Végzetesnek bizonyult a Nyárádtői Unirea 2018 edzője, Dan Stupar számára az előző fordulóban, Kolozsváron elszenvedett vereség, így Vajdahunyad ellen, a 3. liga 9. csoportja felsőházi rájátszásának 3. fordulójában már Zsigmond Vilmos irányította a kispadról a nyárádtői csapatot. Mélyvíz, mondhatnánk, hiszen Vajdahunyad még egyetlen meccset sem veszített az idényben. Ez most sem következett be, noha a házigazdák kétszer is vezettek a találkozón.

A csoport legerősebb csapata már a mérkőzés elején veszélyeztetett, azonban Arnăutu éles lövése a 2. percben, 16 méterről, kevéssel fölé-szállt. Nem sokkal később Nyárádtő előnybe került: a 6. percben Istrate kitette jobb oldalra Toboșarunak, aki elakadt Iacob lábában, és a megítélt büntetőt Astafei értékesítette (1-0). A válaszra sem kellett sokat várni, a 12. percben Jairo egy szöglet után közelről a hálóba fejelt (1-1). Az adok-kapok újabb epizódja hét perccel később következett be, ismét Toboșaruval a főszerepben, aki egy passzsorozat végén balról laposan kilőtte a hosszú sarkot (2-1). Két perccel később Hăjmășan növelhette volna az előnyt egy 18 méterről megítélt szabadrúgásból, ám Lefter kiütötte a bal alsóba tartó labdát.

A második félidőt a vendégek sokkal eltökéltebben kezdték, és Feiernek kétszer is bravúrral kellett közbeavatkoznia, azonban a 60. percben már tehetetlennek bizonyult, amikor a vendégek ismét szögletből egyenlítettek, csak ezúttal Buș lábbal talált be (2-2). Miután a 73. percben M. Codrea az ötös sarkából erőtlenül próbált perdíteni, a 75. percben a vendégek kerültek előnybe: Roșu színegyedül a kapu előterében találta magát a labdával, és noha elég ügyetlenül suppintotta meg, abból a helyzetből lehetetlen volt hibázni (2-3). Miután Nyárádtő játékán nem látszott átütőerő, úgy tűnt, ez marad az eredmény, azonban a 90. percben egy kósza beívelés Astafei elé került, és Jairónak nem volt jobb ötlete, mint kézzel elpofozni a nyárádtői csatár elől: a bíró kiosztotta a kijáró piros lapot, és megítélte a büntetőt, Astafei pedig másodszorra sem hibázott a tizenegyespontról (3-3).

A hosszabbításban mindkét oldal eldönthette volna a maga javára a találkozót, azonban egyiküknek sem sikerült: Astafei fejese elkerülte a kaput, majd Da Motta szabadrúgása a keresztlécen csattant.

Noha pontot rabolt az éllovastól, Nyárádtő számára gyakorlatilag szertefoszlott az osztályozó reménye, hiszen Kudzsir magabiztosan nyert, így nyolc pontra növelte az előnyét, miközben még hat forduló van hátra az idényből. Az Unirea 2018 legközelebb éppen Kudzsirt fogadja a szalmaszálnyi remény találkozóján.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, felsőházi rájátszás, 3. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Vajdahunyad 3-3 (2-1)

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Nagy Vladimir (Aranyosmohács) – Daniel Nistor (Zalatna), Daniel Popa (Topánfalva). Ellenőr: Ioan Tudorică (Rm. Vâlcea), Liviu Boscățan (Brassó).

Gólszerzők: Astafei (7. – büntetőből, 90. – büntetőből), Toboșaru (19.), illetve Jairo (12.), Buș (55.), Roșu (75.).

Sárga lap: Istrate (29.), Bucur (64.), Astafei (66.), Vasiu (90+4.), illetve Da Motta (17.), Giura (20.), Mogoș (38.), Iacob (67.), Bradu (74.), Buș (85.).

Kiállítva: Jairo (90.).

Nyárádtő: Feier – Bucur, Pițuc (80. E. Codrea), Ndiesse, Vasiu, Săvoaia (80. Iuga), Istrate, Hăjmășan (67. Ghilă), Constantinescu, Toboșaru (67. M. Codrea), Astafei.

Vajdahunyad: Lefter – Iacob, Garutti (66. Vlad), Jairo, Da Motta, Neacșa (66. Simon), Mogoș (46. Bedea), Giura (46. Bradu), Buș, Herghelegiu (46. Roșu).

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, rájátszás, 3. forduló:

* felsőház: Kudzsiri Metalurgistul – Kolozsvári Viitorul 4-0, Nyárádtői Unirea 2018 – Vajdahunyad 3-3;

* alsóház: CS Marosújvár – Gyulafehérvári Unirea 1924 3-1, Kolozsvári Sănătatea – Beszterce-naszódi Gloria 2018 2-1, Tordai Sticla Arieșul – Szászrégeni CSM Avântul 0-2.