Kötelezőnek számított a győzelem mindkét csapat számára a labdarúgó Szuperliga 28. fordulójában játszott Botosáni FC – Sepsi OSK találkozón, bár más-más megfontolásból. Az első félidőben úgy tűnt, a szentgyörgyi csapat könnyedén érvényesítheti ezt a célkitűzést, később viszont kétségbeesetten védekeznie kellett, hogy megtartsa biztosnak vélt előnyét. Újra és újra ugyanabba a hibába esve...

A székelyföldi együttes mezőnyfölénye jegyében zajlott a botosáni mérkőzés első félideje. A középpályán rendre elsők voltak a labdánál a zöld-fehérben játszó vendégek, többször kényszerítették hibázásra a hazaiakat, azonban elég hosszú idő telt el, amíg igazán veszélyesek tudtak lenni. Botosán az első félidőben gyakorlatilag nem jelentett veszélyt Moldovan kapujára, bár a mérkőzés első kapura lövését a 4. percben Florescu neve mellé jegyezhettük fel. Volt egy hazai támadás, amelynek végén Margiotti a kapuba juttatta a labdát, de akkor lesről indult, hogy fölösleges volt megvárni a videózást. A továbbiakban azonban már csak az OSK veszélyeztetett. Miután a 20. percben a beadást az ötösön váró Debeljuh elől kivágták, a szentgyörgyiek két kapura tartó lövésből két gólt is szereztek. A 24. percben Matei beadását (hosszú hetek óta végre egy pontos beívelés!) Păun fejelte öt méterről a hálóba, majd a 31. percben Ștefănescu hajlította meg 14 méterről a keresztlécet, a labda Kallaku elé pattant, akinek a lövése lecsúszott, ám így volt jó a lesipuskás Debeljuhnak, aki közelről amolyan Gerd Müller módon (van még valaki, akinek ez a név mond valamit?) megszerezte csapata második találatát.

Aztán gondoltak egyet, és ráültek az eredményre... Pedig hányszor, de hányszor bebizonyosodott már, hogy ez mennyire veszélyes. Botosán a szünet után, cseréi révén is, új erőre kapott, s noha erre számítani lehetett, hogy mindent feltesznek egy lapra, mintha ezt senki nem mondta volna meg az OSK játékosainak a szünetben. S kezdtek sorra jönni a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzetek Moldovan kapuja előtt. Az 51. percben Mitrov 20 méteres kapáslövése mellé szállt, egy perccel később pedig Florescu keresztlövése kerülte el centiméterekkel a jobb alsó sarkot, míg az 58. percben Mouaddib közeli fejese tévesztett célt. A 60. percben kimaradt az OSK egyetlen lehetősége a második félidőben, amikor Ștefănescu és Matei egymást zavarta az ötösön Debeljuh beadásánál.

Aztán Botosán kapott egy segítő kezet Antonie játékvezetőtől is, aki a 64. percben büntetőt ítélt, de nem használta ki. Dumitrescu próbálta fedezni az előrevágott labdát, Moldovan azonban nem mozdult ki, hogy kirúgja. López támadta, rángatta az OSK védőjét, aki szintén rátette a kezét. Az argentin csatár pedig elvágódott (a védő ezt, ugye, mégsem tehette meg), s noha ő kezdte a rángatást, csak Dumitrescut büntette a bíró, ráadásul sárga lappal is, aminek később nagy lett a fontossága. Moldovan viszont megfogta Florescu jobb alsóba küldött lövését.

Ezt a lélektani előnyt sem tudta kihasználni az OSK, sőt, Storck még hátrébb rendelte a csapatot, a csatár Varga Kevin helyett középhátvédet, Kecskést küldve a pályára. S mert senki nem tartotta középpályán a labdát, jöttek az újabb Botosán-helyzetek. A 67. percben Miron közelről még mellé fejelt, de a 78. percben López már nem tévesztett célt: egy előrevágott szabadrúgást az ötös sarkáról röptéből a hosszú felsőbe emelt. A találatot hosszan elemezték, hogy lesről indult-e az argentin csatár, azonban ilyenről nem volt szó, és hosszabbítással együtt még volt negyedórájuk a házigazdáknak az egyenlítésre. Erre a legnagyobb esélyt Margiotti hagyta ki a 90+3. percben, amikor pontatlanul fejelt, az OSK pedig minden eszközzel húzta az időt. Ennek lett az áldozata Dumitrescu is, aki megkapta a második sárgáját, de a kétségbeesetten kivagdosott labdákkal végül sikerült megőrizni a három pontot. Kínnal és keservesen, továbbra is alig meggyőző játékkal.

Az alapszakasz 29. fordulójában a Sepsi OSK ma 17 órától az FC Voluntari-t fogadja. Hogy a felsőházba jusson, két további győzelemre lesz szüksége, miközben a Kolozsvári FCU-nak botlania kell. Bár a 7-8. hely talán jobb lenne, hiszen lehet esély az európai kupaszereplés jogának kivívására. No de ilyen játékkal ki garantálja a 7-8. helyet az alsóházban?

Fotó: a Botosáni FC közösségi oldala

Szuperliga, 28. forduló: Botosáni FC – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-2 (0-2).

Botosán, városi stadion. Vezette: Andrei Antonie (Bukarest) – Valentin Avram (Bukarest), Andrei Constantinescu (Bukarest). Tartalék: Sorin Boca (Jászvásár). Ellenőr: Bogdan Dumitrache (Bukarest). Videóbíró: Horia Mladinovici (Bukarest). Segéd-videóbíró: Marius Omuț (Szatmárnémeti).

Botosáni FC: Kukić – Benzar, Sadiku (46. López), Miron, Celea, David, Dican (46. Mouaddib), Filip, Florescu (76. Șeroni), Margiotta, Mitrov (76. Ofosu).

Sepsi OSK: Moldovan – Oteliță, Ňinaj, Ciobotariu, Dumitrescu, Păun, Kallaku (66. Aganović), Varga K. (70. Kecskés), Matei (90+5. Fl. Ștefan), Ștefănescu (90+5. Šafranko), Debeljuh.

Gólszerzők: López (78.), illetve Păun (24.), Debeljuh (31.).

Sárga lap: Mitrov (45+1.), Miron (68.), Șeroni (90+7.), Benzar (90+8.), illetve Dumitrescu (62.), Ňinaj (77.), Aganović (89.), Moldovan (90+3.).

Kiállítva: Dumitrescu (90+8.).

* Szuperliga, 28. forduló: Kolozsvári FCU – Konstancai FCV Farul 1-0, Bukaresti Rapid 1923 – Aradi UTA 4-1, Botosáni FC – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-2, Petrolul 52 Ploiești – CSU Craiova 2-3, FC Voluntari – Bukaresti FCSB 1-2; 29. forduló: Jászvásári CSM Politehnica – Bukaresti Dinamo 1948 0-0, Aradi UTA – FC Universitatea 1948 Craiova 3-2, Nagyszebeni Hermannstadt – Galaci Suporter Club Oțelul 4-1, Konstancai FCV Farul – Kolozsvári CFR 1907 1-1.

* 2. liga, 17. forduló: Bodzavásári Gloria – Vajdahunyadi Corvinul 1921 2-1, Bukaresti Metaloglobus – Concordia Chiajna 2-0, Dési Unirea – Chindia Târgoviște 1-3, CSM Alexandria – CS Tunari 0-1, CSM Slatina – Resicabányai CS Muncitoresc 0-0, Campionii FC Argeș Pitești – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 1-0, Karácsonkői Ceahlăul – Újszentesi CSC 2-0, Unirea 04 Slobozia – FK Csíkszereda 0-1, Sellemberki CSC 1599 – CS Mioveni 1-0. Az élcsoport: 1. Sellemberk 38 pont, 2. Vajdahunyad 34 (27-13), 3. Slobozia 34 (17-7).