Rangadót rendeztek a kosárlabda Nemzeti Liga 12. fordulójában, a hibátlan Kolozsvári U-BT a CFC Argeș csapatát fogadta. A Bajnokok Ligája csoportköréből már biztosan továbbjutó kolozsváriak keményen megdolgoztak a veretlenség fenntartásáért, az ellenfél a harmadik negyedben hat ponttal is vezetett, és az utolsó tíz percben is végig szorosan tartotta a meccset. A találkozó a hajrában dőlt el, egy kispad ellen ítélt technikai hiba után értékesített szabaddobással, amikor a pitești-i stáb egy meg nem ítélt szabálytalanság miatt reklamált.

A kolozsváriakat üldöző Voluntari és Nagyvárad simán hozta ugyanakkor a mérkőzését ebben a fordulóban. A tabella alsó felében tanyázó Galac megszerezte második győzelmét, így maga mögé utasította Csíkszeredát, utóbbi egyetlen győzelemmel maradt.

Ez volt az utolsó forduló ebben a naptári évben, bár néhány elmaradt mérkőzést még az idén bepótolnak. A 13. forduló találkozóit január 4-ére vették tervbe.

Fotó: az U-BT közösségi oldala

Kosárlabda Nemzeti Liga, 11. forduló: CFC Argeș Pitești – Zsilvásárhelyi CSM 82:67; 12. forduló: CSO Voluntari – Konstancai Athletic Neptun 87:62, Nagyváradi CSM – Bukaresti CSA Steaua 89:58, Temesvári SCM OMHA – SCM U Craiova 76:82, Kolozsvári U-BT – CFC Argeș Pitești 78:74, Nagyszebeni CSU – Csíkszeredai VSKC 96:80, Galaci CSM – Bukaresti Rapid 89:62, Zsilvásárhelyi CSM – Foksányi CSM 73:78, Bukaresti Dinamo – CSMB Petrolul Ploiești 111:109.

Elmaradt mérkőzésen: CSO Voluntari – Temesvári SCM OMHA 74:66.

Fejre állított bajnoki program

Három újabb mérkőzését halasztotta el a Botosáni Triumf női kosárlabda-csapata. A női kosárlabda Nemzeti Ligába idén először beiratkozott újonc már korábban is több alkalommal időpontot változtatva játszotta le meccseit, most pedig zsinórban három mérkőzését halasztotta el, a 10., a 11. és a 12. fordulóból. Nem világos, hogy miért, a találkozókat egyszerűen kivették a programból...

Nem tiszteli a menetrendet és az ellenfeleket az Aradi FCC sem, hiszen két idegenbeli mérkőzését is előre lejátszotta, és úgy intézte, hogy ne kelljen se Botosánba, se Konstancára utazzon, a meccseket ezekkel az ellenfelekkel Temesváron, a székhelyétől mindössze egy óra járásnyira játszotta le. Hogy az aradi klub mivel győzte meg a két ellenfél vezetőit, nem tudni, azonban két olyan hosszú kiszállástól szabadult meg, amelyek a többi csapat számára viszont terhet jelentenek. Ez pedig minimum sportszerűtlen, ha már a szövetség úgy gondolja, hogy a szabályokat nem sérti.