2024. july 1., Monday

A Kisvárda 5-0-ra legyőzte a vendég Zalaegerszeget a magyar labdarúgó NB I. 11. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén, ezzel a tabella élére ugrott.

Kiegyenlített labdabirtoklási arány mellett a hazaiak futballoztak veszélyesebben, ez pedig az első félidő felénél góllá érett, igaz, Navratil találatát csak videobírózás után érvényesítette a játékvezető (1-0). Néhány perccel később tizenegyesből egyenlíthetett volna a vendégegyüttes, a főszerep azonban ismét a videobíróé volt, az pedig felülbírálta a játékvezető döntését, tehát a ZTE nem rúghatott büntetőt. Kisvártatva Navratil duplázott (2-0), így a Kisvárda előnye megnyugtatóvá vált a szünetre.

A térfélcsere előtt hármas cserével próbált frissíteni Waltner Róbert vezetőedző a zalai együttesen, amely nagy lendülettel vetette bele magát a folytatásba. A második félidő első felében egyértelműen a vendégek támadtak nagyobb erőbedobással, a hazaiak az előnyük birtokában a gyors ellenakciók esélyét lesték. Az utolsó negyedórához közeledve a percekkel korábban csereként beállt Camaj lőtt szép gólt (3-0), amellyel el is döntötte a három pont sorsát, a zalaiak minden erőfeszítése ellenére. A montenegrói Camaj a hajrában aztán még kétszer eredményes volt (4-0, 5-0), így 13 perc alatt mesterhármassal járult hozzá a Kisvárda fölényes diadalához.

A zalaiak sorozatban három bajnoki siker után veszítettek, míg a várdai együttes három nyeretlenül megvívott élvonalbeli találkozó után győzött ismét.

A sportszerű meccsen egyetlen sárga lapot sem kellett kiosztania a játékvezetőnek.

Fotó: a Kisvárda FC közösségi oldala

NB I., 11. forduló: Kisvárda Master Good – ZTE FC 5-0 (2-0)
Kisvárda, 2023 néző, vezette: Bognár.
Gólszerzők: Navratil (19., 33.), Camaj (73., 82., 85.).
Kisvárda: Dombó – Hej, Prenga, Cirkovic, Leoni – Karabeljov, Melnyik (55. Zlicic) – Navratil (81. Bumba), Ötvös, Asani (69. Camaj) – Mesanovic (81. Nagy M.).
ZTE FC: Demjén – Lesjak, Kálnoki-Kis, Bobál D. (75. Sebestyén), Gergényi (46. Huszti) – Sankovic, Bedi – Ubochioma, Spoljaric (46. Zimonyi), Skribek (46. Milovanovic) – Koszta (68. Babati).

* NB I., 11. forduló: 11. forduló: Kisvárda Master Good – ZTE FC 5-0, Puskás Akadémia FC – Budapest Honvéd 3-1.
* NB II., 14. forduló: WKW ETO FC Győr – Budafoki MTE 1-0, Pécsi MFC – Nyíregyháza Spartacus FC 6-1, Szolnoki MÁV FC – Békéscsaba 1912 Előre 1-1, Vasas FC – Dorogi FC 5-0, Aqvital FC Csákvár – Tiszakécskei LC 0-1, FC Ajka – Szentlőrinc SE 3-1, Kecskeméti TE Hufbau – III. Kerületi TVE 2-0, BFC Siófok – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-0, Soroksár SC – Budaörsi SC 0-1. Az élcsoport: 1. Vasas FC 30 pont/14 mérkőzés, 2. Kecskemét 29/14, 3. Haladás 28/13.