A Puskás Akadémia a finn Inter Turku otthonában ért el 1-1-es döntetlent az UEFA Konferencia Liga 1. fordulójának első mérkőzésén, míg a MOL Fehérvár hazai pályán játszott 1-1-re az örmény Ararat Jereván ellen.

Az UEFA elindította harmadik nemzetközi kupasorozatát, így a Bajnokok Ligája és az Európa-liga után a Konferencia Ligában is vetélkednek egymással a kontinens klubcsapatai. A magyar bajnok változatlanul a BL selejtezőjében kezdte meg kupaszereplését, az NB I második és harmadik helyezettje, a Puskás Akadémia és a MOL Fehérvár azonban már nem az Európa-ligában küzd, hanem a Konferencia Ligában, miként a kupagyőztes Újpest FC is. Az egyetlen különbség, hogy utóbbi csak a második selejtezőkörben kezdi meg KL-szereplését, míg a két Fejér megyei csapat már az első körben pályára lépett.

Inter Turku – Puskás Akadémia 1-1

Nem kezdődött jól a mérkőzés, Hornyák Zsolt vezetőedzőnek már a találkozó elején cserélnie kellett Deutsch László súlyosnak tűnő sérülése miatt. A magyar csapat ezzel együtt veszélyesebben játszott ellenfelénél, több nagy gólszerzési lehetősége is volt az első félidőben, előfordult, hogy a kapufa mentette meg a hazaiakat. A gól nélküli első félidőt követően kijött a szorításból a finn együttes, és az 59. percben Källman révén megszerezte a vezetést. A felcsútiak támadójátéka a folytatásban visszaesett, mégis sikerült egyenlíteniük Plsek jól eltalált lövésével a 76. percben. A hajrában a Puskás Akadémia járt közelebb a győzelemhez, de a kapufa ismét a hazaiakkal volt, Plsek a 87. percben tévesztett kevéssel célt.

MOL Fehérvár FC – Ararat Jereván 1-1

Az Európa-bajnokságon szerepelt öt játékosa nélkül, de két nyári igazolásával a kezdőben állt fel a Fehérvár. A hazaiak nem estek neki ellenfelüknek, viszont jóval kezdeményezőbbek voltak, ami az első félidő közepétől már helyzetekben is megmutatkozott. A Jereván elsősorban a védekezéssel volt elfoglalva, de Kone révén néhányszor veszélyeztette a hazai kaput. A fordulást követően a Fehérvár játéka visszaesett, ezért kiegyenlítettebbé vált a meccs. A hármas csere felpörgette a hazaiakat, ám minden lehetőségüket elpuskázták. A hajrához közeledve Marcel Heister bombájával megszerezte a vezetést a Vidi, de a hosszabbítás perceiben Dimitrije Pobulic hasonlóan nagy góljával egyenlített a Jereván.

A Fehérvár FC hazai pályán nem tudott nyerni az örmény Ararat Jereván ellen

Fotó: MTI

Konferencia Liga-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: Inter Turku (finn) – Puskás Akadémia FC 1-1 (0-0)

Turku, Veritas Stadion, 1556 néző, vezette: T. Hansen (norvég).

Gólszerzők: Källman (59.), illetve Plsek (76.).

Inter Turku: Moisander – Järvenpää1 (79. Yrjas), Ketting, Hoskone, Hyvärinen – Nurmi (78. Bakkar), Sanz – Källman – Ojala – Furuholm, Kagayama.

Puskás Akadémia FC: Tóth B. – Joao Nunes, Spandler, Stronati, Deutsch (6. Favorov) – Băluță (71. Puljic), Van Nief, Kiss T. (88. Gruber) – Slagveer (71. Kozák), Plsek, Nagy Zs.

Konferencia Liga-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: MOL Fehérvár FC – Ararat Jereván (örmény) 1-1 (0-0)

Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó, 2846 néző, vezette: Orlic (moldovai).

Gólszerzők: Heister (84.), illetve Pobulic (90+3.).

Fehérvár: Kovácsik – Bamgboye, Lüftner, Stopira, Heister – Petrjak, Alef (89. Bolla), Houri, Dárdai (60. Szabó L.) – Kovács I. (60. Nego), Zivzivadze (60. Nikolics).

Jereván: Jermakov – Bravo, Prljevic, Mikojan, Margarjan – Muradjan, Manojan (87. Hakobjan) – Stanojevic (63. Malakian), Arakeljan (63. Deblé), Pobulic – Kone (90+2. Silue).