 – Bukaresti Rapid 1923 1-2.