5-0-ra nyert a B csapat

A 89. percben büntetőhöz jutott a Sepsi OSK az Universitatea 1948 Craiova otthonában, a labdarúgó 1. liga alsóházának 9. fordulójában. Már 4-0-ra vezetett ekkor, és a büntetőt az a fiatal Dragomir készült elvégezni, aki még nem rúgott gólt az OSK színeiben. Adrian Cojocaru játékvezető azonban az öltözőbe parancsolta a csapatokat, mert a lelátó (miután ugyanezért az első félidőben már állt egy ideig a meccs) rázendített a jól ismert magyargyűlölő rigmusokra. Aztán rájött, hogy ebben az esetben jobban sújtja ezzel az OSK 18 éves játékosát, így a büntető erejéig még visszahívta a két együttest, Dragomir pedig megszerezte az ötödik góljukat, Cojocaru pedig hosszabbítás nélkül (a számos csere dacára) lefújta a mérkőzést. Először fordult elő ebben a bajnokságban, noha a magyargyűlölet virágzik a stadionok ultrái körében, hogy egy játékvezető kvázi lefúj egy mérkőzést skandálások miatt. Kár, hogy ez az utolsó percben, a magabiztos OSK-győzelem kapujában történt!…

Két esélye van most a Sepsi OSK-nak az európai kupaszereplés kivívására, azonban a szakvezetés úgy döntött, inkább a kupadöntőre tartalékol, a második (osztályozók megnyerése révén) esély megőrzését a B csapatra bízza. A Craiován pályára küldött kezdőcsapatban csak két-három játékos volt, aki néha kezdőben volt az idén, mert Bergodi a többiekre csütörtökön számít, a kupadöntőben. A póker bejött, és a B csapat, A osztályú teljesítményt nyújtva, leiskolázta a házigazdákat. Noha az első félidő kiegyensúlyozottabb volt, az OSK játékán látszott, hogy van tétje számukra a meccsnek, míg Craiova számára ez volt az idény utolsó találkozója. A 16. percben Askovszki mélyen indította Luckassent, aki, ahogy a nagykönyvben meg van írva, ballal átvette, jobbal pedig a hosszú sarokba lőtt (0-1). A 37. percben Ondaan ugrott ki a védők mögül, de Began lábbal hárított, aztán Luckassen fejese szállt kevéssel mellé.

A második félidőben az OSK fölénye egyre nyilvánvalóbbá vált, és az 57. percben Fülöp István 25 méterről kilőtte Cobrea kapujának bal sarkát (0-2). Ez volt Fülöp első találata ebben az idényben, miután sérülés miatt szinte egy évig hiányzott a pályáról, és csak nehezen találja egykori formáját. Craiova teljesen összeomlott, és jöttek az újabb gólok: Fülöp beívelését Damașcan a 66. percben hatalmas ollózással 15 méterről küldte a hálóba (0-3), majd a 72. percben Golofca a leshatárról kiugorva 30 méterről átemelte a kimozduló Cobrea fölött (0-4). Aztán a 88. percben Bărbuțba rúgott egy nagyot a labdától lekéső Albu, és következtek a korábban említett események.

Bónusz: a Rapid kikapott Mioveni-ben, így a Sepsi OSK végzett az alsóházi tabella első helyén. Így ha nem jut az Európa-konferencialigába a kupagyőzelemmel, az osztályozó első körében hazai pályán játszik, Botosán ellen. Dupla bónusz: ha megnyeri a kupát, a Rapid játszhat az osztályozón, így a Giulești-stadion közönségének érdeke lesz, hogy nyerjenek.

Legyen így, és a kupadöntővel érjen véget az idény számukra.

1. liga, alsóházi rájátszás 9. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-5 (0-1)

Craiova, Ion Oblemenco-stadion. Vezette: Adrian Cojocaru (Galac) – George Neacșu (Câmpulung Muscel), Marius Badea (Râmnicu Vâlcea). Tartalék: Cătălin Popa (Pitești). Ellenőr: Székely Zoltán (Nagybánya).

Gólszerzők: Luckassen (16.), Fülöp (57.), Damașcan (66.), Golofca (72.), Dragomir (90. – büntetőből).

Sárga lap: Vașvari (23.), Baeten (61.).

Universitatea 1948: Cobrea – Negru, Kovačić, Diallo, Huyghebaert, Pop, Marquet (69. Asamoah), Baeten (77. Albu), Bauza (69. Bălan), van Durmen (46. Sidibe), Ondaan (46. Compagno).

Sepsi OSK: Began – Askovszki (67. Ștefănescu), Ňinaj, Tincu, Ispas, Fofana (67. Eder), Vașvari (78. Dragomir), Fülöp (78. Bărbuț), Damașcan (73. Mitrea), Luckassen, Golofca.

1. liga, rájátszás, alsóházi 9. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-5, Academica Clinceni – Botosáni FC 0-4, CS Mioveni – Bukaresti Rapid 1923 3-2.

A craiovai közönség elvetette a sulykot

Fotó: a Fotbal Club Universitatea 1948 közösségi oldala

Történelmet írt Kolozsvár bajnokcsapata

Újabb bajnoki sikerével nem mindennapos fegyvertényt hajtott végre a Kolozsvári CFR 1907. A több mint 115 éves történelmében nyolcadik bajnoki címét ünneplő klub ugyanis zsinórban az ötödik aranyat szerezte meg, ami egyedülálló teljesítmény a XXI. században, ráadásul a román labdarúgó-bajnokság fennállása óta is mindössze két csapatnak – a Temesvári Kinizsinek és a Bukaresti Steauának – sikerült ehhez hasonló sorozatot produkálnia. A bánsági klub hatszor nyert bajnoki címet az 1921/1922-es szezontól kezdve az 1926/1927-es idényig. Majd több mint 60 évvel később a Bukaresti Steaua uralta hasonló módon a román futballporondot. A katonacsapatnak két ilyen időszaka volt, előbb az 1984/1985-ös és az 1988/1989-es szezon közötti, amikor kétszer játszott döntőt a Bajnokcsapatok Európa-kupájában (BEK) és egyszer nyert is, illetve az 1992/1993 és az 1997/1998 közötti periódus.

Nem nyert a Diósgyőr, feljutott a Kecskemét

Biztossá vált a Kecskemét feljutása a magyar labdarúgó NB I-be, miután a Diósgyőr 0-0-s döntetlent játszott az FC Ajka otthonában a másodosztály 37. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. A DVTK-nak a meccs előtt már csak matematikai esélye volt, hogy megelőzze a KTE-t a tabellán, de ehhez mindenképpen nyernie kellett volna Ajkán.

A Kecskemét legutóbb 2015-ben szerepelt az élvonalban, de a következő idényre nem kapott licencet. A csapat ezt követően a megyei bajnokságban, majd három szezonon át az NB III-ban indult, az NB II mostani idényében újoncként szerepel.

A 37. fordulót követően a következő az állás a másodosztályú bajnokság élén: 1. (és feljutott) Vasas FC 84 pont, 2. (és feljutott) Kecskemét 74, 3. Diósgyőr 69.