Pontot szerzett idegenben a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 3. fordulójában, az újonc Petrolul Ploieşti elleni meccsben azonban jóval több lehetett volna. Csakhogy Matei büntetőt vétett, Ion Gheorghe pedig a 89. percben ajtó-ablak helyzetben sem tudta bevenni Vâlceanu kapuját.

Legalább öt-hat olyan játékossal kezdett a kispadon a Sepsi OSK Ploieşti-en, akik borítékolhatóan kezdők lesznek a csütörtöki konferencialiga-találkozón. Hogy a sérült Ştefănescuról ne is beszéljünk, akiről nincs hír, hogy mikor térhet vissza a pályára. A tartalékos felállás elsősorban a védelem bizonytalankodásaiban tűnt fel, hisz a védősor négy tagja közül csupán Mitrea számít kezdőnek. A középpályán ezúttal is érvényesült a szentgyörgyiek fölénye, viszont Aganović és Ştefănescu híján az utolsó passz minősége nem volt az igazi. A 3. percben Bărbuţ jelentkezett be egy keresztlövéssel, amely kevéssel kerülte el a hosszú sarkot, a 17. percben pedig sorozatos védelmi határozatlanság következtében Ţicu fejelhetett öt méterről, ám fölé. A 24. percben Cebotaru követett el kezezést a saját tizenhatosán belül, és kétpercnyi videózás után a bírók megítélték a büntetőt. Matei azonban megcsúszott a lövés pillanatában, és fölé küldte a labdát. A félidőt újabb nagy OSK-lehetőség zárta: szöglet után Tudorie fejelt hat méterről, Vâlceanu azonban bravúrosan kiütötte a gólvonalról a labdát.

A második félidő elején is az OSK játszott mezőnyfölényben, ám elég volt néhány percnyi zavar, hogy a Petrolul előnybe kerüljön. Az 57. percben Huja távoli, megpattanó lövését Niczuly még ki tudta tolni szögletre, a 62. percben az újabb szöglet után azonban tehetetlen volt a közelről fejelő, Ciobotariut megelőző Tamaşsal szemben: 1-0.

A sokadszorra hátrányba került OSK azonban ezúttal sem hagyta el vert seregként a játékteret. A 80. percben Tudorie fordulásból a kapufára csavart, a 84. percben pedig ugyanő tolta meg ívvel a hosszú felsőbe Aganović szögletből beívelt labdáját: 1-1.

Az utolsó percekben mindkét csapat megpróbálkozott mindhárom pont megszerzésével, ám ehhez az OSK volt közelebb. A 88. percben Bratu próbálta egyből kapura rúgni a tizenhatos bal oldalvonala mellől megítélt szabadrúgást, de Niczuly kiütötte. Az igazi meccslabdát azonban Ion Gheorghe hagyta ki. A 89. percben létszámfölényes ellentámadás során Rondón pöccentette ki a bal oldalon üresen érkező csatár elé a labdát, ő azonban naggyá tette a teljesen kiszolgáltatott Vâlceanut. Így az OSK-nak meg kell elégednie egyetlen ponttal az újonc otthonában…

A Sepsi OSK a következő fordulóban vasárnap 16 órától fogadja az aradi UTA-t, addig azonban csütörtökön 21 órától, a konferencialiga keretében, a svéd Djurgarden IF látogat a Sepsi OSK stadionba.

Labdarúgó Szuperliga, 3. forduló: Petrolul Ploieşti – Sepsi OSK 1-1 (0-0)

Ilie Oană stadion, Ploieşti. Vezették: Marcel Bîrsan (Bukarest) – Daniel Mitruţi (Craiova), Tunyogi Ferenc (Zilah). Tartalék: Andrei Chivulete (Bukarest). Ellenőr: Costin Toma (Karácsonkő). Videóbíró: Sebastian Colţescu (Craiova). Segéd-videóbíró: Mircea Orbuleţ (Bukarest).

Petrolul: Vâlceanu – Meijers, Tamaş, Huja, Borţa, Cebotaru (37. Dumitriu), Jair, Ţicu, Cioiu (64. Bratu), Ivanovszki, Grozav (65. Măzărache).

OSK: Niczuly – Ciobotariu (71. Dimitrov), Ňinaj, Mitrea, Ispas, Rodriguez (71. Aganović), Păun, Matei (64. Golofca), Bărbuţ (64. Rondón), Tudorie, Damaşcan (64. Ion Gheorghe).

Gól: Tamaş (62.), illetve Tudorie (84.).

Sárga lap: Ţicu (61.), illetve Matei (1.), Păun (47.), Damaşcan (51.), Bărbuţ (61.), Rondón (73.)

A labdarúgó Szuperliga, 3. fordulójának eredményei: FC Argeş Piteşti – Kolozsvári U 3-1, Konstancai Farul – Chindia Târgovişte 0-0, FC Voluntari – Aradi UTA 3-0, Kolozsvári CFR – CS Mioveni 4-2, Petrolul Ploieşti – Sepsi OSK 1-1, CSU Craiova – Bukaresti Rapid 0-1, FCSB – FCU Craiova 1948 1-1. Nagyszebeni Hermannstadt – FC Botoşani lapzárta után.