Kurtán-furcsán zárult az alapszakasz

Előbb csak elhalasztotta a Metropolitan Işalniţa idei mérkőzéseit a sportági szövetség a teremlabdarúgó 2. ligában, sőt időpontokat is kitűzött a találkozók számára, végül beletörődött abba, hogy a Dolj megyei csapat nem fejezi be a bajnokságot, így az alapszakaszból hátramaradt két meccsét nem játssza le. Ez azt jelenti, hogy a 2. csoport alapszakasza kurtán-furcsán, nem a pályán, hanem a fegyelmi bizottság döntésével zárult.

A Marosvásárhelyi CSM-nek így nem kellett Işalniţára utaznia, megkapja a győzelmet 5:0 arányban, ugyanakkor Işalniţa összes eredményét törölték a visszavágók során, és a győzelmeket az ellenfél kapta meg. Ennek köszönhetően Simánd plusz két pont birtokába jutott, és a 2-4. helyeken pontazonosság alakult ki. A kiírás szerint ilyen esetben a hármas összevetés dönt a sorrendről, amelynek értelmében a Marosvásárhelyi CSM végez a második, a Gyergyószentmiklósi Inter a harmadik és a Simándi Şoimii a negyedik helyen.

Utóbbi helye biztos, hiszen a szövetség már közölte is a rájátszás nyolcaddöntőjének programját, amelyben a 2-3. helyezettek erőnyerők, Simánd viszont negyedikként a Galaci Universitatea ellen lép pályára. Ha a kiírást vesszük alapul, akkor a Marosvásárhelyi CSM ellenfele a negyeddöntőben a Karácsonkői Ceahlăul lesz. Egy pici bizonytalanság csak azért van ebben, mert a szövetség honlapján, az általános gólkülönbség miatt – vélhetően automatikus számítás alapján – Gyergyószentmiklóst sorolták a 2. helyre, ami ellentmond a kiírásban szereplő szabályzatnak.

A negyeddöntőre március második feléig kell várni, hiszen a nyolcaddöntős (oda-vissza) párharcokat február 26-án és március 12-én játsszák.