a Bayern München és a PSG

A Bayern München hazai, a Paris Saint-Germain pedig idegenbeli győzelemmel biztosította be továbbjutását kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján.

A szezon végén távozó Thomas Tuchel vezette német bajnok a 38. percben dolgozta le a Rómában összeszedett hátrányát Harry Kane jóvoltából, majd a szünet előtt Thomas Müller is fejjel növelte a bajorok előnyét. Az angol klasszis a 66. percben újabb szemfüles gólt szerzett, és Maurizio Sarri végig alárendelt szerepet játszó gárdája már nem tudott újítani.

A Bayern az elmúlt hónapban játszott hat találkozójából csak a harmadikat tudta megnyerni.

A Paris Saint-Germain három hete 2-0-s előnyt harcolt ki a Real Sociedad ellen, s az akkor is eredményes Kylian Mbappe a visszavágó 15. percében már összesítésben háromgólosra növelte a franciák előnyét. A világbajnok szupersztár az 56. percben megadta a „kegyelemdöfést” a spanyol alakulatnak, amelynek az erejéből már csak szépítésre futotta a hajrában, így a PSG a papírformát igazolva, könnyedén jutott be a nyolc közé.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók:

* Bayern München (német) – SS Lazio (olasz) 3-0 (2-0), továbbjutott: a Bayern, 3-1-es összesítéssel;

* Real Sociedad (spanyol) – Paris Saint-Germain (francia) 1-2 (0-1), továbbjutott: a PSG, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.