A Vajdahunyadon teniszeredménnyel elveszített mérkőzés után hazai pályán sem tudta összekapni magát a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga IX. csoportja felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában, miután már két hete biztos benne, hogy osztályozót játszhat a 2. ligába jutásért. Úgy tűnik azonban, a játékosok úgy érzik, ez a maximum, amit az idén elérhettek, és az utóbbi időben vakációs hangulatban lépnek pályára.

A Gyulafehérvári CSM Unirea elleni találkozón csak a presztízs volt a tét, és ehhez a vendégek ragaszkodtak valamivel jobban. Gyenge színvonalú meccs volt, kevés kapujelenettel. Az első félidőben a vendégek próbálkoztak többet, ám sem ők, sem a hazaiak nem alakítottak ki helyzetet a 44. percig, amikor egy bal oldali szabadrúgásból beívelt labdát Fetița a hálóba fejelt.

A második félidőben a forgatókönyv megismétlődött az 55. percben, csak tükörben. Ezúttal a szabadrúgást a jobb oldalon szerezte meg Gyulafehérvár, a folytatás azonban nem különbözött: beívelés, Fetița-fejes és 0-2.

Csupán ezek után kezdett többet próbálkozni a hazai gárda, ám a vendégek három cserével megerősítették a védelmüket, így a steril passzolgatáson túl nemigen sikerült semmi a hazaiaknak. Egyszer ugyan a hálóba küldték a labdát, ám előtte lesen volt a nyárádtői csatár. Végül a 78. percben egy ellentámadást zárt góllal Oltean, előbb azonban, miután kicselezte a kapust is, belerúgta a bevetődő védőbe. Másodszorra azonban éles szögből már betalált.

Az egyenlítésre még bőven lett volna ekkor idő, ehhez azonban több találékonyságra is elszántságra lett volna szükség, hisz újabb helyzetet Nyárádtő már nem tudott kialakítani.

Az Unirea 2018 számára most az osztályozó következik, az ellenfele a X. csoportot megnyerő Nagyváradi FC Bihor lesz, amellyel oda-vissza rendszerben döntik el, ki kerül az osztályozó következő körébe, ahol már valóban a feljutás a tét.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, felsőházi rájátszás 9. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Gyulafehérvári CSM Unirea 1-2 (0-1).

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Tudor Jurca (Arad) – Alina Mihoc (Arad), Andreea Șușcă (Tornya). Ellenőrök: Ioan Duma (Nagyszeben), Flavius Burlea (Fogaras).

Nyárádtői Unirea 2018: Bucur – Coza, Vomir, Vasiu, Suslak, Bálint, Piper, Trif, Astafei, M. Codrea, Istrate. Cserék: Feier, Dușmanu, Simon, Vînău, Boar, Radu, Chiorean, Oltean, Todoran.

Gyulafehérvári CSM Unirea: Raț – Bârdea, Dehelean, Grozav, E. Codrea, Mâlnă, Benkiorat, Sebaș, Cristea, Indrei, Fetița. Cserék: Iovicin, Harangozó, Oneț, Circov, Roșu, Agbomonyi, Borza, Stanciu, Butnariu.

Gólszerzők: Oltean (78.), illetve Fetița (44., 50.).

3. liga, IX. csoport, alsóházi rájátszás 9. forduló: Gyulafehérvári CSU – ACS Marosvásárhely 0-0.
Gyulafehérvár, Cetate-stadion. Vezette: Claudiu Matiș (Temesvár) – Biró Zsolt (Bölön), Tamási Zoltán (Székelyudvarhely). Ellenőrök: Ioan Onicaș (Zilah), Raluca Șerban (Bukarest).
Gyulafehérvári CSU: Șerban – Cunțan, Ionică, Kis, R. Popa, Bucurică, Frențiu, Petresc, Kilyén, Gilyén, Bolojan (82. Herci), Vasinc.
ACS Marosvásárhely: Szántó – Bărăbaș, Circa, Csíki, Caliani, Gliga (85. Lupuleț), Moldován, Jorza, Borbély (63. Veress), Kulcsár (85. Csala), Greu (73. Csáki).

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, rájátszás:
* felsőház, 9. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Gyulafehérvári CSM Unirea 1-2, Kudzsiri Metalurgistul – Vajdahunyadi Corvinul 1921 1-1; az élcsoport: 1. Vajdahunyad 77 pont, 2. Nyárádtő 42, 3. CSM Gyulafehérvár 41;
* alsóház, 9. forduló: Gyulafehérvári CSU – ACS Marosvásárhely 0-0, Kolozsvári Sănătatea – CS Marosújvár 5-2, Kolozsvári Viitorul – Szászrégeni CSM Avântul 0-1; az utolsó helyeken: 4. Viitorul 30, 5. Sănătatea 27, 6. Marosújvár 22.

Gól nélküli döntetlennel őrizte meg alsóházi vezető helyét az ACS

A Gyulafehérvári CSU otthonában szerepelt az ACS Marosvásárhely a labdarúgó 3. liga IX. csoportja alsóházi rájátszásának utolsó előtti fordulójában, ahol a második értékcsoport megnyerése volt a tét. Az ACS egy pont előnnyel utazott vendéglátójához, és a gól nélküli döntetlen azt jelenti: megőrizte az előnyét az utolsó forduló előtt.
A találkozón az ellenfélnek volt több lehetősége, ám a marosvásárhelyiek is elszalasztottak néhány helyzetet. Noha a tét nem volt egetrengető, a mérkőzés nem volt feszültségtől mentes, kisebb csetapaték is kialakultak a játékosok között.
Az ACS Marosvásárhely hazai pályán zárja az idényt, pénteken 18 órától a Kolozsvári Viitorult fogadja a Víkendtelepen.