Gól nélküli döntetlenre játszott a román labdarúgó-válogatott Izland ellen Bukarestben, a labdarúgó-világbajnoki selejtezősorozat J csoportjának utolsó előtti fordulójában, csütörtökön.

Mivel Észak-Macedónia nyert Örményországban,  a Mirel Rădoi irányította alakulat visszaesett a tabella harmadik helyére, és immár nem volt elegendő az utolsó fordulós győzelem a pótselejtezőt érő csoportmásodik hely megszerzéséhez: az is kellett hozzá, hogy a balkáni együttes ne nyerjen az utolsó körben Izland ellen (a mérkőzéseket tegnap, lapzárta után rendezték).

A román csapat irányította a csütörtök esti játékot a Steaua stadionban, azonban csak kevés gólhelyzetet tudott kialakítani. Legközelebb a gólhoz Ianis Hagi járt, aki öt perccel a vége előtt egy szép csel után remek lövéssel a jobb kapufát találta el, a labda pedig befele pattant, de elcsorgott a gólvonal előtt. A mérkőzésen az ellenfélnek is voltak nagyon veszélyes támadásai, így a döntetlen igazságos eredménynek tekinthető.

A mérkőzést a Romániában egyedülállóan rossz járványügyi adatok miatt zárt kapuk mögött játszották.

A csoport másik két eredménye: Németország – Liechtenstein 9-0, Örményország – Észak-Macedónia 0-5.

Az utolsó forduló mérkőzéseit (Liechtenstein – Románia, Örményország – Németország, Észak-Macedónia – Izland) tegnap lapzárta után játszották.

Labdarúgó-világbajnoki selejtező, J csoport, 9. forduló: Románia – Izland 0-0

Bukarest, Steaua-stadion, vezette: Szergej Karasev (orosz).

Sárga lap: Rațiu (59.), illetve Johannesson (45+1.).

Románia: Niță – Rațiu, Chiriches, Nedelcearu, Toşca (67. Bancu) – Stanciu (67. Moruțan), R. Marin, Cicâldău (86, Pușcaș) – Hagi, Alibec (67. Ivan), Tănase (77. Maxim).

Izland: Olafsson –Samsted, I. Bjarnason, Gretarsson, A. Skulason (15. Thorarinsson) – Johannesson (90. Thrandarson), B. Bjarnason, Thordarson (74. Helgason) – A. Gudmundsson (90. Ellertsson), S. Gudjohnsen (74. A. Gudjohnsen), Thorsteinsson.