Simán kikapott a Kolozsvári CFR a Crvena zvezda otthonában, a labdarúgó-Európa-liga rájátszásának első mérkőzésén: a belgrádi alakulat 4-0-ra nyert.

Milan Pavkov már az 5. percben megszerezte a vezetést a Crvena zvezdának, ezzel megadva az alaphangot a mérkőzéshez (1-0). A kolozsváriak hiába voltak mezőnyben méltó partnerei a belgrádiaknak, a házigazda a kapu előtt jóval élesebbnek, pontosabbnak bizonyult. Pavkov a gólján túl is maga volt az életveszély a CFR védői számára, kezdte beszámolóját az NSO.

A félidő derekán átvette az irányítást a kolozsvári együttes, Denis Ciobotariu fejese nem sokkal a hazai kapu mellett szállt el, majd Rúnar Már Sigurjónsson előtt adódott ígéretes szabadrúgás – más kérdés, hogy a lehetőségből közel sem sikerült kihoznia a maximumot. A CFR a 39. percben bűnhődött meg az elpuskázott esélyekért: Alekszandar Katai lövése a bal alsóban kötött ki (2-0).

A második félidőben már a mezőnyjátékban is inkább a Crvena zvezda játékosainak akarata érvényesült, hiába lett volna nagyobb szükségük a gólra a kolozsváriaknak, 45 perc alatt csupán egy (!) kaput eltaláló kísérletük akadt. A szerbeknek kettő... Gondolhatnánk, nem nagy különbség, ám ha hozzávesszük, hogy a belgrádi együttes mindkét lehetőségéből újabb gólt szerzett, már annál nagyobb!  A 68. percben a Comore-szigeteki Ben Nabouhane (3-0), a 77. percben pedig Mirko Ivanics talált a hálóba (4-0). A hajrában Denis Alibec találta még el a kapufát – a mozdulatsor jól összegezte a Kolozsvári CFR teljes meccsét.

Fotó: a Crvena zvezda közösségi oldala

Labdarúgó-Európa-liga, selejtező, rájátszás, első mérkőzés: Crvena zvezda (szerb)–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai) 4-0 (2-0)

Belgrád, Rajko Mitic stadion, vezette: Gheorghi Kabakov (bolgár).

Gólszerzők: Pavkov (5.), Katai (38.), Ben Nabouhane (68.), M. Ivanics (77.).

Sárga lap: Rodic (33.), Kanga (71.), Katai (79.).

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljics, Dragovics, Degenek (45+3. Pankov), Rodics –  Kanga (73. Krszticsics), Sanogo, Ivanics (80. Szrnics) – Ben Nabouhane, Katai –Pavkov (80. Krsztovics).

CFR: Arlauskis – Manea, Ciobotariu, Cestor, Camora – Sigurjonsson, Rodriguez – Deac (71. Itu), Omrani (62. Alibec), Petrila – Debeljuh (77. Costache).

Labdarúgó-Európa-liga, selejtező, rájátszás, első mérkőzés: Randers (dán) – Galatasaray (török) 1-1, Rapid Bécs (osztrák) – Zorja Luhanszk (ukrán) 3-0, Celtic (skót) – AZ (holland) 2-0, Fenerbahce (török) – HJK (finn)  1-0, Mura (szlovén) – Sturm Graz (osztrák) 1-3, Omonia (ciprusi) – Antwerp (belga) 4-2, Olympiakosz Pireusz (görög) – Slovan Pozsony (szlovák) 3-0, Rangers (skót) – Alaskert (örmény) 1-0, Slavia Prága (cseh) – Legia Varsó (lengyel) 2-2, Crvena zvezda (szerb) – Kolozsvári CFR 4-0.

Labdarúgó Európa Konferencialiga, selejtező, rájátszás, első mérkőzés:

* bajnoki ág: Zalgiris Vilnius (litván) – Bodö/Glimt (norvég) 2-2, Neftci (azeri) – Maccabi Haifa (izraeli) 3-3, Flora Tallinn (észt) – Shamrock Rovers (ír) 4-2, Riga FC (lett) – Lincoln Red Imps (gibraltári) 1-1, Fola Esch (luxemburgi) – Kajrat Almati (kazah) 1-4

* nem bajnoki ág: Qarabag (azeri) – Aberdeen (skót) 1-0, FC Basel (svájci) – Hammarby (svéd) 3-1, Viktoria Plzen (cseh) – CSZKA Szófia (bolgár) 2-0, Pacos Ferreira (portugál) – Tottenham (angol) 1-0, Rennes (francia) – Rosenborg (norvég) 2-0, Anderlecht (belga) – Vitesse (holland) 3-3, LASK Linz (osztrák) – St Johnstone (skót) 1-1, Sahtyor Karagandi (kazah) – Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1-2, PAOK (görög) – Rijeka (horvát) 1-1, Kuopio PS (finn) – Union Berlin (német) 0-4, Feyenoord (holland) – Elfsborg (svéd) 5-0, Raków (lengyel) – Gent (belga) 1-0, Sivasspor (török) – FC Koppenhága (dán) 1-2, Santa Clara (portugál) – Partizan (szerb) 2-1, Trabzonspor (török) – Roma (olasz) 1-2, Hapoel Beer-Seva (izraeli) – Anorthoszisz (ciprusi) 0-0, Jablonec (cseh) – MSK Zsolna (szlovák) 5-1.