Teljes egészében a román nemzeti zászló színeibe öltöztették a nyárádtői labdarúgópályát a házigazdák annak tiszteletére, hogy egy „magyar” ellenfelet fogadtak a 3. liga 5. fordulójában. Az ACS Marosvásárhely ugyanis a Székelyföldi Labdarúgó Akadémia fiókcsapata, így hasonló megítélés alá esik, mint a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda, amelyeket rendszeresen vesznek célba nacionalista támadásokkal az ellenfelek ultrái. Nyárádtőnek azonban nincsenek ilyen drukkerei, így a legfőbb szurkoló és klubfenntartó, Victor Prodan polgármester folyamodott ehhez a funári indíttatású, az ellenfél megrontását célzó trikolórvuduhoz. A „taktika” azonban ezúttal nem jött be. Noha a házigazda számított nagy favoritnak, a meccset 1-0-ra a vendégek nyerték.

A papírforma szerint hazai mezőnyfölénnyel kezdődött a meccs, ám hiába hozott össze Nyárádtő több szögletet is, illetve öt-hat kapura tartó lövést, ezek nem voltak elég erősek ahhoz, hogy Szántó kapujára valódi veszélyt jelentsenek. Az ACS csak kevésszer veszélyeztetett, a félidő legnagyobb helyzetét mégis Moldován hagyta ki a 31. percben, akinek 18 méteres lövését Feier bravúrral ütötte szögletre.

A második félidő elején meglepő módon megváltozott a mezőnyfölény, és Greu lövése a 49. percben kevéssel szállt mellé. Miután Lupulețet ígéretes akció közben buktatták, Moldovan 17 méterről végezhetett el szabadrúgást, ám labdája mellészállt. Kevéssel később egy szögletből érkező, fejjel megcsúsztatott labda Lupuleț elé került, aki átvétel nélkül védhetetlenül bombázta a felső sarokba (0-1). Érthető módon ezek után ismét Nyárádtő vette át a kezdeményezést, és a 73. percben Szántó a léc alól tornászta ki Astafei lövését. A 83. percben Ganea végezhetett el a 16-os vonala előttről egy szabadrúgást, ám ismét Szántó akadályozta meg a gólt. A nyárádtőiek kitámadásával terek nyíltak a védelmükben, ám Borbély két nagy helyzetet sem tudott kihasználni. A 89. percben monumentális lehetőséget hagyott ki, amikor hat méterre a tátongó üres kapu előtt találta magát, Feier sem állt már előtte, mégis melléküldte. Ez egy perccel később Astafei centiméterekkel fölé szálló fejesekor ez majdnem megbosszulta magát, ám az eredmény már nem változott.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 5. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – ACS Marosvásárhely 0-1 (0-0)

Nyárádtői labdarúgópálya. Vezette: Adelin Pavel (Osica de Jos) – Emeric Tocai (Nagyszeben), Costel Prodan (Nagydisznód). Ellenőrök: Octavian Șovre (Szatmárnémeti), Alexandru Gherghe (Fogaras).

Gólszerző: Lupuleț (61.).

Nyárádtő: Feier – Boar, Onișor, Ndiesse, Vasiu, Rusu, Piper, Istare, Bálint, Petra, Astafei. Cserék: Vlasa, Birtalan, Suslak, Ciubâncan, Ganea, Chiroean, Codrea, Todoran, Tanian.

ACS Marosvásárhely: Szántó – Bakó, Circa, Dumbrăvean, Greu, Csala, Caliani, Moldován, Szilágyi, Gliga, Lupuleț. Cserék: Negrușa, Oprea, Ungur, Veres, Potor, Ghirca, Borbély, Cotoi.

* 3. liga, IX. csoport, 5. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Kolozsvári Viitorul 1-0, Kudzsiri Metalurgistul – Marosújvári CS 4-3, Nyárádtői Unirea 2018 – ACS Marosvásárhely 0-1, Kolozsvári Sănătatea – Gyulafehérvári Unirea 1-3, Gyulafehérvári CSU – Vajdahunyadi Corvinul 1921 0-3. Az élcsoport: 1. Vajdahunyad 15 pont, 2. Nyárádtő 9, 3. Szászrégen 9.

* 4. elitliga, 3. forduló: Radnót – Dános 8-1; 4. forduló: Marosvásárhelyi ASA – Mezőrücs 6-2, Marosludas – Marosoroszfalu 4-2, Dános – Marosvásárhelyi Atletic 6-0, Búzásbesenyő – Radnót 2-2, Ákosfalva – Marosvásárhelyi Academica Transilvania 1-5, Erdőszentgyörgy – Segesvári CSM 6-6, Szováta – Nyárádszereda 4-3. Az élcsoport: 1. Radnót 10 pont, 2. ASA 10, 3. Academica Transilvania 8.