2024. july 4., Thursday

Létfontosságú mérkőzést nyert a kosárlabda Nemzeti Liga 10. fordulójában a marosvásárhelyi városi sportklub, de hát a felső- és alsóház mezsgyéjén most már minden meccs létfontosságú. Elég lehet egy botlás a legjobb tízből való kimaradáshoz és az ebből egyenesen következő kiesési sorozathoz. Különösen igaz ez egy közvetlen rivális ellen, mint amilyen a Konstancai CSM. Igaz, a tengerparton „összeszedett” 24 pontos vereséget nem sikerült megfordítani, így azonos pontszám esetén összevetésben Konstanca áll jobban, éppen ezért legalább egy mérkőzéssel többet kellene nyerni.

A tét miatt már a kezdő percekben szinte vágni lehetett a feszültséget a teremben, és ez már a 4. percben kakaskodásba torkollott. Noha Duffy volt az, aki Person szabálytalankodása után nekiugrott az ellenfélnek, a játékvezetők mindkettejüknek technikai hibát ítéltek. Nem ez volt az egyetlen pillanat, amikor a bírók „kihúzták a dugót” a közönségnél, több furcsa ítéletük is volt (nem titok, hogy a vendég kispad is több esetben fejezte ki elégedetlenségét), nem alkalmazták azonos módon a szabályokat a mérkőzés során, és Lowrance-et a negyedik negyedben két technikaival a csarnokból is kiküldték. Bár mások is többször reklamáltak, csupán neki adtak technikait, míg a másodikat Narcis Dan nem tudni, miért ítélte, talán morgott a fogai között valamit, miután elveszített egy labdát. Addig is azonban a győzelmet a sapkái alapozták meg. A hivatalos számok szerint összesen négyszer „kapcsolta le a villanyt” az ellenfeleinél az első félidőben (mi bíz'isten többre emlékezünk), amihez hozzáadódik Sánta két és Borșa egy sapkája is. Ez pedig döntő módon hozzájárult ahhoz, hogy az első negyedben csak 22%-kal dobott a félkörön belülről Konstanca, és kilenc ponttal is elhúzott a CSM (csak azért nem 11-gyel, mert egy teljesen szabályos kosarat Lowrance részéről a dudaszóra nem adtak meg).

Ezen a mérkőzésen tehát fordítva történt: nem a marosvásárhelyiek engedték el az ellenfelet az elején, és futottak aztán az eredmény után, hanem riválisuk, és noha a tengerpartiak a vége felé veszélyesen megközelítették – néhány egyszerű hiba következtében – őket (az amúgy legtöbb pontot szerző Sánta kétszer is színegyedül kihagyta a kosár alól), fordítani már nem tudtak.

Az eredmény szorosabbá tételéhez az ellenfél rendkívül atlétikus tengerentúli légiósai elsősorban a palánk alatti tér uralásával járultak hozzá, 45 lepattanót gyűjtöttek be, ebből 20-at a marosvásárhelyi kosár alatt.

A felsőházba jutásért folyó küzdelem következő állomásán a marosvásárhelyi kosárlabdacsapat legközelebb december 12-én lép pályára, a következő fordulóban ugyanis szabadnapos. És újra egy közvetlen ellenfél, a CSM Baschet Petrolul Ploiești ellen, annak otthonában. Egy győzelemmel fél lábbal már a csoport legjobb öt csapata között érezhetné magát a George Trif irányította legénység, egy esetleges vereség azonban nagyon elkomplikálná a helyzetét.

Mert, mint mondtuk: minden mérkőzés létfontosságú...

Fotó: Nagy Tibor

Kosárlabda Nemzeti Liga, 10. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Konstancai CSM 80:73 (23-14, 18-15, 25-26, 14-18).

Marosvásárhely, Simon László sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Alin Faur (Temesvár), Laurențiu Grigoraș (Buzău), Narcis Dan (Szatmárnémeti). Ellenőr: Tiberiu Rist (Bukarest).

Marosvásárhely: Sánta 20 pont, Martinić 16 (3), Jeremić 15 (3), Person 15, Lowrance 8 (1), Nistor 6 (2), Gajović, Borșa, Paliciuc, Bölöni, Sólyom. Kispadon: Engi-Rosenfeld.

Konstanca: Griffin 21 pont (2), Duffy 15 (5), Henderson jr. 12 (1), Diculescu 11 (2), Hill 9 (2), Török 5, Gribinic, Oprean, Jeles, Lazăr.

Kosárlabda Nemzeti Liga, férfiak:

* A csoport, 10. forduló: Galaci CSM – Temesvári SCM 79:88, Zsilvásárhelyi CSM – Bukaresti Dinamo 79:59, Bukaresti ABC Laguna Sharks – CSO Voluntari 66:78, Brassói Corona – Bukaresti Rapid ma játsszák. A Kolozsvári U-BT állt. A rangsor: 1. Kolozsvár 16 (8/0), 2. Voluntari 16 (7/2), 3. Rapid 15 (7/1), 4. Brassó 13 (5/3), 5. Temesvár 12 (4/4), 6. Dinamo 12 (3/6), 7. Zsilvásárhely 11 (3/5), 8. Galac 10 (1/8), 9. ABC Laguna Sharks 9 (0/9).

* B csoport, 9. forduló: Foksányi CSM 2007 – Nagyszebeni CSU 70:73; 10. forduló: CSM Baschet Petrolul Ploiești – FC Argeș Pitești 82:90, Marosvásárhelyi CSM – Konstancai CSM 80:73, Foksányi CSM 2007 – SCM U Craiova 74:81, CS Vâlcea 1924 – Nagyszebeni CSU lapzárta után. A Nagyváradi CSM állt. A rangsor: 1. Pitești 17 (8/1), 2. Nagyvárad 15 (7/1), 3. MAROSVÁSÁRHELY 14 (5/4), 4. Nagyszeben 13 (5/3), 5. Ploiești 12 (3/6), 6. Konstanca 11 (3/5), 7. Craiova 10 (3/4), 8. Foksány 10 (1/8), 9. Rm. Vâlcea 9 (2/5)/.

Kosárlabda Nemzeti Liga, nők, 5. forduló: Konstancai CSM – Kolozsvári U 63:56, Bukaresti Rapid – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 59:103, CSM Târgoviște – Marosvásárhelyi CSM 91:54, Brassói Olimpia – Aradi FCC 72:78. A rangsor: 1. Sepsiszentgyörgy 10 (5/0), 2. Konstanca 8 (4/0), 3. Arad 8 (4/0), 4. Kolozsvár 7 (2/3), 5. Rapid 7 (2/3), 6. Târgoviște 7 (2/3), 7. Brassó 5 (0/5), 8. MAROSVÁSÁRHELY 5 (0/5).