2024. july 3., Wednesday

Hol volt eddig ez az Arena?

Egyértelmű esélyesként érkezett a Nagyváradi CSU az Arena otthonába, a női kézilabda A osztály 5. fordulójában játszott mérkőzésre. Eddig csak a Déva elleni rangadót nem tudta megnyerni, Kolozsvár ellen viszont győzött, ugyanakkor az Arena nem bírt a csoport ifjúsági csapataival sem, és az utolsó helyről várta a találkozót. A mérkőzés azonban rácáfolt a várakozásokra, és a ligeti sportcsarnokban uralkodó remek hangulatban a marosvásárhelyi együttes megmutatta, hogy sokkal többre képes, mint amit eddig láthattunk tőle.

A kezdő percekben az Arena két beállós góllal nyitott, és a talán kisebb ellenállásra váró nagyváradiak ezt követően futottak az eredmény után. A házigazdákat az sem rendítette meg, hogy a székelyudvarhelyi–bukaresti játékvezetői páros szokatlan bőkezűséggel osztogatta a kétperces kiállításokat, ami a keményebben védekező marosvásárhelyieket jobban sújtotta (10-3 volt a kiállítások különbsége). Ennek ellenére négy gólra is elhúzott az Arena, amely ezúttal nem követett el annyi buta hibát támadásban, mint például legutóbb a Gloria II ellen. A nagyváradiak a félidő végére kezdtek kissé magukhoz térni, és kettőre szorították a hátrányt szünet előtt.

A második félidőben a vendégek pedig már hiába vették sokkal komolyabban a marosvásárhelyi csapatot, a vérszemet kapott Arena nem akarta kiengedni a kezéből a győzelmet, még akkor sem, amikor úgy tűnt, hogy Nagyváradnak sikerül megfordítania az eredményt – a vendégek átvették a vezetést, és három góllal is elhúztak. A hajrában azonban két háromgólos sorozatot is teljesített az Arena, és miután az utolsó percekben mindkét oldalon több lövés is kimaradt, a végső sípszó kétgólos marosvásárhelyi sikert szentesített.

Győzelmének köszönhetően az Arena négy hellyel előlépett a rangsorban. A női kézilabda A osztályban most hosszú szünet következik, a 6. fordulót november 19-én játsszák, amikor a marosvásárhelyi csapat Resicabányára látogat.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 5. forduló: Marosvásárhelyi Arena – Nagyváradi CSU 41-39 (22-20)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Gál László (Székelyudvarhely), Alexandru Constantin (Bukarest).

Arena: Szasz (Jitaru, Colceri) – Gál 8 gól, Bărăbaș 9, Moldován 2, Ördög Sz. 3, Căruntu 6, Samson 3 (Țifui 7, Havasi 3, Márton, Pasc).

Nagyváradi CSU: Corha (Pintea) – Argyelan 12 gól, Bisca 2, Snakovszki 5, Tudose 4, Hercuț, Bochiș (Duțu 2, Trantea 1, Zegrean, Vrabie 5, Corondan, Horj 8, Leș, Mastan).

Női kézilabda A osztály, C csoport, 5. forduló: Beszterce-naszódi Gloria 2018 II – Nagybányai CNOPJ 29-41, Marosvásárhelyi Arena – Nagyváradi CSU 41-39, Kolozsvári U – Resicabányai Universitatea 42-24, Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium – Temesvári Universitatea 32-28, Dévai CSM – CNE Rm. Vâlcea 37-30.

Óvtak a bodzavásáriak az Európa-ligában

Női Bajnokok Ligája:

* A csoport: Bukaresti CSM – DHK Banik Most 40-25, Ferencváros – Vipers 26-26;

* B csoport: Buducnost Podgorica – Bukaresti Rapid 30-30, Storhamar HE – Győri Audi ETO KC 21-35.

Női Európa-liga, selejtező, 1. forduló, visszavágó: Costa del Sol Malaga – Bodzavásári Gloria 30-24, a párharcot a Malaga nyerte 61-56-tal, de a román csapat óvást nyújtott be; Siófok KC – MKS FunFloor Lublin 31-32, továbbjutott a Siófok 58-50-nel.

Román siker az Európa-bajnoki selejtezőn

Románia nyolc góllal, 34-26-ra legyőzte Ukrajnát a 2024-es kézilabda Európa-bajnokság 4. selejtezőcsoportjának második fordulójában. Az alakulat első sikerét aratta, mivel a nyitókörben 36-32-re alulmaradt Ausztriával szemben. A sorozat jövő márciusban, a Feröer-szigetek elleni kettős mérkőzéssel folytatódik. A csoportok első két-két helyezettje, valamint a nyolc csoport négy legjobb harmadikja jut ki a 2024-es németországi kontinenstornára. Románia utoljára 1996-ban jutott ki az Eb döntő tornájára.

Tizenhét gólos magyar győzelem Grúziában

A magyar kézilabda-válogatott 41-24-re nyert Grúzia vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában, vasárnap Tbilisziben. A két győzelemmel álló magyarok március közepén a Svájc elleni hazai, majd idegenbeli mérkőzéssel folytatják szereplésüket a selejtezősorozatban.