Egészen elképesztő eredménnyel, 7-0-ra múlta felül a Sepsi OSK a Botosáni FC-t a labdarúgó-Szuperliga 11. fordulójában. Ne essünk azonban túlzásba – noha ennél az eredménynél kockázatos ilyet mondani –, azért nem játszott igazán jól a székelyföldi csapat. Kihasználta viszont az ellenfele – mind technikai, mind taktikai – hibáit, a harmadik gól után pedig a moldvai gárda teljesen összeomlott.

Nem volt jó az első félidő. Mindkét együttes játékosai hibát hibára halmoztak, sok kapujelenetet nem jegyezhettünk fel. Mi több, amikor a 16. percben Golofcába csúnyán beleszállt Dragu, Rondón „hazapasszolta” Papnak a 11-est. A vendégek részéről Dican veszélyeztetett távolról, majd Ion Gheorghe lövése zúgott el a hosszú sarok mellett, végül Mussis nagy hibája vezetett a Sepsi OSK első góljához: a vendég középpályást Rodriguez szerelte a félvonalon túl, Aganović átvétel nélkül indította Rondónt, aki a tizenhatos vonalán belülről laposan ellőtte Pap mellett, javítva a hibáját a büntető elvégzésénél (1-0). A hosszabbítás perceiben aztán ismét eredményes volt, anélkül hogy előtte bármi jelezte volna, amikor egy szöglet után az ötösről a hálóba bólintott (2-0).

Már a szünetben is túlzottnak tűnt a kétgólos előny a mutatott játék alapján, az ellenfél azonban annyira rosszul játszott, hogy Mihai Teja egyszerre négy játékost is lecserélt. Néhány percig be is szorították az OSK-t, aztán azonban Sno sietett a háromszékiek „segítségére”, miután durva belépőéjért piros lap járt. Még így is Botosán volt a következő negyedórában a kezdeményezőbb, ám a 65. percben minden megváltozott. Egy szöglet után Rondón (ismét ő) gyorsabb volt Sahafnál, aki sarkon rúgta a venezuelai csatárt, és jöhetett az újabb büntető. A tizenegyest ezúttal Ion Gheorghe végezte el, és technikailag ez is kimaradt, hisz Papról a felső lécre pattant a labda, és onnan pedig a mezőnybe, ám pontosan Ion Gheorghe elé, aki duplázhatott (3-0).

Ez volt a pillanat, hogy Botosán összeomlott, és a frissen beküldött sepsiszentgyörgyi játékosok ezt könyörtelenül kihasználták. A 71. percben Tudorie perdítette Golofca elé a labdát, aki átvétel nélkül 14 méterről a rövid alsóba küldte (4-0). A 75. percben Achahbar első labdaérintése gólt ért: 45 fokos szögből szintén a rövid alsót lőtte ki (5-0). A 83. percben Bărbuț kiválóan találta meg Tudoriet, aki könnyedén elgurította Pap mellett a pöttyöst (6-0), és ugyanő zárta le a 90+1. percben meccset, egy ellentámadás végén, egészen közelről kotorta Bărbuț visszafejelt labdáját a hálóba (7-0).

A mérkőzésen és eredményen túl feltűnik Cristiano Bergodi konzervativizmusa, hiszen a korábbi közönségkedvenc Šafranko a kispadon maradt, míg a nagy reményekkel várt középhátvéd, Tamás Márk a cserepadra sem fért fel. Kíváncsian várjuk, ezek után milyen esélye lesz játszani Varga Rolandnak (a 24-szeres magyar válogatott csatár leigazolását pénteken jelentette be a klub – lásd mellékelt anyagunkat).

A bajnokságban kéthetes szünet következik a válogatott mérkőzései miatt, a Sepsi OSK részéről Păun kapott behívót, míg az U21-es keretbe Andres Dumitrescu és Rareș Ispas utazhat. A következő fordulóban pedig Nagyszebenhez látogat a csapat, amely az eddigi 11 forduló alatt  nem talált legyőzőre.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó-Szuperliga, 11. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Botosáni FC 7-0 (2-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Iulian Călin (Ștefănești) – George Neacșu (Câmpulung Muscel), Daniel Mitruți (Craiova). Tartalék: Rareș Vidican (Szatmárnémeti). Ellenőr: Corneliu Fecioru (Bukarest). Videóbíró: Horațiu Feșnic (Kolozsvár). Segéd-videóbíró: Stelian Slabu (Brassó).

Gólszerzők: Rondón (24., 45+1.), Ion Gheorghe (65.), Golofca (71.), Achahbar (75.) Tudorie (82., 90+1.).

Sárga lap: Aganović (41.), illetve Țigănașu (55.), Ivanov (77.).

Kiállítva: Sno (48.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Ciobotariu, Dumitrescu, Aganović (66. Matei), Păun (74. Francisco Junior), Rodriguez, Golofca (74. Bărbuț), Ion Gheorghe (74. Achahbar), Rondón (66. Tudorie).

FC Botoșani: Pap – Sno, Dican, Țigănașu, Dragu (58. Patache), Mussis (46. Ivanov), Perianu (46. Târcovenau), Sylla, Mailat (46. Mihai Roman I), Camara

(46. Mihai Roman II), Sahaf.

* Szuperliga, 10. forduló: Konstancai FCV Farul – Campionii FC Argeș Pitești 3-0, Kolozsvári CFR 1907 – CSU Craiova 2-0, CS Mioveni – Kolozsvári FCU 0-1, Bukaresti FCSB – FC Voluntari 1-1; 11. forduló: FC Voluntari – Universitatea 1948 Craiova 1-0, Petrolul 52 Ploiești – Konstancai FCV Farul 1-3, Aradi UTA –

Nagyszebeni Hermannstadt 1-2, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Botosáni FC 7-0, Bukaresti Rapid 1923 – CS Mioveni 2-1.

* 2. liga, 7. forduló: Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 1-0, Dési Unirea – Temesvári Politehnica 2-2, Concordia Chiajna –

Sellemberki CSC 1599 0-1, Nagybányai Minaur – Újszentesi CSC 3-4, Bukaresti Metaloglobus – CSM Slatina 0-1. Az élcsoport: 1. Sellemberk 14 pont/7 mérkőzés (10-4), 2. Dés 14/7 (13-10), 3. Slobozia 13/6.

Gólokat és gólpasszokat várnak az újonnan leigazolt Varga Rolandtól

Gólokat és gólpasszokat várnak Varga Rolandtól új csapatában, a Sepsi OSK-nál, amely pénteken jelentette be a 24-szeres magyar válogatott labdarúgó szerződtetését.

Diószegi László klubelnök az M1 aktuális csatornának elmondta: tudták, hogy Varga Roland már július elsejétől klub nélkül van, és miután a Sepsi szélsői a szezonban eddig nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, úgy érezték, hogy további erősítésre, egy valóban gólerős szélsőre van még szükségük. „Ismerjük Varga Roland múltját, tudjuk, hogy sok gólt rúgott, és sok gólpasszt is adott, ezért döntöttünk a szerződtetéséről. Harminckét éves, szerintem még két-három év benne van” –  nyilatkozta.

Varga Roland – aki legutóbb a lengyel Termalica Nieciecza játékosa volt, és egy évre szóló szerződést írt alá a háromszéki klubbal, opciós hosszabbítás lehetőségével –, elmondta: több megkeresése volt a nyáron, de mind közül a Sepsié volt a legkonkrétabb és leginkább célratörő, így gyorsan sikerült megegyezniük. Hozzátette: van meccshiánya, de miután a Ferencvárosnál tudott edzeni, „egészen jó fizikai állapotban” van. „A vezetőedzővel még csak pár szót beszéltünk, de most a válogatott miatti szünetben lesz időnk – mondta. – Egyelőre még csak a bemutatkozás volt meg, azt nem mondta, hogy milyen szerepet szán nekem, ez majd a jövő zenéje.”

A székelyföldi alakulat két héttel ezelőtt Tamás Márk igazolását jelentette be. A 28 éves védő szintén Lengyelországból, a Slask Wroclawtól érkezett.