Megszerezte a három pontot a kolozsvári untoldos libalegelőn az FCU elleni labdarúgó Szuperliga-mérkőzésen a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Ez a meccs kapcsán a jó hír. A rossz az, hogy ismét meg kellett szakítani tíz percre egy élvonalbeli meccset, mert a magát szurkológárdának nevező csürhe magyarok elleni hergeléssel próbálta frusztrációit levezetni, hogy a győzelmet nem kísérte meggyőző játék, és hogy Păun nem lehet a pályán a következő fordulóban a Rapid 1923 ellen, miután buta módon kiállíttatta magát.

Paradoxon, de eddigi legszerényebb teljesítményét nyújtotta az idei bajnokságban a Sepsi OSK, ám ezúttal a szerencse mellészegődött. Hiányzott a megszokott középpályás fölény, ami oda vezetett, hogy az FCU sokszor közelítette meg veszélyesen Niczuly kapuját, de vagy a kolozsvári csatárok pontossága hiányzott, vagy a védelem, illetve Niczuly kapus akadályozta meg a gólszerzést. Az első félidőben nem is igazán volt veszélyes a háromszéki alakulat, csupán Aganović lehetőségét említhetjük meg a 40. percben, amikor a lapos lövését elcsípte Gorcea. Eközben az FCU részéről Bălan és Filip labdái is kevéssel kerülték el a kaput.

Szünet után folytatódott a hazaiak mezőnyfölénye, de gólt az 53. percben az addig támadásban nem létező OSK szerzett, miután Aganović szemfülesen lecsapott a középpályán Pîrvulescu rossz passzára, rávezette a kiszolgáltatott védelemre, jobbra kiadott labdáját pedig Rondón laposan a tizenhatos közepéről a hálóba lőtte. A folytatásban az OSK megpróbálta altatni a játékot, de az FCU-nak így is sikerült több lehetőséget kidolgozni. A 74. percben Niczuly blokkolta Bălant, aztán ugyanő jó pozícióból mellé küldte. Amikor az FCU teljesen megnyílt, a sepsiszentgyörgyieknek még legalább három jó lehetőségük nyílt bebiztosítani a sikert (a legnagyobb Dumitrov kapufája a 88. percben), ám végül a hosszabbítás utolsó percében is veszélyben forgott Niczuly kapuja.

Sajnos, Păun nem érte meg az FCU utolsó helyzetét a pályán, miután reklamálásért megkapta a második sárgáját, így nem játszhat szombaton este háromnegyed tíztől a Rapid 1923 ellen. Jó hír, hogy sérülések után visszatértek a csapatba Askovszki és Achahbar (utóbbi már Stockholmban is pályára lépett), de aggodalomra ad okot, hogy Ștefănescu továbbra sem tért vissza, még a kispadra sem.

Fotó: a Kolozsvári FCU közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 6. forduló: Kolozsvári FCU – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-1 (0-0)

Kolozsvár, Kolozsvár Aréna, vezette: Sebastian Colțescu (Craiova) – Sebastian Gheorghe (Suceava), Mircea Orbuleț (Bukarest). Tartalék: Florin Andrei (Marosvásárhely). Ellenőr: Nicolae Grigorescu (Temesvár). Videóbíró: Bogdan Dumitrache (Bukarest). Segéd-videóbíró: Ionel Dumitru (Gherghița).

Kolozsvári FCU: Gorcea – Romeo, Fl. Ilie, D. Ispas, Pîrvulescu (64. Briceag), Bic (63. Remacle), Romario Pires, Filip (78. Haită), Chipciu (78. Hlistei), Bălan, Ely Fernandes (46. Boiciuc).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Ispas (76. Dumitrescu), Rodriguez, Aganović (76. Achahbar), Păun, Bărbuț (69. Askovszki), Rondón (69. Tudorie), Ion Gheorghe (88. Damașcan). Tudorie.

Gólszerző: Rondón (53.).

Kiállítva: Păun (90+2.).

Sárga lap: Pîrvulescu (42.), Romeo (51.), illetve Păun (27., 90+2.), Mitrea (44.).

Szuperliga, 6. forduló: Kolozsvári FCU – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-1, Konstancai FCV Farul – FC Voluntari 2-1.

Üzenetek a lelátóról

Az első félidőben a kolozsvári csapat szurkolói több molinót is kifeszítettek a nézőtéren. Ezek egyikén azt írták: „Amiként a Nagy-Magyarország, úgy a Székelyföld álmát is csírájában el kell tiporni, és a sepsi(szentgyörgyi), csíki és udvarhelyi horthysta csapatokat is el kell tüntetni a labdarúgás térképéről“. Egy másik molinón a románokat 1848-ban a magyarok elleni harcba szólító Avram Iancu-idézet volt olvasható. A kolozsvári FCU ultrái emellett magyarellenes rigmusokat is skandáltak, és petárdát is robbantottak. Amikor a játékvezető a 25. percben félbeszakította a játékot, és az öltözőbe küldte a csapatokat, a stadionban bemondták, hogy ha a mérkőzés újrakezdése után megismétlődnek a sportszerűtlen megnyilvánulások, végleg lefújják a találkozót, és a vendégcsapat 3-0-s győzelme kerül a statisztikába.

Újabb figyelmeztetésre végül nem volt szükség.