Bocsássuk előre: a pályán látottaknak megfelelő végeredménnyel zárult a Sepsi OSK és a CSU Craiova mérkőzése a labdarúgó 1. liga 23. fordulójában, azonban egy ideig úgy tűnt, egy játékvezetői szarvashiba jelentősen befolyásolhatja ezt. Talán ezen a meccsen mutatkozott meg legjobban, milyen fontos lenne már végre bevezetni a videobírót.

A mérkőzés a bajnokság leggyorsabb góljával rajtolt, mindjárt a középkezdés után. A craiovai tizenhatosba beívelt labdát Gustavo „leborotválta”, amely így Luckassen elé pattant, és az OSK ékje a 23. másodpercben Pigliacelli mellett a hosszú sarokba irányította (1-0). Ez talán túlságosan megnyugtatta a hazai csapatot, hiszen a következő percekben Craiova volt sokkal gyorsabb és agresszívebb, és több veszélyes támadást vezetett. A 8. percben pedig egy mintaszerű akció végén a hatoson lendületből Koljić érkezett, ám lövését nagy bravúrral kiütötte Niczuly. És ha már a kapus kezéről érkezett a labda, a bosnyák csatár is kézzel válaszolt: egy jól irányzott jobb tenyeressel a hálóba lóbálta a játékszert (1-1). A kezezést mindenki látta a stadionban, csak a játékvezető és partjelzője nem, így hosszas vitatkozás után jöhetett az újabb középkezdés. Az ilyen körülmények között kapott gólt mindig nehéz feldolgozni, a sepsiszentgyörgyiek azonban néhány perc után átvették a kezdeményezést, és előbb Achahbar kapáslövése szállt fölé, aztán Ștefănescu rövid alsóra tartó lövését Pigliacelli tolta szögletre. A 38. percben következett be az újabb vitás helyzet: Ivant a bal oldalon indították, a craiovai csatár átvétel után a hosszú felsőbe csavart. A partjelző azonban felemelte a zászlót les miatt. Milliméterekről volt szó, reklamáltak is a vendégek, ám talán  a partjelző úgy vélte, tartozik a házigazdáknak. Néhány perccel később, Aganović hibája után ismét Koljić előtt nyílt lehetőség, ám Niczuly ismét blokkolta a lövését, a duplázás pedig mellément. Ez volt a Craiova utolsó lehetősége a mérkőzésen.

A második félidőt teljes egészében az OSK uralta, főleg jobb oldalon Dimitrov, Askovszki és Aganović veszélyeztettek sorozatban. A 47. percben Papp mentett az ötös sarkáról, az 51. percben Achahbar pattogó lövését a kapus szögletre ütötte, a beívelést pedig Luckassen melléfejelte. A 54. percben azonban már tehetetlen volt a craiovai védelem. Askovszki indította az alapvonalig betörő Aganovićot, aki a kapu elé tálalt, Achahbar pedig megelőzte Cîmpanut (2-1). Hét perccel később a holland állampolgárságú, marokkói származású középpályás duplázott. Beadását Vlădoiu röviden szabadította fel, így ismét rácsapott a labdára, és 20 méterről ballal a jobb alsó sarokba talált (3-1). Ezek után megnyugodott a meccs, az OSK nem erőltette, a Craiova pedig tehetetlennek bizonyult.

A Sepsi OSK győzelme kissé későn jött ahhoz, hogy a csapat a felsőházban reménykedhessen, ám, mint nyilatkozták a meccs után a játékosok, amíg matematikai esély van rá (a maradék hét meccsből legalább ötöt meg kellene nyerniük), addig küzdeni fognak. Az első feladat szombaton vár rájuk, amikor az aradi UTA otthonába látogatnak. A mérkőzés szokatlan órában, kora délután fél kettőkor kezdődik.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, 23. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CSU Craiova 3-1 (1-1)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Iulian Călin (Ștefănești) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Mihai Marica (Beszterce). Tartalék: Cătălin Popa (Pitești). Ellenőr: Székely Zoltán (Nagybánya).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas, Eder, Achahbar (84. Bărbuț), Aganović, Askovszki (67. Golofca), Luckassen (76. Damașcan), Ștefănescu (84. Fofana).

CSU Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, Constantin (38. Cîmpanu), Bancu, Screciu, Crețu, Gustavo (46. Nistor, 66. Markovic), Vînă, Ivan, Koljić (66. Baiaram).

Gólszerzők: Luckassen (1.), Achahbar (54., 61.), illetve Koljić (8.).

Sárga lap: Askovszki (40.), Dumitrov (59.), Bărbuț (88.), illetve Gustavo (22.).

A labdarúgó 1. liga 23. fordulójának eredményei: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – CSU Craiova 3-1, FC Voluntari – Medgyesi Gaz Metan 3-1, Bukaresti Rapid 1923 – Aradi UTA 1-1.