Nem tudott pontot szerezni a listavezető Vajdahunyadi Corvinul 1921 otthonában a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga 6. fordulójában, így ellenfele továbbra is hibátlan maradt. Nyárádtő játékán jól érezhető volt, hogy hiányzik a középpályáról Istrate, aki a labdák osztogatásáért felelős, ráadásul a legtapasztaltabb csatár, Astafei is már a 29. percben kénytelen volt átadni a helyét a pályán.

Ilyen körülmények között a Corvinul 1921 irányította a játékot, és lényegesen több helyzetet dolgozott ki, az első félidőben Borțuneanu, Pop és Herghelegiu voltak közel a gólszerzéshez. Újrakezdés után az első négy percben sűrűsödtek az események. Előbb Coman nem tudta kihasználni, hogy Feier és Ndiesse egymásra várt, majd Petra előtt maradt ki Nyárádtő legnagyobb lehetősége: öt méterről nem tudta eltalálni a kaput. Ez mindjárt meg is bosszulta magát, a vajdahunyadiak  következő támadásánál Borțuneanu a hátráló Ndiesse mögé került, és Feiert megelőzve öt méterről a hálóba fejelte a labdát (1-0). A folytatásban sem tudott Nyárádtő újítani, s az 57. percben Feier hatalmas bravúrral ütötte szögletre Herghelegiu közeli labdáját, aztán Chindriș távoli lövését tornászta ki az alsó sarokból. A 82. percben Codreának lett volna lehetősége az egyenlítésre, ám miután valósággal átgyömöszölte a labdát és magát Lefter kapuson, Mar a gólvonalról felszabadított. A meccs Neacșa kapu mellé küldött lövésével zárult.

A 7. fordulóban Nyárádtőnek a Gyulafehérvári CSU lesz az ellenfele hazai pályán.

Visszaütött a túltengő önbizalom

A Nyárádtőn kiharcolt győzelem után a sereghajtó és nyeretlen Kolozsvári Viitorul otthonába látogatott az ACS Marosvásárhely a 3. liga 6. fordulójában, és a túltengő önbizalom megbosszulta magát. A házigazda együttes nagyon korán vezetéshez jutott, aztán a marosvásárhelyi fiókcsapat lőtt egy öngólt, hat forduló alatt a harmadikat. A második félidőben sokkal jobban játszott a vendég együttes, azonban csak kapufákra és egy szépítő gólra futotta. Pénteken az ACS Marosvásárhely a tabella másik végéről a hibátlan Vajdahunyadi Corvinul 1921 alakulatát fogadja.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 6. forduló: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Nyárádtői Unirea 2018 1-0 (0-0)

Vajdahunyadi Michael Klein stadion. Vezette: Cristian Moldoveanu (Sepsiszentgyörgy) – Viorel Pânzaru (Brassó), Mircea Guran (Brassó). Ellenőr: Marian Bordean (Nagyszeben), Mihai Țîra (Gyulafehérvár).

Gólszerző: Borțuneanu (49.).

Sárga lap: Pop (51.), Iacob (77.), illetve Onișor (28.), Todoran (83.), Ndiesse (85.).

Corvinul: Lefter – Iacob, Garruti, Pop (65. Vlad), Mar, Herghelegiu (73. Neacșa), Bradu, Chindriș, Pârvulescu (65. Mercioiu), Borțuneanu (73. Roșu), Coman (65. Lupu).

Nyárádtő: Feier – Suslak, Chiorean, Onișor (64. Vânău), Ndiesse, Ciubâncan (53. Radu), Rusu (53. Ganea), Piper, Bálint (64. Todoran), Petra, Astafei (29. Codrea).

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 6. forduló: Kolozsvári Viitorul – ACS Marosvásárhely 2-1 (2-0)

Kolozsvár, Dan Anca sportpálya. Vezette: Valentin Florescu (Sepsiszentgyörgy) – Bedőházi Gergely (Sepsiszentgyörgy), Recsenyédi Hunor (Sepsiszentgyörgy). Ellenőr: Ion Hotico (Nagybánya), Iosif Chirilă (Gyulafehérvár).

Gólszerzők: Dolghi (7.), Circa (17. – öngól), illetve Vecerdea (81.).

Viitorul: D. Moldovan – R. Bartoș, Porumb, N. Moldovan, Istrate, E. Bartoș, Dolghi, Calo, Roșca, Vereș, Iepure. Cserék: Petric, Duda, Șerbănescu, Borma, Greu, Dreve, Aparascăi, Pop, Milandru.

ACS Marosvásárhely: Szántó – Bakó, Circa, Dumbrăvean, Greu, Potor, Caliani, Moldován, Szilágyi, Gliga, Lupuleț. Cserék: Negrușa, Oprea, Ungur, Veress, Vecerdea, Borbély, Cotoi, Csegöldi, Precup.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 6. forduló: Gyulafehérvári CSU – Gyulafehérvári CSM Unirea 1-1, Szászrégeni CSM Avântul – Kudzsiri Metalurgistul 0-0, Kolozsvári Viitorul – ACS Marosvásárhely 2-1, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Nyárádtői Unirea 2018 1-0, Marosújvári CS – Kolozsvári Sănătatea 0-0.

Az állás: 1. Vajdahunyad 18 pont, 2. Szászrégen 10, 3. Nyárádtő 9.