2024. june 30., Sunday

A Vajdahunyadi Corvinul 1921 nyerte a labdarúgó-Románia-kupát, miután szerda este Nagyszebenben büntetőpárbajban 3-2-re legyőzte az SC Oțelul Galac csapatát. A rendes játékidő 2-2-re zárult, a kétszer negyedórás hosszabbításban nem született újabb találat.

A nagyszebeni városi stadionban a galaciak szereztek vezetést a 27. percben, egy Rusevic által tökéletesen elvégzett szabadrúgásból, a labda a hosszú sarokban kötött ki. Marius Coman a 39. percben egyenlített. A második félidőben Marcel Bîrsan játékvezető a Bodișteanu ellen elkövetett szabálytalanságért  büntetőt ítélt, amelyet Rusevic az 58. percben értékesített. Az éppen pályára lépő Răzvan Tănasă a 68. percben nagy helyzetet hibázott el, hét perccel később pedig Antoniu Manolache egyenlített, a büntetőterület széléről „eleresztett” lövéssel. A hajrában a vajdahunyadiak megrohamozták Pap kapuját, és közel jártak az egyenlítéshez, azonban, bár a játékvezető 12 perc hosszabbítást diktált, újabb találat nem született. Következhetett a kétszer 15 perces ráadás, amely szintén gól nélkül telt el, így büntetőpárbajban dőlt el, hogy ki nyeri a Románia-kupát.

A tizenegyesrúgások sorozatát Cisotti nyitotta, aki megzörgette a hálót, Marius Coman büntetőjét pedig Pap Eduárd hárította. Lefter sem volt rest, kivédte Gaitan lövését, majd Manolache révén egyenlített a Corvinul: 1-1. Lefter Lameira lövésénél is remekelt, Antonio Bradu pedig gólt szerzett a Corvinul javára, ekkor már 2-1-re vezetett is a vajdahunyadi alakulat. Ezután Ghiocel kapu fölé küldte, de Pap életben tartotta a galaci reményeket azzal, hogy védte Pîrvulescu lövését. Következett Miguel Silva, aki higgadt lövéssel egyenlített, azonban Herghelegiu sem hibázott, így a Corvinul történetében először megnyerte a Románia-kupát.

Ez volt az első alkalom 1975 óta, hogy egy másodosztályú együttes diadalmaskodott a második számú hazai sorozatban.

A  kapusok jelentős szerepet játszottak a tizenegyespárbajban. Fotó: a Corvinul 1921 Vajdahunyad közösségi oldala | Pixel Sport

Románia-kupa, döntő: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Galaci Suporter Club Oțelul 2-2 (2-2, 2-2, 2-2) – tizenegyesrúgások után 3-2.
Nagyszeben, városi stadion, vezette: Marcel Bîrsan.
Corvinul 1921: Lefter – Fl. Iacob, V. Lică (90. Chindriş), A. Manolache, Velisar – Bradu, Hrezdac (119. Herghelegiu) – M. Lupu, Neacşa (88. I. Pop), N. Pîrvulescu – M. Coman.
Oțelul: E. Pap – Zhelev, Yabre (120. Ghiocel), J. Cisse, Miguel Silva – Cisotti, Zivulic, Lameira – Maciel (76. Aly Malle), Rusevic (77. Gaitan), Bodişteanu (66. R. Tănasă).
Gólszerzők: Coman (39.), Manolache (74.), illetve Rusevic (27., 58. – büntetőből).
Sárga lap: Lică (25.), Neacşa (34.), I. Pop (109.), illetve Cisotti (34.), Miguel Silva (72.), Cisse (90+9.).

Parádé és ünneplés Vajdahunyad váránál

A Corvinul játékosai szombaton nyitott tetejű autóbuszra ültek, és körbejárták a várost a Románia-kupával, majd a vajdahunyadi várhoz hajtottak, ahol több száz ember részvételével ünnepelték a kupasikert. „Hihetetlenek voltatok, olyan pillanatokat éltünk meg együtt, amelyekre egy életen át emlékezni fogunk. Tízszeresen köszönjük azt a szeretetet, amellyel a csapatot körülöleltétek. Egy város, egy közösség, egy csapat!” – írták a klub közösségi oldalán, ahol több felvételt is közzétettek.

Fotó: a Corvinul 1921 Vajdahunyad közösségi oldala