Iga Swiatek az első az európai hírügynökségek szavazásán

• 2022-12-27 14:00:00

• -

A lengyel Iga Swiatek, a női tenisz-világranglista vezetője végzett az élen az európai hírügynökségek 2022 legjobb európai sportolóiról rendezett szavazásán, amelyen David Popovici a 9., Milák Kristóf pedig a 23. lett.

Swiatek nyolc tornát nyert idén, a francia és az amerikai nyílt bajnokságot, a dohai, az Indian Wells-i, a miami, a római, a stuttgarti és a San Diegó-i versenyt. Ő a sportág első lengyel női játékosa, aki élre állt a WTA-ranglistán, amelyet április eleje óta vezet.

A szavazás második helyén a svéd rúdugró, Armand Duplantis végzett, aki márciusban Belgrádban fedett pályás világbajnok (6,20 méter), júliusban Eugene-ben ugyancsak világcsúccsal szabadtéri világbajnok (6,21) lett. Később megnyerte a müncheni Európa-bajnokságot, valamint a Gyémánt Liga döntőjét is. Idén 19 versenyen indult és 18-at megnyert, a 6 méteres magasságot 23-szor érte el. A Nemzetközi Atlétikai Szövetség ugyancsak megválasztotta az év legjobbjának.

A harmadik a hollandok Forma–1-es világbajnoka, Max Verstappen lett a voksoláson, amelyet hagyományosan a lengyel hírügynökség (PAP) rendez.

A kilencedik helyre rangsorolt román David Popovici idén öt jelentős világversenyen vett részt és 14 érmet (ebből 11 arany) szerzett. A többi között világbajnoki és Európa-bajnoki címet nyert 100 és 200 méteres gyorsúszásban is.

A 65. alkalommal megrendezett szavazáson – amelyen még sosem győzött magyar sportoló, romániai viszont kétszer is: Nadia Comăneci 1976-ban, Gabriela Szabo pedig 1999-ben – ezúttal 20 európai hírügynökség vett részt.