A címvédő és listavezető Ferencváros Ryan Mmaee duplájával 2-0-ra nyert a MOL Fehérvár otthonában a magyar labdarúgó NB I 24. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A Fehérvár sorozatban hetedszer kapott ki a bajnokságban, ilyen hosszú negatív szériára korábban még nem volt példa a klub történetében.

A Ferencváros kezdett jobban, sorra dolgozta ki a helyzeteket a hazai kapu előtt, az egyiknél Esiti lövése nyomán a labda a felső lécen csattant. A Fehérvár defenzív hadrendben állt fel, ennek megfelelően főként a védekezéssel törődött, majd labdaszerzést követően megpróbált ellentámadásokat vezetni.

A félidő közepétől kiegyenlítettebbé vált a játék, a kapuk előtt kevesebb volt a veszély, így gól nélküli döntetlennel vonultak a csapatok pihenőre.

A második félidő fehérvári lesgóllal indult, majd az egyre inkább felpörgő fővárosiak Ryan Mmae szép góljával megszerezték a vezetést. A Vidi az egyenlítés érdekében megpróbált ritmust váltani, de néhány ígéretes próbálkozáson kívül nem futotta többre erejéből.

A hosszabbításban egy gyors ellentámadásból Mmae duplázott, így a Ferencváros magabiztosan győzött.

NB I, 24. forduló: MOL Fehérvár FC – Ferencvárosi TC 0-2 (0-0)

MOL Aréna Sóstó, 6989 néző, vezette: Bognár T.

Gólszerző: R. Mmae (68., 90+2.).

Sárga lap: Dárdai (18.), Fiola (66.), Zulj (70.), illetve Loncar (87.), Blazic (88.).

Fehérvár: Kovács D. – Bese (76. Bamgboye), Rus, Sabanov, Stopira (85. Nikolics), Hangya – Nego, Fiola, Zulj (85. Makarenko), Dárdai P. (76. Petrjak) – Kodro.

Ferencváros: Dibusz – Botka (57. Wingo), Blazic, Kovacevic, Civic – Laidouni, Esiti (65. Vécsei) – Zubkov (85. Loncar), Tokmac, Zachariassen (57. R. Mmae) – Boli (65. Marquinhos).

* NB I., 24. forduló: Kisvárda Master Good – Gyirmót FC Győr 1-0, MOL Fehérvár FC – Ferencvárosi TC 0-2.

* NB II., 28. forduló: Vasas FC – ETO FC Győr 2-0, Diósgyőri VTK – Békéscsaba 1912 Előre 3-4, FC Ajka – III. Kerületi TVE 1-1, BFC Siófok – Pécsi MFC 0-0, Aqvital FC Csákvár – Nyíregyháza Spartacus FC 2-3, Kecskeméti TE Hufbau – Szolnoki MÁV FC 0-0, Soroksár SC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2-2, Budaörsi SC – Dorogi FC 3-0, Szentlőrinc SE – Tiszakécskei LC 1-2. Az élcsoport: 1. Vasas 59 pont, 2. DVTK 55, 3. Kecskemét 51.

A ferencvárosi Ryan Mmaee gólöröme első gólja után

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Szalai Ádám újabb gólt szerzett a svájci élvonalban

Szalai Ádám megszerezte második gólját a svájci élvonalban szereplő Basel labdarúgócsapatában. A magyar válogatott 34 éves kapitánya – aki a téli átigazolási időszakban a német Bundesligában érdekelt Mainztól kerül Bázelbe – vasárnap a Servette ellen 2-0-ra megnyert bajnoki mérkőzésen a 88. percben állította be a végeredményt. A 78-szoros válogatott csatár előzőleg február 19-én, a Lausanne elleni bemutatkozó mérkőzésén volt eredményes.

Balogh Norbert az első gólját szerezte a Dunaszerdahelyben

Balogh Norbert gólt szerzett, csapata, a szlovák élvonalban szereplő Dunaszerdahely pedig 1-1-es döntetlent ért el vasárnap a vendég Nagyszombat ellen. A Budapest Honvédtől kölcsönvett 26 esztendős csatár első alkalommal volt kezdő, s harmadik fellépésén első gólját szerezte új csapatában. A vendégek a 4. hosszabbításpercben egyenlítettek.