Hosszabbításban vesztett két pontot a Sepsi OSK

Emberelőnyben és hosszabbításban kapott góllal vesztett két pontot a Sepsi OSK a Rapid 1923 elleni idegenbeli mérkőzésen. Ismét bebizonyosodott, hogy a csapat képtelen kivédekezni az előnyét, ha visszavonul és lemond a labdabirtoklásról. Ezt a hibát azonban újra elkövette.

A sepsiszentgyörgyi gárda jó eséllyel lépett pályára a találkozón, az ellenfelet ugyanis zárt kapus mérkőzésre ítélte a fegyelmi bizottság, ezért a Rapid Mioveni-be tette át a meccs helyszínét. Nem is volt semmilyen látható pályaelőny, miután az első negyedórában csak kóstolgatták egymást a csapatok, a Sepsi OSK lassan-lassan átvette a középpálya uralmát, és megjelentek a helyzetek is Horațiu Moldovan kapuja előtt. A 13. percben Aganović fejesét tolta fölé a léc alól az OSK-nál is megfordult kapus, a 16. percben Dumitrescu csúnyán föléküldte 10 méterről ideális pozícióban, a 26. percben Achahbar lövése pedig nem volt elég helyezett. A mérkőzés fontos momentuma a 31. percben következett be, amikor Albu csúnyán odalépett Achahbarnak, Colțescu előbb a sárga lapot mutatta fel, de miután kiderült, hogy a Sepsi OSK holland középpályása súlyosan megsérült, ezt pirosra változtatta. Az emberelőnybe került OSK fölénye a mezőnyben ezzel még nyomasztóbbá vált, de szünetig nem változott az eredmény, Bărbuț jó lehetősége ugyanis kimaradt a 40. percben. Igaz, a Rapidnak is akadt ellentámadásból egy helyzete, ám Ilie az ötös sarkáról a rövid sarok mellé küldte.

A második félidőben aztán góllá érett a vendégcsapat fölénye, Bărbuț jobb oldali beadását az ötös sarkáról Ștefănescu átvétel nélkül küldte a hálóba (0-1). A következő percekben még kimaradt a szentgyörgyiek két lehetősége, ismét Ștefănescu, majd Askovszki révén, az 56. percben pedig Tudorie gólját nem adták meg néhány milliméteres lesállása miatt. Ezután pedig – teljesen érthetetlenül – visszavonult az OSK, átengedte a labdát az emberhátrányban rohamozó Rapidnak, amely Goge beállása után egyre veszélyesebbé vált. A 83. percben Dimitrov 3 méterre kivágta Goge elől, egy perccel később pedig Niczuly szögletre ütötte Pănoiu jobb sarokra tartó lövését. A hosszabbítás második percében aztán összeomlott a Sepsi OSK védelme: Niczuly rosszul jött ki messzire a kapujától, kiütött labdája Ioniță elé került, aki 18 méterről a kapuba emelt (1-1).

„Nem érdemeltünk többet, mint egy pont” – mondta keserűen a meccs után a történtekről Cristiano Bergodi edző.

Ezek után a felsőházi rájátszásba jutásról szó sem lehet, sőt, a 7-8. helyek megszerzése is veszélybe került, különösen, hogy két nagyon nehéz meccs vár a szentgyörgyiekre. Szombaton a harmadik helyezett FC Voluntari otthonába látogatnak, aztán az éllovas Kolozsvári CFR 1907-et fogadják a Sepsi OSK-arénában.

1. liga, 25. forduló: Chindia Târgoviște – Campionii FC Argeș Pitești 1-1, CS Mioveni – Konstancai Farul 1-1, Academica Clinceni – Bukaresti FCSB 0-3, Universitatea 1948 Craiova – Botosáni FC 3-2, Bukaresti Dinamo 1948 – CSU Craiova 1-6; 26. forduló: Bukaresti Rapid 1923 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1, Konstancai Farul – FC Voluntari 3-0, Medgyesi Gaz Metan – Kolozsvári CFR 1907 1-2.

Labdarúgó 1. liga, 26. forduló: Bukaresti Rapid 1923 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1 (0-0)

Mioveni, városi stadion. Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova) – George Neacșu (Câmpulung Muscel), Marius Badea (Rm. Vâlcea). Tartalék: Viorel Flueran (Craiova). Ellenőr: Adrian Vidan (Bukarest).

Gólszerzők: Ioniță (90+2.), illetve Ștefănescu (50.).

Sárga lap: Ilie (19.), illetve Bărbuț (37.), Păun (60.), Golofca (83.).

Kiállítva: Albu (31.).

Rapid: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, Grigore, Junior Morais, Albu, Kait (78. Goge), Șefer (72. Ioniță), Marzouk (36. Moise), Ilie (78. Pănoiu), Vojtuš (72. Bălan).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Dumitrescu, Eder (75. Vașvari), Achahbar (36. Păun), Aganović, Bărbuț (75. Askovszki), Tudorie (84. Luckassen), Ștefănescu (75. Golofca).