Kerkezék búcsúztak, döntőben a Fiorentina az Európa-konferencialigában

• 2023-05-21 15:00:00

• -

A Kerkez Milossal felálló Az Alkmaar hazai környezetben 1-0-s vereséget szenvedett a West Ham Unitedtől, amely így kettős győzelemmel jutott a labdarúgó-Európa-konferencialiga döntőjébe.

A magyar válogatott futballista kezdőként kapott lehetőséget, majd a 85. percben cserélték le az összecsapáson, amelyen a hollandok futballoztak fölényben – többet birtokolták a labdát és több kapura lövésük is volt –, de nem tudtak gólt szerezni.

Az Alkmaar ebben a szezonban első alkalommal kapott ki hazai pályán a sorozatban. A West Ham 47 év után jutott európai kupa fináléjába, akkor a KEK-döntőben alulmaradt.

A másik ágon drámai csatát vívott egymással a Basel és a Fiorentina: az első meccsen hazai környezetben egygólos vereséget szenvedő olasz gárda a rendes játékidőben 2-1-re vezetett, így jöhetett a hosszabbítás. Úgy tűnt, a kétszer 15 perc sem hoz gólt, azonban a ráadás hosszúra nyúlt hosszabbításának legvégén, a 129. percben a cseh Antonín Barák döntött a firenzeiek javára.

A Fiorentina 33 esztendő után játszik újra európai kupadöntőt, az 1989/1990-es idényben a Juventusszal szemben alulmaradt az UEFA-kupa fináléjában.

Az Európa-konferencialiga fináléját június 7-én, Prágában rendezik.

Európa-liga, elődöntő, visszavágók:

* Sevilla (spanyol) – Juventus (olasz) 2-1 (0-0, 1-1, 2-1) – hosszabbítás után, továbbjutott: a Sevilla 3-2-es összesítéssel.

Gólszerzők: Suso (71.), Lamela (95.), illetve Vlahovic (65.).

Kiállítva: Acuna (115., Sevilla).

* Bayer Leverkusen (német) – AS Roma (olasz) 0-0, továbbjutott az AS Roma 1-0-s összesítéssel.

Európa-konferencialiga, elődöntő, visszavágók:

* AZ Alkmaar (holland) – West Ham United (angol) 0-1 (0-0), továbbjutott: a West Ham United kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel.

Gólszerző: Fornals (90+4.).

* Basel (svájci) – Fiorentina (olasz) 1-3 (0-1, 1-2, 1-2) – hosszabbítás után, továbbjutott: a Fiorentina 4-3-as összesítéssel.

Gólszerzők: Amdouni (55.), illetve Gonzalez (35., 72.), Barák (120+9.).

Az AS Roma és a Sevilla vívja az Európa-liga döntőjét

Az AS Roma után a Sevilla jutott a labdarúgó-Európa-liga május 31-i, budapesti döntőjébe, mivel csütörtök este hosszabbításban 2-1-re legyőzte a vendég Juventust az elődöntő visszavágóján.

A spanyol és az olasz csapat élvezetes összecsapást vívott egymással, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A második félidő derekához közeledve a torinói gárda szerzett vezetést, de az andalúziai rivális hamar egyenlített, így hosszabbításba torkollott a párharc.

A ráadásban Erik Lamela védhetetlen fejese döntötte el, hogy a Sevilla 2006 óta hetedszer is megküzdhet az Európa-liga trófeájáért. Bár a Zebrák nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, nem jártak sikerrel, pedig Marcos Acuna kiállítása miatt – aki így nem léphet pályára a magyar fővárosban – az utolsó öt percben már emberelőnyben támadhattak.

A Puskás Arénában rendezendő fináléban a csúcstartó Sevilla hetedszer, míg az AS Roma másodszor diadalmaskodhat a második számú európai kupasorozatban. Előbbi már játszott budapesti döntőben, de 2020-ban 2-1-re alulmaradt a Bayern Münchennel szemben a Szuperkupáért kiírt találkozón.

Már nem lehet jegyet kapni a budapesti fináléra

Már nem lehet jegyet vásárolni a május 31-ei budapesti labdarúgó-Európa-liga döntőre, amelyet az AS Roma és a Sevilla vív a Puskás Arénában.
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA), a másik két európai kupadöntővel egy időben, már korábban elindította az EL-finálé belépőjegyeinek értékesítését. Az érdeklődők április 28-ig regisztrálhattak a jegyekre az UEFA oldalán.
A döntőre 47 ezer belépőt értékesít az UEFA, ebből mindkét csapat számára 15-15 ezer jegyet tartanak fenn a szervezők, a fennmaradó jegyeket sorsolás útján értékesítik. Amennyiben a részt vevő csapatok nem használják fel a részükre biztosított kontingenst – bár ennek a gyakorlati  valószínűsége csekély –, az elvi lehetőség megvan, hogy az  UEFA kisorsolja a fennmaradó jegyeket a már korábban, határidőig regisztrált szurkolók között. Ahogy az várható volt, a megadott határidőig hatalmas érdeklődés és többszörös túljelentkezés volt a jegyek iránt. Éppen ezért az UEFA sorsolás útján dönt arról, hogy kik juthatnak belépőhöz. Minden regisztrált szurkoló e-mailben értesítést kap arról, hogy sikeres volt-e a jelentkezése” – mondta a Magyar Labdarúgó Szövetség szóvivője, Sipos Jenő.