Másodszorra nyerő volt a büntetőlottó

Története során először jutott túl egy selejtezőkörön európai kupasorozatban a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgócsapata. A tavalyi bemutatkozás után ismét büntetők döntöttek. Míg azonban egy éve Nagyszombat ellen nem tudtak nyerni az OSK játékosai, ezúttal nem hibáztak a büntetőpontról, míg az ellenfél Olimpija Ljubljana játékosai kétszer is.

Kétgólos előnnyel utazott Ljubljanába a Sepsi OSK, ám nem ez a két gól, hanem a mutatott játék tehette bizakodová a szurkolókat – és sajnos elbizakodottá a játékosokat. Hiába mondta Cristiano Bergodi mester, hogy csapatának úgy kell pályára lépnie, mintha 0-0-ról indulna minden, tanítványai ezt nem fogadták meg, és alig néhány percnyi labdabirtoklás után átengedték a kezdeményezést az ellenfélnek, abban a hamis hitben, hogy könnyedén kivédekezik a hozott kétgólos előnyt. Nem így történt.

Pedig az első félidő szlovén helyzetei meg kellett volna kongassák a vészharangot. Lasickas már a 3. percben 45 fokos szögből, jobbról fölé durrantotta, a 17. percben pedig Kvešić gólját les miatt érvénytelenítette a bíró. A 19. percben Pedro fejelt közelről fölé, a 29. percben Nukićon volt a sor, hogy fölé küldje 10 méterről. A 39. percben Niczuly rosszul jött ki, öklözéséből dupláztak a szlovén csatárok, ő azonban hatalmas reflexszel javított. Igaz, a 44. percben Matei lezárhatta volna a meccset, amikor ideális pozícióban, csak a kapussal szemben kapta a labdát Golofcától, de rosszul találta el, és az mellé csorgott.

A második félidőben fokozódott a szlovén nyomás, és miután Pedro lövése az 58. percben kevéssel a felső sarok mellett zúgott el, a 61. percben Kvešić teljesen egyedül vehette át 13 méterre, és a hosszú sarokba küldte. Úgy tűnt, ez felébreszti az OSK játékosait, azonban a 65. percben Gishamer játékvezető továbbot intett, miután Golofcát egész egyértelműen elkaszálták a tizenhatoson belül, és ezt követően rövidesen 2-0 lett az eredmény, azaz az Olimpija egyenlített összesítésben. A 66. percben Strada lábáról két méterről még mellé gurult a játékszer, de a 70. percben Dimitrov elvétette a közbeavatkozást, és Trefl közelről másodszorra is bevette Niczuly kapuját.

Az utolsó húsz percben még mindkét csapat eldönthette volna, ám az eredmény nem változott. A 75. percben Bălaşa érte utol az utolsó pillanatban az elszabadult Nukićot, a 78. percben pedig Vidovšek blokkolta a jobbról betörő Bărbuţot. A hosszabbításban szintén egy-egy lehetőséget jegyeztünk. A 98. percben Kvešić fejjel megverte Dumitrescut, ám a labda elkerülte a kaput, míg a 120+1. percben Ňinaj fejesét védte a szlovén kapus.

Végül a büntetőkből négyszer is betaláltak az OSK játékosai, míg az Olimpija részéről Nukić és Prtajin is hibázott, így továbbjutott az OSK, ám Bergodi szokatlanul elégedetlen volt csapatával. „Elhittük, hogy bajnokesélyesek vagyunk, a túl sok dicséret a román sajtóban elrontotta a csapatban a hangulatot. Holott a célkitűzésünk a play-off, és ennyi. Mézesmázas szavakra nem kellene figyelnünk. Remek csapatunk van, de ezt a hangulatot nem szeretem” – mondta olaszul, azaz anyanyelvén Bergodi, akitől románul máskor csak standard értékelő szlogeneket szoktunk hallani, amelyekből nem hiányozhat a „sigur, nu este uşor” (természetesen nem könnyű) elcsépelt formula.

Ami biztos, igen sűrű program vár a továbbiakban is a csapatra. Miután a méregdrágán bérelt repülőgép este helyett csak reggel hozta őket haza Ljubljanából, vasárnap lapzárta után már pályára kellett lépniük Ploieşti-en, a Petrolul ellen a Szuperligában, aztán csütörtökön a svéd éllovas (az északi országban a pontvadászat felénél járnak) Djurgården érkezik a konferencialigában. Nagy segítség lenne, ha addig sikerülne talpra állítani a ljubljanai meccs előtt megsérült Ştefănescut és a belázasodott Aganovićot, hisz nagyon hiányoztak ezúttal a pályáról.

Mind a négy román csapat továbbjutott

Csütörtökön lezárult a konferencialiga második selejtezőköre, amelyből mind a négy román csapat továbbjutott. Ez azért figyelemre méltó, mert évek óta a román csapatok mélyrepülése figyelhető meg, a tavaly az első körben négyből három kiesett. Igaz, a Kolozsvári CFR-nek nem itt kellene lennie, de a BL első selejtezőkörében elbukott az örmény Pjunik ellen. A három magyar csapat közül Fehérvár és Kisvárda vette sikerrel az akadályt, a Puskás Akadémia kiesett. A negyedik magyar európai klub, a Ferencváros továbbra is a Bajnokok Ligája selejtezőiben érdekelt, ahol a 3. selejtezőkörbe jutott.

Labdarúgó-konferencialiga, 2. selejtezőkör, visszavágó: Olimpija Ljubljana – Sepsi OSK 2-0 (2-0, 0-0) büntetőkkel: 2-4

Ljubljanai Stožice stadion. Vezették: Sebastian Gishamer – Roland Riedel, Maximilian Weiss. Tartalék: Alan Kijas (osztrákok).

Olimpija: Vidovšek – Sualehe (64. Krefl), Ratnik, Karamatić (86. Crnomarković), Lasickas (90. Lagundžić), Doffo, Estrada (97. Pilj), Elšnik, Pedro (86. Ziljkić), Nukić, Kvešić (118. Prtajin).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov (100. Ciobotariu), Mitrea, Bălaşa, Dumitrescu (100. Ispas), Păun, Matei (64. Damaşcan), Ion Gheorghe, Golofca (72. Bărbuţ), Rodriguez (72. Ňinaj), Rondón (64. Tudorie).

Gól: Kvešić (61.), Krefl (70.).

Büntetőkből gólt szereztek: Crnomarković, Ziljkić, illetve Mitrea, Tudorie, Damaşcan, Ion Gheorghe.

Sárga lapok: Sualehe (39.), Krefl (89.), Nukić (120.).

A konferencialiga 2. selejtezőkörének visszavágói: Lincoln Red Imps (gibraltári) – Tobol Kosztanaj (kazah) 0-1 (összesítésben: 0-3), The New Saints (walesi) – Vikingur Reykjavík (izlandi) 0-0 (0-2), Ballkani (koszovói) – La Fiorita (San Marinó-i) 6-0 (10-0), Inter d’Escaldes (andorrai) – Kolozsvári CFR 1-1 (1-4), AIK Solna (svéd) – Vorszkla Poltava (ukrán) 2-0 (4-3), Klakksvík (feröeri) – Sutjeska Niksić (montenegrói) 1-0 (1-0), Gomel (fehérorosz) – Arisz Thesszaloniki (görög) 1-2 (2-7), Asztana (kazah) – Raków (lengyel) 0-1 (0-6), Qabala (azeri) – FC Fehérvár 2-1 (3-5), Paide (észt) – Ararat-Armenia Jereván (örmény) 0-0 (0-0, büntetőkkel: 5-3), Kisvárda – Kairat Almati (kazah) 1-0 (2-0), Milsami Orhei (moldvai) – Kuopio PS (finn) 1-4 (3-6), Makkabi Netanja (izraeli) – Istanbul Başakşehir (török) 0-1 (1-2), Elfsborg (svéd) – Molde (norvég) 1-2 (2-6), Levadia Tallinn (észt) – Hibernians (máltai) 1-1 (3-4), Dinamo Batumi (grúz) – Lech Poznań (lengyel) 1-1 (1-6), Radnički Niš (szerb) – FC Gżira (máltai) 3-3 (5-5, büntetőkkel 1-3), APOEL Nicosia (ciprusi) – Botev Plovdiv (bolgár) 2-0 (2-0), Neftçi Bakı (azeri) – Arisz Limassol (ciprusi) 3-0 (3-2), CSZKA Szófia (bolgár) – Makedonija Szkopje (északmacedón) 4-0 (4-0), Olimpija Ljubljana (szlovén) – Sepsi OSK 2-0 (3-3, büntetőkkel 2-4), Lillestrøm (norvég) – Seinäjoki JK (finn) 5-2 (6-2), Slavia Prága (cseh) – St. Joseph’s (gibraltári) 7-0 (11-0), Newtown (walesi) – Spartak Nagyszombat (szlovák) 1-2 (2-6), Viborg (dán) – Sūduva (litván) 1-0 (2-0), Riga FC (lett) – Rózsahegy (szlovák) 2-1 (5-1), Djurgården (svéd) – Rijeka (horvát) 2-0 (4-1), Viking Stavanger (norvég) – Sparta Prága (cseh) 2-1 (2-1), FCSB – Saburtalo (grúz) 4-2 (4-3), Makkabi Tel-Aviv (izraeli) – PFC Zire (azeri) 0-0 (3-0), CSU Craiova – Vllaznia Shkodër (albán) 3-0 (4-1), PAOK Thesszaloniki (görög) – Levszki Szófia (bolgár) 1-1 (1-3), Lechia Gdańsk (lengyel) – Rapid Bécs (osztrák) 1-2 (1-2), Hamrun Spartans (máltai) – Velež Mostar (bosnyák) 1-0 (2-0), Dinamo Minszk (fehérorosz) – Hapoel Beér-Séva (izraeli) 0-1 (1-3), Konyaspor (török) – BATE Boriszov (fehérorosz) 2-0 (5-0), Young Boys Bern (svájci) – Liepāja (litván) 3-0 (4-0), NŠ Mura (szlovén) – St. Patrick’s (ír) 0-0 (1-1, büntetőkkel: 5-6), Brøndby (dán) – Pogoń Szczecin (lengyel) 4-0 (5-1), Sligo Rovers (ír) – Motherwell (skót) 2-0 (3-0), Vaduz (liechtensteini) – FC Koper (szlovén) 2-1 hosszabbítás után (2-1), Drita (koszovói) – Antwerpen (belga) 0-2 (0-2), Laç (albán) – Petrocub Chişinău (moldvai) 1-4 (1-4), Čukarički (szerb) – Racing Union (luxemburgi) 4-0 (8-1), Shkëndija (északmacedón) – Valmiera (lett) 3-1 (5-2), Eszék (horvát) – Kyzylzhar (azeri) 0-2 (2-3), Budućnost Podgorica (montenegrói) – Breidablik (izlandi) 2-1 (2-3), Tuzla City (bosnyák) – AZ Alkmaar (holland) 0-4 (0-5), Tre Fiori (San Marinó-i) – B36 Tórshavn (feröeri) 0-0 (0-1), Zrinjski (bosnyák) – FK Tirana (albán) 3-2 (4-2), Dunaszerdahely (szlovák) – Víkingur Gøta (feröeri) 2-0 (4-0), Crusaders (északír) – FC Basel (svájci) 1-1 (1-3), Puskás Akadémia – Vitória Guimarães (portugál) 0-0 (0-3).