Stoica Vilmos irányítja a Szászrégeni CSM Avântul együttesét a bajnoki hajrában. A klub vezetőtanácsa ugyanis múlt hétfőn menesztette Sandu Borș vezetőedzőt a csapat kiábrándító eredményei miatt. Bár a testület nem vitatta a tréner szakértelmét, aki az adott körülményekhez képest profi módon dolgozott, a besztercei származású szakember hatalmas balszerencséjére az elért eredmények nem igazolták vissza a munkát, amelyet belefektetett.

Az Avântul irányítását így a bajnokság utolsó négy fordulójára a már említett Stoica Vilmos vette át, aki a múlt heti, hétközi fordulóban már be is mutatkozott a kispadon. A mérkőzés létfontosságú volt a házigazdák számára, hiszen a kiesés elkerüléséért folytatott ádáz küzdelmükben egyik közvetlen ellenfelükkel, a Kolozsvári Viitorul fiatal gárdájával nézhettek farkasszemet.  Az összecsapást lendületesen kezdték a hazaiak, s miután a 2. percben Bujor jó pozícióból fölélőtt, négy perccel később a fehér-kékek vezetéshez jutottak: Enescu mesterien elvégzett jobb oldali szögletét Truța 6 méterről védhetetlenül a léc alá fejelte (1-0). Ezt követően a vendégek két alkalommal is veszélyeztettek: a 12. percben Podea kecsegtető szögből mellélőtt, majd három perccel később Vodă látványos ejtett lövése a bal kapufa mellett suhant el ! A házigazdák lassan átvették a  kezdeményezést, összpontosítva, szervezetten játszva megpróbálták minél hamarabb végérvényesen eldönteni az elengedhetetlen három bajnoki pont sorsát. Ennek ellenére, miután a 24. percben Bugnar 17 méterről leadott, jól eltalált kísérlete jócskán fölélandolt, a kolozsváriak percekig mezőnyfölényben voltak, folyamatosan támadva, ám nem sikerült kidolgozniuk említésre érdemleges gólhelyzeteket A 39. percben a szászrégeniek kétgólosra növelték előnyüket: ekkor Toni Suciu, vérbeli csatárhoz méltóan, egy erős lövéssel gyönyörűen lőtte ki a hosszú sarkot (2-0). Egyébként a fiatal támadó, akit a télen igazoltak át, az egyedüli, aki vitathatatlan pluszt hozott a csapat játékába. A 44. percben Ghiță próbálkozott lövéssel, ám kísérletét a vendégek kapusa hárította.

A térfélcserét követően az 50. percben az Avântul hatalmas helyzetet puskázott el: ekkor Enescu pontos jobb oldali szögletrúgását Ghiță közelről mellébólintotta, majd alig egy perc elteltével a megnyugtató 3-0 helyett a fiatal kolozsváriak lefaragtak kétgólos hátrányukból, amikor egy tetszetősen kidolgozott, higgadt támadás végén Milandru a jobb szélről zavartalanul továbbított Herciuhoz, ő pedig mintegy 10-11 méterről védhetetlen lövéssel bevette Menyhárt kapuját. Ebben az esetben a hazai védelem csupán a nézők számát gyarapította... A vendégek mindent egy lapra tettek fel, hiszen ennél az állásnál szinte biztosan búcsút inthettek a 3. ligának, s az 59.percben nagyon közel álltak az egyenlítéshez, amikor Herciu kemény lövése alig kerülte el a hazaiak kapuját. A Viitorul több alkalommal is veszélyesen támadott, de a kulcsfontosságú pillanatokban hiba csúszott a döntő passzok vagy beívelések leadásába. Ilyenkor a kapkodás mellett látszott az ifjú srácok tapasztalatlansága is. A vendégek elszánt egyenlítési hajszáját kihasználva a régeniek a 90+1. percben megpecsételték a mérkőzés sorsát: ekkor a jó formában játszó Potor remekül ívelt be a jobb szélről, és S. Luca közelről könnyedén az üres kapuba fejelt (3-1).

Stoica Vilmos gárdája fontos és teljesen megérdemelt sikert aratott, ám az értékes három bajnoki pontot a végeredménnyel ellentétben korántsem volt egyszerű begyűjteni.

3. liga, 9. csoport, alsóházi rájátszás, 7. forduló: Szászrégeni CSM Avântul –Kolozsvári Viitorul 3-1 (2-0).

Szászrégen, Avântul-pálya, borús idő, mintegy 500 néző. Vezette: Raul Cupu (Fogaras) – Claudiu Schiopeț, Mircea Guran (mindketten Brassó). Ellenőr: Teodor Biriș (Vajdahunyad), Claudiu Cristea (Râmnicu Vâlcea).

Szászrégeni CSM Avântul: Menyhárt – Bugnar, Merdariu, Truța, Todoran (67. Potor), Enescu, S. Luca, Panga (90+2. S. Chirilă), Ghiță, Suciu (81. Pop), Bujor (67. Chirlejan).

Kolozsvári Viitorul: Checicheș – Milandru, Podea, Benke (46. Bara), Istrate (77. Cozac), Băbuțan, Bartos, Herciu, Mureșan (61. Szilágyi), Vodă, T. Khadim.

Gólszerzők: F. Truța (6.), T. Suciu (39.), S. Luca (90 + 1.) illetve A. Herciu (51.).