Kiütötte Piteşti-en a CFC Argeşt a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 17. fordulójában. Az OSK négy vereség után érkezett a dél-romániai városba. Ilyen sorozatra nem igazán volt példa az alakulat történetében, ráadásul végig fölényben játszott ezeken a meccseken is a szentgyörgyi csapat, mégis alulmaradt. Ezúttal azonban a fölény az eredményjelzőn is meglátszott. És noha a Sepsi OSK-nak, ha összehasonlítjuk az előzőekkel, nem ez volt a legjobb meccse,  mégis teljes egészében lefutballozta a pályáról a házigazdákat.

Az első percekben kitámadott a CFC Argeş, de néhány szöglet után az OSK átvette az irányítást, és nem csupán mezőnyfölényben játszott, de folyamatosan az ellenfél térfelén tartotta a labdát. Már az 5. percben a hazai hálóba került a labda, ám előtte Kovács István les miatt megállította a játékot. Mint a visszajátszásból kiderült, Ovidiu Artene partjelző hibázott, noha – tekintve, hogy van videóbíró is – szoros esetben tovább kellett volna engednie a játékot. A fojtogató szentgyörgyi fölény végül a 27. percben érett be: ekkor Latovlevici hibázott, Păun rácsapott a labdára, a veterán balhátvéd pedig buktatta. A büntetőt Matei a jobb alsó saroba küldte, míg Straton a másik irányba vetődött (0-1). Néhány perccel később Ştefănescut állították meg szabálytalanul a védők, Matei pedig sarkot váltott – Straton is (0-2). A szünet előtt Rondónnak lett volna még lehetősége, de ballal küldött lapos lövése a hosszú sarok mellett elszállt.

A második félidőben az OSK láthatóan nem erőltette nagyon, takaréklángon játszott, ám az ellenfél hibáit könyörtelenül kihasználta. Az 52. percben egy középpályán elcsípett labdából hármas kombinációt követően Rondón csavarta Straton mellett a kapuba (0-3). A 68. percben Ştefănescu szemfülesen labdát szerzett, a kapu elé tálalta, ahonnan Šafranko két méterről nem hibázhatott (0-4). Végül Tudorie sem akart adós maradni a góllal, és Păun hosszú passzából, a védők mögül kiugorva, elgurította a hazai kapus mellett (0-5).

Most már csak az a kérdés, hogy ezzel végleg megtört-e Cristiano Bergodi csapatának pechsorozata? Pénteken este a Petrolul 52 elleni hazai mérkőzés választ adhat rá. Addig is azonban kedden a Románia-kupában is pályára lép a Sepsi OSK (várhatóan számos változással a kezdő tizenegyben) a Bukaresti Dinamo 1948 ellen.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 17. forduló: Campionii FC Argeş Piteşti – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-5 (0-2)

Piteşti, Nicolae Dobrin-stadion. Vezette: Kovács István (Nagykároly) – Ovidiu Artene (Vaslui), Mihai Marica (Beszterce). Tartalék: Kovács Szabolcs (Nagykároly). Ellenőr: Alexandru Deaconu (Bukarest). Videóbíró: Horaţiu Feşnic (Kolozsvár). Segédvideóbíró: Alexandru Cerei (Kolozsvár).

Gólszerzők: Matei (28. – büntetőből, 37. – büntetőből), Rondón (52.), Šafranko (68.), Tudorie (89.).

CFC Argeş: Straton – Tofan, Dobrosavlevici, Crestor, Latovlevici (31. Creţu), Rajnov (46. Meza Colli), Şerban (46. Bertrand), Alceus, Işfan, Garita (64. Celestine), Calcan (55. Pîrvu).

Sepsi OSK: Niczuly – Bălaşa (46. Ciobotariu), Ňinaj, Tamás, Dumitrescu, Rodriguez (78. Fr. Junior), Păun, Matei, Ştefănescu (78. Bărbuţ), Rondón (70. Tudorie), Šafranko (70. Varga).

* Szuperliga, 16. forduló: Aradi UTA – Campionii FC Argeş Piteşti 0-1, Bukaresti Rapid 1923 –  Kolozsvári CFR 1907 2-1, CS Mioveni – Nagyszebeni Hermannstadt 0-2, Kolozsvári FCU – FCSB 2-1; 17. forduló: Botosáni FC – FC Voluntari 0-1, Konstancai FCV Farul – CS Mioveni 2-1, Campionii FC Argeş Piteşti – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-5, Petrolul 52 Ploieşti – Aradi UTA 2-1, CSU Craiova – Kolozsvári FCU 1-0.

* 2. liga, 12. forduló: Brassói FC – Újszentesi CSC 4-0, Galaci Suporter Club Oţelul – Bodzavásári Gloria 1-1; 13. forduló: FK Csíkszereda – Bukaresti Dinamo 1948 0-0, Concordia Chiajna – Brassói FC 0-1, Nagybányai Minaur – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 2-2, Temesvári Ripensia – Temesvári Politehnica 1-0, Bukaresti Metaloglobus – Sellemberki CSC 1599 2-0, CSM Slatina – Konstancai Unirea 0-1, Újszentesi CSC – Jászvásári CSM Politehnica 0-3, Unirea 04 Slobozia – Galaci Suporter Club Oţelul 1-0, Bodzavásári Gloria – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 3-1. Az élcsoport: 1. Bukaresti CSA Steaua 26 pont/12 mérkőzés, 2. Unirea 04 Slobozia 25/13, 3. Dési Unirea 25/12.