A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re kikapott az Európa-bajnok olasz csapat vendégeként a Nemzetek Ligája A divíziójának második fordulójában kedden.

Egy kisebb vihar után nagyszerű futballidőben kezdődött a találkozó, amelyen Dibusznak már a második percben dolga akadt egy szögletet követően, de Mancini fejese nem okozott gondot neki, mivel a labda középre érkezett. Az első percekben a magyar csapat nem igazán tudta megtartani a labdát, az olaszok pedig több veszélyes akciót vezettek, azonban a vezetést nem tudták megszerezni, mert a vendégek védelme a már-már megszokott stabilitást és szervezettséget mutatta. Amikor kiszabadult a szorításból Marco Rossi együttese, akkor nagyon jó helyen harcolt ki szabadrúgást, Szoboszlai viszont 18 méterről kétszer is a sorfalba lőtt.

A helyzet később sem változott, a Squadra Azzurra nagy mezőnyfölényben futballozott, Dibusznak először a félidő derekán kellett bravúrral hárítania, amikor ismét Mancini fejelt kapura egy bal oldali szögletet követően. A szórványos magyar támadások egyikéből aztán Donnarummát is megdolgoztatták, akinek Sallai lövését kellett vetődve védenie. Az olaszok elsősorban a bal oldalon voltak veszélyesek Spinazzola révén, s éppen a római szélső újabb betörése előzte meg a hazaiak vezető gólját, amelyet Barella szerzett: a 30. percben Spinazzola passzából, 18 méterről kilőtte a jobb felső sarkot (1-0).

A szünetig hátralévő időben sem változott a játék képe, többnyire a magyar térfélen zajlottak az események, ráadásul két ziccerük is volt az azúrkékeknek, akik az elsőt még elszórakozták, de a másodikat már nem, így megduplázták az előnyüket: a 45. percben Politano szép csellel tisztára játszotta magát a jobb oldalon, középre adására jó ütemben érkezett Pellegrini, aki 10 méterről az üres kapuba gurított (2-0).

Térfélcserét követően a magabiztos vezetésük birtokában valamelyest visszavettek a tempóból az olaszok, ezt kihasználva a magyar csapat többször és bátrabban indult meg előre, mint az első játékrészben. Volt is néhány ígéretes vendégakció, viszont ez felkínálta a lehetőséget a hazai kontrákra. Egy ilyen végén Politano a keresztlécet találta telibe. A magyar együttes bátrabb játéka így is kifizetődött, mert egy jobb oldali akció végén öngóllal sikerült szépíteni: a 61. percben Fiola jobb oldali beadásába rosszul nyúlt bele a becsúszó Mancini, így a labda a saját kapujába pattant (2-1). Bár a játék képében nem volt benne az egyenlítés, mégis volt rá lehetőség, Sallai lövését azonban Donnarumma kitolta a keresztléc alól.

A hajrában a magyarok mindent megtettek az egyenlítés és ezáltal a pontszerzés érdekében, de az olaszok magabiztosan megőrizték minimális előnyüket a lefújásig, sőt, egy ízben még Dibusznak kellett védenie Locatelli veszélyes próbálkozását. Az olasz válogatott az első félidőben nyújtott jobb teljesítményével győzött, a második játékrész nagy részében már egyenrangú ellenfele volt a magyar csapat.

A magyar együttes egy-egy győzelemmel és vereséggel a második helyen áll a csoportjában, a szombati harmadik fordulóban pedig az eddig nyeretlen és veretlen németeket fogadja a Puskás Arénában.

Nagy Zsolt (j) és az olasz Davide Calabria

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Labdarúgó Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport, 2. forduló: Olaszország – Magyarország 2-1 (2-0)

Cesena, Dino Manuzzi Stadion, 15 ezer néző, vezette: Sandro Schärer (svájci).

Gólszerzők: Barella (30.), Pellegrini (45.), illetve Mancini (61., öngól).

Sárga lap: Barella (64.), Cristante (90+2.), illetve Schäfer (71.).

Olaszország: Donnarumma – Calabria, Mancini, Bastoni, Spinazzola (75. Dimarco) – Pellegrini (66. Locatelli), Cristante, Barella (84. Tonali) – Politano (75. Belotti), Gnonto, Raspadori (84. Zerbin).

Magyarország: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Nego (58. Fiola), Nagy Á. (58. Styles), Schäfer (87. Vancsa), Nagy Zs. (81. Bolla) – Sallai, Szoboszlai – Szalai Á. (87. Ádám).

Mestermérleg

* Marco Rossi (Magyarország): „Az első félidőben nem tudtuk érvényre juttatni, amit elterveztünk. Kevésnek bizonyult a három nap a két mérkőzés között, mert így alig tudtunk dolgozni. Nem feküdt nekünk az olaszok pozíciós játéka, szerettük volna lelassítani őket a középpályán és a szélekre kényszeríteni őket, de ez nem igazán sikerült. A második félidőre rendeztük a sorokat, akkor jól mozogtunk. A vereség ellenére büszke vagyok a csapatra. Tudnunk kell, hol a helyünk, nem várhatjuk el, hogy Anglia legyőzése után feltétlenül nyerjünk a regnáló Európa-bajnok ellen is. Nem szabad túl nagy nyomást helyezni a csapatra, és ez igaz a következő, németek elleni összecsapásra is.“

* Roberto Mancini (Olaszország): „Gyorsan játszottunk, jól védekeztünk, megpróbáltuk már a magyar térfélen megszerezni a labdát, ez gyakran sikerült is. Elkerülhettük volna, hogy gólt kapjunk, és nem is az öngól miatt voltam mérges, hanem a középpályán elvesztett labda miatt. A történtek kicsit megfogták a játékosainkat, némi félelem volt bennük, nehogy egyenlítsen a magyar csapat. Giacomo Raspadori és Nicolo Barella kiemelkedő teljesítményt nyújtott, egyébként pedig ez a fiatalokkal teli válogatott még sokat javulhat. Sok van benne, s bár hosszú az út, jó úton indult el. A fiatalok friss erőt jelentenek, de még nem érzik, hogy egy csapat lennének.”