2024. july 3., Wednesday

A harmadik mérkőzését is megnyerte, és maximális pontszámmal jutott tovább az új rendszerben megrendezett labdarúgó-Románia-kupa csoportköréből a Sepsi OSK. A FC Voluntari elleni mérkőzésre három nappal a két fél közötti bajnoki találkozó előtt került sor ugyanazon a pályán, így mindkét fél tartalékos, a kupameccseken használt felállással lépett pályára, bár Voluntari egy győzelemmel továbbjuthatott volna, míg a székelyföldi alakulat egy vereséggel kiesik. Azonban mindkét kispad fontosabbnak tartotta a pénteki bajnoki meccset, pedig az előző idény kupadöntőjének megismétléséről volt szó.

A tartalékos felállást a vendégek sínylették meg jobban, noha a szentgyörgyieken is észlelhető volt, hogy a Bergodi-féle passzjáték nem működik annyira olajozottan, mint a kezdőcsapat esetében. Mégis viszonylag könnyedén közelítették meg a voluntari-i kaput, s miután Tudorie fejesét az OSK volt tartalékkapusa, Fernandez kiütötte, Păun pedig mellé fejelt, egy harmadik fejes, a Bălașáé – Achahbar szabadrúgása után – a 14. percben már gólt ért (1-0). Három perccel később Varga csapott rá a Matricardi által Ricardinho hátára rúgott labdára, és laposan bevette az ellenfél kapuját (2-0). Ezt követően Voluntari vette át a középpálya irányítását, de szünetig egyszer sem közelítette meg veszélyesen Niczuly kapuját.

Szünetben beküldött néhány kezdőembert is a voluntari-iak edzője, Liviu Ciobotariu, de paradox módon az OSK lehetőségei sokasodtak meg. Az 52. percben Achahbar szabadrúgása centiméterekkel pattant mellé a falról, aztán Ion Gheorghe 25 méteres lövését ütötte oldalra Fernandez, ám a rárajtoló Tudorie rosszul találta el a labdát. A 62. percben a védők mögül kiugró Vargát találta meg Achahbar labdája, s a magyar válogatott csatár megszerezte a második gólját a meccsen (3-0). Sajnos, egy súlyosnak tűnő sérülés árán – le kellett támogatni a pályáról, miután a lövés pillanatában rossz mozdulatot tett. Voluntari csak ekkor vált veszélyesebbé. Az első kapura tartó lövésüket Omar révén a 65. percben jegyeztük, majd Rață felső sarokba tartó labdáját tornászta ki Niczuly. A 74. percben szintén Niczuly avatkozott közbe Merloi keresztléc alá tartó lövésénél, ám a meccs utolsó gólját ugyancsak az OSK szerezte. A 84. percben egy mintaszerű ellentámadás végén Matei gólpasszát Šafranko értékesítette (4-0).

A Sepsi OSK ezek után mint csoportgyőztes kiemeltként várja a Románia-kupa negyeddöntőjének sorsolását. Az idén azonban még van dolga a bajnokságban. Pénteken ismét megütközik az FC Voluntari-ral, és az a találkozó nemigen hasonlít majd a mostanira. December 17-én pedig a Kolozsvári FCU lesz a Sepsi Aréna vendége.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó-Románia-kupa, csoportkör, 3. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Voluntari 4-0 (2-0)

Sepsi Aréna, vezette: Adrian Cojocaru (Galac) – Mihai Marica (Beszterce), Marius Badea (Rm. Vâlcea). Tartalék: Viorel Flueran (Craiova). Ellenőr: Augustus Constantin (Rm. Vâlcea), Andrei Simion (Bukarest). Videóbíró: Marcel Bîrsan (Bukarest). Segéd-videóbíró: Cristina Trandafir (Bukarest).

Gólszerzők: Bălașa (14.), Varga (17., 62.), Šafranko (84.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Bălașa, Ispas, Păun (69. Ștefănescu), Fr. Junior, I. Gheorghe (74. Aganović), Varga (54. Šafranko), Achahbar (74. Matei), Tudorie (69. Rondón).

FC Voluntari: Fernandez – Costin (46. Armaș), Matricardi, Ricardinho (79. Răduț), Tavares (46. Nemec), Andres, Vlad (46. Aliji), Omar, Rață, Florea (69. Merloi), Meleke.

Labdarúgó-Románia-kupa, csoportkör, 3. forduló:

* A csoport: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Voluntari 4-0, Petrolul 52 Ploiești – Universitatea 1948 Craiova 0-1, Unirea 04 Slobozia – Bukaresti Dinamo 1948 3-3.

A csoport végeredménye: 1. Sepsi OSK 9 pont, 2. U 1948 Craiova 7, 3. FC Voluntari 3, 4. Dinamo 1948 2, 5. Unirea 04 Slobozia 2, 6. Petrolul 52 Ploiești 1. Továbbjutott az első két helyezett.

A további csoportok mérkőzéseit lapzárta után, illetve csütörtökön játszották.