Nem hajlandók feladni az európai kupaszereplés reményét a Sepsi OSK labdarúgói, bár a Szuperliga előző két fordulójában legalább két pontot (ha nem négyet) kivettek a csapat zsebéből a játékvezetők. A Rapid otthonában is közel álltak egy döntetlenhez, amibe végül is már mindenki belenyugodott a szurkolók közül, de soha nem volt még olyan igaz az az angolból importált szólás, hogy nincs addig vége, amíg a kövér hölgy énekel...

Igen nagy lendülettel, vagy inkább harapósan kezdte a mérkőzést a két csapat a Giulești-stadionban, félpercenként egy-egy kemény szabálytalansággal, már-már durvasággal, de nem akarták átengedni a kezdeményezést az ellenfélnek. Végül az OSK-nak sikerült kicsit megszervezni a középpályát, ám  a Rapid védelmét nem tudta átjátszani, ugyanakkor egy-egy előrevágott labdából Krasniqi nagy helyzeteket hagyott ki a 12. és a 15. percben, mindkétszer Niczuly blokkolta. Igaz, az első akár les is lehetett volna, ha netán betalál és elemzik. Mint ahogy Šafranko lehetőségét is megnézték volna, ha szögből üresen nem küldi a hosszú sarok mellé, az ő esetében azonban felemelte a partjelző a zászlót. A 23. percben ismét Krasniqi lőhette rá 16 méterről, de Kecskés blokkolta a labdát. Az első nagy OSK-helyzetet a 24. percben Dumitrescu hagyta ki, aki nem tudott jól fejelni, mert Šafranko szinte fejen rúgta a csapattársát. A 27. percben Rrahmani fejesét a levegőben úszva kapta el Niczuly, a 29. percben Varga Kevin tört be az ötös sarkáig, lapos lövését azonban kivágták a bukaresti védők. A 38. percben Šafranko remekül vett le egy magas labdát az ötös közepén, a lövése azonban lecsúszott, elakadt egy fővárosi játékoson.

A második félidőben kissé változott a játék képe, a Rapid kezdte többet birtokolni a labdát, azonban az OSK védelme kiválóan helytállt. Nem is nagyon alakult ki helyzet Niczuly kapuja előtt, illetve hát az 51. percben Alimi visszarántotta Krasniqit a tizenhatos közepén, ami nemcsak büntetőt, hanem a második sárga lapot és így a kiállítását jelentette – volna. Gyorsan kiderült azonban, hogy Adrian Vornicu partjelző előtte elnézett egy méteres lest, így a videószobában megfordították a döntést, nem maradt sem a tizenegyes, sem a piros lap. Az OSK pedig lassan elkezdett veszélyeztetni. Az 59. percben Varga Kevin szögből az oldalhálóba lőtt, a 72. percben Kallaku 16 méteres lövése Aioani kezében kötött ki. A legnagyobb Rapid-helyzetet a második félidőben Burmaz hagyta ki a 74. percben, akinek a lapos lövése a hosszú sarok mellett suhant el. A 84. percben Debeljuh lövése a tizenhatos sarkából a rövid sarokra nem volt elég erős, a 87. percben pedig Florin Ștefan vágta ki az ötösről. A hosszabbítás perceiben előbb Varga Roland bődületes lehetőséget hagyott ki: üresen az ötösről nem találta el a kaput, egy perccel később Debeljuh fejes gólját pedig egy korábbi les miatt nem adták meg. Két hatalmas lélektani csapás, mégis maradt még hit a sepsiszentgyörgyi játékosokban, akik a 90+5. percben bevitték a kegyelemdöfést: Ștefănescu kapta a bal oldalon, beadását az üresen érkező Debeljuh a bal felső sarokba vágta.

Marosvásárhelyiként pedig legyünk büszkék Florin Andrei kiváló játékvezetésére egy roppant nehéz találkozón (az utóbb érvénytelenített büntető előtti lesről nem ő tehet).

Ezzel a sikerrel a Sepsi OSK marad ugyan a 6. helyen, azonban csupán négy pontra lemaradva a 2. helyen álló Kolozsvári CFR-től, így az európai kupaszereplés reménye továbbra is él. Vasárnap este az OSK a CSU Craiovát fogadja hazai pályán, amellyel van elszámolnivalója a Kovács István által tönkretett mérkőzés után, ha az előbbre lépés reménye nem adna elég motivációt.

Fotó: a Rapid 1923 közösségi oldala

Szuperliga, felsőházi rájátszás, 4. forduló: Bukaresti Rapid 1923 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-1 (0-0).
Bukarest, Rapid-stadion. Vezette: Florin Andrei (Marosvásárhely) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Adrian Vornicu (Jászvásár). Tartalék: Andrei Antonie (Bukarest). Ellenőr: Liviu Ciubotaru (Galac). Videóbíró: Iulian Dima (Bukarest). Segéd-videóbíró: Florian Vișan (Galac).
Rapid: Aioani – Onea, Săpunaru, Iacob, Borza, Hromada, Oaidă (61. Emmers), Hasani (65. Burmaz), Krasniqi, Rrahmani, Petrila (61. Funsho).
Sepsi OSK: Niczuly – Oroian (73. Oteliță), Ciobotariu, Kecskés, Fl. Ștefan, Păun (82. Aganović), Kallaku (73. Varga R.), Alimi, Varga K. (65. Ștefănescu), Dumitrescu, Šafranko (65. Debeljuh).
Gólszerző: Debeljuh (90+5.).
Sárga lap: Săpunaru (7.), illetve Oroian (8.), Alimi (25.), Šafranko (44.).

Mi lesz Bergodival?
A Sepsi OSK elleni mérkőzés bukaresti közönsége a találkozón többször is Cristiano Bergodi vezetőedző lemondását követelte. Az olasz tréner a találkozót követően azt mondta, a legnehezebb időszakát éli, amióta Romániában dolgozik. Egyúttal közölte, nem távozik, csak ha a vezetőség leváltja. A fővárosi klub mind a négy meccsét elvesztette a felsőházi rájátszásban. (f.)

Súlyos sérülés a Dinamo – Jászvásár mérkőzésen
Stabil az állapota, de még zavarodott a Jászvásári CSM Politehnica labdarúgója, Luca Mihai, aki súlyosan megsérült vasárnap a Dinamo 1948 elleni mérkőzésen, közölte a Szuperliga alsóházában szereplő klub. A rájátszás 4. fordulójában rendezett találkozó 29. percében a labdarúgó elájult egy ütközést követően, amelynek következtében többszörös koponyatörést szenvedett, és elmozdult az arccsontja. A mérkőzést a Dinamo 1948 1-0-ra nyerte. (f.)