2024. june 30., Sunday

Két fordulót is játszottak az előző héten a labdarúgó 3. liga 9. csoportja rájátszásában. Egy pontra volt szüksége a Nyárádtői Unirea 2018 együttesének a medgyesi kiszálláson, a 7. fordulóban, hogy biztosan osztályozót játszhasson – hármat szerzett. A tavasszal ez volt a negyedik győzelmük a nyárádtőieknek Medgyes ellen, egy az alapszakaszban, három pedig a rájátszásban. Ráadásul ezekből három idegenben született.

Óvatosan kezdett Florentin Petre csapata a zuhogó esőben, csúszós talajú pályán rendezett mérkőzésen, ám a középpályán jobb minőséget mutatott. Mégis a házigazdák előtt jelentkezett az első helyzet, ám a 17. percben a 15 méterre kijövő Ganea gyorsabb volt a kiugró Magyarinál. Nyárádtő a 20. percben veszélyeztetett először, Astafei azonban közelről fölé fejelt egy szöglet után. A 21. percben Ndiesse ért bele balszerencsésen egy beadásba, a labda pedig a kapufára pattant, az első igazi nagy lehetőséget azonban Ov. Horșia hagyta ki a 36. percben, aki nem tudta értékesíteni – egyedül Blagával szemben – Amancio ideális passzát. Öt perccel később viszont már vezetéshez jutott Nyárádtő: Horșia a tizenhatos bal oldalán a kapunak háttal álló Fülöpnek passzolt, aki azonban gyors fordulásból a hosszú alsó sarokba lőtt (0-1). A 44. percben Savin növelhette volna az előnyt, de szöglet utáni fejese kevéssel mellé ment.

A szünet után Astafei ideális pozícióból, senki által sem zavartatva ugyancsak elvétette fejjel a kaput Amancio beadásából. Az 57. percben Fülöp próbálta meg kihasználni a csúszós pályát, ám pattogó távoli lövése is elkerülte a kaput. A következő tíz percben Medgyes jó periódusa következett, de Pajco laposan csavart szabadrúgását Ganea két ütemben megfogta, a 66. percben pedig szintén Ganea szabadított fel öklözéssel az ötösön belül, amit a partjelző szabálytalannak látott. A szuperligás Cătălin Buși játékvezető azonban nem adott tizenegyest. A 66. percben Pajco lövése pattant szögletre a védőkről, majd a beadást Hanzu küldte fölé. A 68. percben újabb hatalmas nyárádtői lehetőség maradt ki, Amancio lövését Blaga Astafei elé ütötte, de a védők szögletre mentettek, majd a 71. percben Astafei lövése a kapufáról jött ki. Medgyes utolsó komolyabb lehetősége a 82. percben maradt ki. Luca 20 méteres lövését a kapufa töve mellől tolta szögletre Ganea.

Ezek után a Gyulafehérvári CSU elleni kiszállásnak a nyárádtőiek számára már nem maradt tétje, Florentin Petre pedig több játékos pihentetése mellett döntött. Gyulafehérvár ugyanakkor ki kellett köszörülje a besztercei csorbát, ahol teniszeredménnyel maradt alul. Ráadásul ez volt az utolsó mérkőzésük az idényben a hazai pályán, így sokkal motiváltabban kezdtek, és Ouedraogo révén négy perc alatt kétszer is betaláltak. Szünet után feléledt a nyárádtőiek büszkesége, és húsz perc alatt egyenlítettek, majd megpróbálták a győzelmet is megszerezni, a hosszabbítás perceiben azonban a szerencse a házigazdák mellé szegődött, és Minteuan révén belőtték a presztízssikert jelentő gólt.

A felsőház utolsó fordulójában Nyárádtő a csoportgyőztes Beszterce-naszódi Gloria 2018-at fogadja a feljutási sorozat felvezetéseként, hiszen nincs kizárva, hogy az osztályozó döntőjében ismét egymás ellen lépnek pályára. Így, noha a meccsnek önmagában nincs tétje, taktikailag mégis fontos előzménye annak, ami következik. Nyárádtő egyébként az osztályozó elődöntőjében a SCM Zilah ellen játszik oda-vissza, az első meccset hazai pályán.

3. liga, 9. csoport, alsóház, 7. forduló: ACS Medgyes 2022 – Nyárádtői Unirea 2018 0-1 (0-1).

Medgyes, Gaz Metan-stadion, kettes pálya. Vezette: Cătălin Buși (Rm. Vâlcea) – Romeo Popa (Craiova), Ionuț Nuță (Craiova). Ellenőr: Bogdan Dragoș (Fogaras), Mihai Țîra (Gyulafehérvár).

Medgyes: Blaga – Vodă (55. Maxim), Stan, Vlad, Șerban, Hanzu, Luca, Petra (55. Bîrsan), Magyari, Tineiu (75. Balgiu), Pajco (75. Avram).

Nyárádtő: Ganea – I. Barstan, Ndiesse, A. Popa, Todoran (75. A. Horșia), Savin, Piper (83. Bálint), Ov. Horșia (83. Trif), Amancio, Fülöp, Astafei (83. Becze).

Gólszerző: Fülöp (41.).

Sárga lap: Ndiesse (45.), A. Popa (85.), Ganea (89.), I. Barstan (90+1.).

3. liga, 9. csoport, alsóház, 8. forduló: Gyulafehérvári CSU – Nyárádtői Unirea 2018 3-2 (2-0).

Szászsebes, Pielaru sportbázis. Vezette: Octavian Ciucanu (Brassó) – Bogdan Vasile (Nagyszeben), Costel Prodan (Nagydisznód). Ellenőr: Tamás Zoltán (Székelyudvarhely), Călin Orbonaș (Marosillye).

Gyulafehérvári CSU: Gál – M. Șerban, Niakate, R. Popa, Bucurică, Gilyén, Trifu, Târșa, Pîntea, Ouedraogo, Piftor. Cserék: Al. Șerban, Tronea, Lazăr, Minteuan, Cărăbineanu, Boldea, Kouadio, Vlad, Bidulescu.

Nyárádtő: Lupu – Ad. Horșia, Suslak, Ndiesse, Vasiu, Becze, R. Barstan, M. Popa, Bálint, Bodor, R. Trif. Cserék: Ganea, A. Popa, Măcinică, Todoran, Astafei, Piper, Savin, Coza, Amancio.

Gólszerzők: Ouedraogo (18., 22.), Minteuan (90+3.), illetve R. Barstan (56.), Astafei (67.).