Megnyerte a labdarúgó 1. liga felsőházi rájátszásának utolsó mérkőzését a Sepsi OSK a Botosáni FC ellen. A találkozóra azonban rányomta a bélyegét a tét nélküliség, illetve a felek különböző hozzáállása.

A vendégek számára lett volna  minimális tétje a találkozónak, hiszen győzelemmel az 5. helyen végezhettek volna a hatodik helyett, ez azonban nem volt eléggé motiváló a számukra. Ugyanakkor a Sepsi OSK ezt e meccset az idény legfontosabb találkozója előkészítéseként fogta fel, amikor már az európai kupaszereplés jogának a kivívása a tét. Ezzel magyarázható, hogy néhány fontos alapember még a kispadra sem ült le, illetve a négy csere a szünetben (beavatottaknak: à la FCSB), amit ép eszű edző soha nem húzna meg valódi tétmeccsen.

Erősen tartalékosan kezdte a meccset a Sepsi OSK, főleg a középpályán hiányzott nagyon Vașvari és Păun, így az első 45 percben szokatlan módon Botosán birtokolta többet a labdát. A veszélyesebb azonban így az OSK volt. A 10. percben Petrila kevéssel fölé lőtt, a 22. percben Dumiter öt méterről, tökéletes beadásból, senki által sem zavartatva, egyenesen Pap ölébe fejelt, míg a 28. percben Eder éles lövését Pap a keresztlécre mentette. Botosán legnagyobb lehetőségeit Patache és Ongenda hagyták ki. Előbbi a 21. percben szögből rálőtte, ám Fernandez résen volt, míg utóbbi a 44. percben öt méterről vetődve fölé fejelt. Igaz, előtte a partjelző elnézte, hogy a labdát beívelő Tîrcoveanu lesről indult.

A négy csere a szünetben megváltoztatta a játékot, és a második félidőben gyakorlatilag Pap kapuja elé költözött a játék. Már a 47. percben Dumitrescu lapos beadását csak üggyel-bajjal kaparta le Dumiter lábáról a vendégkapus, majd Aganović labdája szállt fölé. Aztán két kihagyhatatlannak tűnő lehetőség is kimaradt. Előbb Dumiter pocsékolt el egy indítást, amelynek köszönhetően egyedül maradt Pappal szemben, de kapásból akarta átemelni a kapuson, noha volt ideje és helye lekezelni a játékszert. Aztán Golofca futott el egyedül, miután Moescu elcsúszott, de nemcsak Pap, hanem a kapu mellett is elszállt a lövése. A 60. percben Grozavu megelégelte Dumiter sorozatos hibáit, és beküldte a pótselejtezőre pihentetett Šafrankót, aki végül a 90. percben megszerezte a találkozó egyetlen gólját: Achahbar egy szabadrúgásból ívelt be a tizenhatos jobb oldaláról, a szlovák csatár pedig fejjel a hosszúba tolta a labdát (1-0).

Botosán is összehozott a végére két helyzetet. Közvetlenül a gól előtt Papa találta el gyengén a labdát nyolc méterről, míg a 90+2. percben Camara a hálóba küldte Fernandez alatt, ám előtte néhány centis lesre futott, így a gólt nem adta meg a játékvezető.

A Sepsi OSK lapzárta után játszotta az idény legfontosabb mérkőzését a Konstancai Viitorul ellen, amelyen a Konferencia-ligában való részvétel joga volt a tét. A sorok megírásakor még nem tudtuk, mi történik a találkozón, de lefogadtuk volna, hogy egészen más Sepsi OSK-t láthatunk.

Fotó: A Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, felsőházi rájátszás, 10. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Botosáni FC 1-0 (0-0)

Sepsiszentgyörgy, városi stadion, zárt kapus. Vezette: Iulian Dima (Bukarest) – Ionel Dumitra (Gherghița), Adrian Vornicu (Jászvásár). Tartalék: Ionuț Coza (Cernica). Ellenőr: Marian Salomir (Kolozsvár).

Gólszerző: Šafranko (90.).

Sárga lap: Fofana (32.), Mitrea (53.), Ňinaj (64.), illetve Patache (37.), Papa (45.), Țigănașu (89.), Florescu (90+1.).

Sepsi OSK: Fernandez – Dimitrov, Ňinaj, Mitrea, Dumitrescu, Eder, Fofana (46. Păun), Tamás Nándor (46. Aganović), Petrila (46. Golofca), Fülöp Loránd (46. Achahbar), Dumiter (60. Šafranko).

FC Botoșani: Pap – Braun, Racovițan (46. Moescu), Meleke, Țigănașu, Papa, Florescu, Ongenda, Patache (46. Fili), Croitoru (18. M. Roman, 76. Camara), Tîrcoveanu (76. Askovszki).

Labdarúgó 1. liga, rájátszás:

* felsőház, 10. (utolsó) forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti FCSB 2-0, CSU Craiova – Academica Clinceni 0-0, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Botosáni FC 1-0.

* alsóház, pótselejtező az európai kupa-részvételért: Chindia Tîrgoviște – Konstancai Viitorul 2-3.

* osztályozó a bennmaradásért/feljutásért (első mérkőzések): Dacia Mioveni – Nagyszebeni Hermannstadt 0-0, Dunărea 2005 Călărași – FC Voluntari 1-2.