Folytatja kiváló szereplését a 3. liga 9. csoportja felsőházi rájátszásában a Nyárádtői Unirea 2018, amely ezúttal az éllovast, a Gloria 2018 csapatát győzte le 3-1-re. A sikernek köszönhetően immár a beszterceiek „tarkójába liheg”, hiszen csupán két ponttal van lemaradva, miután hosszú ideig megközelíthetetlennek tűnt a rivális.

A nyárádtői találkozón már a 3. percben megszerezte a vezetést a házigazda. Fülöp István elcsípte az ellenfél kapusának, Mociunak a rossz kirúgását, és az őrizetlen kapuba küldte a játékszert. A beszterceiek a 8. percben Țegle révén veszélyeztettek, de Ganea szögletre mentett. A második hazai gólt a 25. percben Ovidiu Horșia szerezte, aki lerázta az őrizőjét, és éles szögből bevette Mociu kapuját.

A második félidőt is jobban kezdte a Nyárádtő, de az 51. percben Trif cselsorozata eredmény nélkül zárult. A 65. percben azonban megszületett a harmadik hazai gól. Bălan röviden szabadított fel, az első lövést mentette Mociu, azonban Răzvan Barstan duplázása a hálóban kötött ki. A Gloria a 69. percben szépített R. Bălan révén, aki egy szöglet után fejjel volt eredményes.

A felsőházban ezzel lejárt az első kör, két további következik. A Nyárádtői Unirea rövid időn belül harmadszorra találkozik az ACS Medgyessel, két idegenbeli siker után ezúttal hazai pályán. Egy újabb győzelemmel hétpontos előnyre tehet szert a riválissal a szemben a rájátszásra jogot adó 2. helyért zajló küzdelemben.

3. liga, 9. csoport, felsőház, 3. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Beszterce-naszódi Gloria 3-1 (2-0).

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Dragoș Lunca (Kolozsvár) – Alin Revnic (Kolozsvár), Bazsó Magyar Tamás (Kolozsvár). Ellenőr: Vasile Mărginean Filon (Gyulafehérvár), Kemenes Emil (Nagybánya).

Gólszerzők: Fülöp (3.), Ov. Horșia (25.), R. Barstan (65.), illetve R. Bălan (69.).

3. liga, 9. csoport, alsóház, 3. forduló: ACS Marosvásárhely – Kolozsvári Viitorul 3-0 (2-0).
Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Cristian Vîrgolici (Brăila) – Gabriel Boncz (Fogaras), Recsenyédi Hunor (Sepsiszentgyörgy). Ellenőr: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti), Ciprian Mardan (Fogaras).
Marosvásárhely: Lukács – Barabaș, Dumbrăvean, Giosu, Jorza, Pop, Moldován, Caliani, Vidrăsan, Todoran, Greu.
Cserék: Negrușa, Bălan, Degan, Bărăbaș, Iepure, Csala, Moraru, Gliga.
Gólszerzők: Moldován (17., 47.), Jorza (34. – büntetőből).

3. liga, 9. csoport:
* felsőház, 3. forduló: ACS Medgyes 2022 – Gyulafehérvári CSU 2-0, Nyárádtői Unirea 2018 – Beszterce-Naszódi Gloria 2018 3-1;
* alsóház, 3. forduló: ACS Marosvásárhely – Kolozsvári Viitorul 3-0, Kudzsiri Metalurgistul – Gyulafehérvári CSM Unirea 1-2, Szászrégeni CSM Avântul – Alsógáldi Industria 2-0.

Három gól a biztos bennmaradásért
Eddig sem igazán volt veszélyben az ACS Marosvásárhely a 3. ligában, a Kolozsvári Viitorul elleni győzelemmel azonban már 99,99%-ban biztos lehet ebben. Hogy matematikai bennmaradásról még nem beszélhetünk, az csak azért van, mert elméletben még elképzelhető, hogy Alsógáld vagy a Viitorul mind a hét hátralévő mérkőzését megnyeri, Marosvásárhely pedig az összeset elveszíti, a közvetlen találkozót pedig nagyobb arányban, mint amennyire nyert. Valószínűleg azonban egyetérthetünk, hogy ez nem következik be. Elméletileg pedig ki lehet esni a 8. helyről is, ám ennek is igen-igen csekély a valószínűsége.
A mérkőzést egyébként a sereghajtó Kolozsvári Viitorul ellen simán nyerte a házigazda, miután a tavaszi idénykezdetkor gyakorlatilag a kolozsváriak voltak azok, akik a felsőházba jutás esélyét elvették azzal, hogy döntetlent harcoltak ki a Víkendtelepen. A vezető gólt már az első negyedóra végén sikerült megszerezni Moldován Tamás révén, aztán Amir Jorza büntetőből növelte az előnyt. Rögtön a második félidő elején Moldován ismét betalált, s ezzel gyakorlatilag lezárta a meccset. A házigazdáktól Osei és Arhirii sérülés miatt hiányzott, ők az előző fordulóban, Zalatnán sántítva hagyták el idő előtt a játékteret.