A marosvásárhelyi városi sportklub kosárlabda-csapata eddig egyetlen mérkőzést nyert a bajnoki idényben jelentősebb különbséggel, amelyen nem volt szoros a végjáték: Zsilvásárhelyen, az ottani CSM ellen. Ám aki sima meccset várt a sereghajtó elleni visszavágón, annak csalódnia kellett. Való igaz, nem a záró másodpercekben, hanem két-három perccel a vége előtt dőlt el a találkozó a házigazdák javára, azonban az utolsó negyed előtt még a vendégek voltak hárompontos előnyben.

Pedig a meccset nagy lendülettel kezdte a hazai együttes, és úgy tűnt, gyorsan állva hagyja az ellenfelet – ám aztán mégsem úgy lett. Néhány kimaradt dobás és eladott labda elég volt ahhoz, hogy a rivális átvegye a vezetést az első negyed vége előtt, és csak az alig beállt új fiú, Mathis triplája mentette meg a szűk vezetést a csapatnak. A második negyedben ismét a helyi CSM indított jobban, ám a Zsilvásárhely két egymás utáni triplával ismét visszajött a meccsbe, és szünet előtt Gajović dudaszóra dobott hárompontosa kellett, hogy megmaradjon a kétpontos előny.

A harmadik negyedben nemcsak támadásban hibáztak sokat a marosvásárhelyiek – Sánta Szabolcs például egészen biztosan nem a legjobb meccsei között fogja ezt nyilvántartani –, hanem védelemben is, hiszen három-négyszer is teljesen üresen maradt az ellenfél a palánk alatt. Végül a zárónegyedben nagy lendülettel indított a hazai fél, és az ekkor jegyzett 14-2-es parciális döntő jelentőségűnek bizonyult a végelszámolásnál. Zsilvásárhely visszajött ugyan mínusz négyre, azonban néhány labdaszerzésnek, valamint az ellenfél dobásai pontatlanságának köszönhetően a házigazdák megőrizték előnyüket, győzelmüket pedig Engi-Rosenfeld biztosította be másfél perccel a vége előtt, aki a kipontozódott Sánta helyett első labdaérintésével bevágott a sarokból egy triplát (75-64).

A mérkőzésen mutatkozott be Anthony Mathis, aki a svéd Uppsalától igazolt Marosvásárhelyre, és noha szerzett tíz pontot, illetve begyűjtött négy lepattanót, még nyilvánvalóan szoknia kell új társait, ráadásul 22 perc játék alatt eladott három labdát is. Furcsa egyébként, hogy alacsony bedobót igazolt a klub, mert ezen a poszton több játékosa is van, míg a palánk alatt csupán Sántára és Lowrance-re támaszkodhat, ám egyedül Sánta a klasszikus center. Márpedig ezen a meccsen a gyűrű közelében igencsak szerényen játszott a városi sportklub, a győzelemhez a sok tripla kellett, az összesen 62 dobásnak a felével a félkörön túlról próbálkoztak. A 35%-os sikerességi arány ezúttal elég volt a győzelem (öt tripla a 11-ből az utolsó negyedben), miközben az ellenfél a kétpontosokat 63%-ban értékesítette. Továbbá a lepattanózást is elveszítette a hazai csapat (29-32), ami egy újabb mutatója annak, hogy palánk alatt elkelne az erősítés.

A CSM-nek ezzel a győzelemmel elméletileg maradt esélye elcsípni a felsőházat jelentő 5. helyet, a gyakorlatban azonban hibátlannak kellene lennie a folytatásban, ami nehezen elképzelhető. A hét végén George Trif együttese a Rapid bukaresti otthonában lép pályára, és igencsak nagy meglepetés lenne, ha győzne.

Kosárlabda Nemzeti Liga, 14. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Zsilvásárhelyi CSM 77:66 (20-18, 20-20, 12-17, 25-11)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 1900 néző. Vezette: Bogdan Podar (Kolozsvár), Amalia Marchiș (Kolozsvár), Narcis Dan (Szatmárnémeti). Ellenőr: Viorel Constantinescu (Kolozsvár).

Marosvásárhely: Martinić 24 pont (4), Gajović 14 (2), Person 12 (1), Mathis 10 (2), Lowrance 8 (1), Engi-Rosenfeld 3 (1), Sánta 2, Bölöni 2, Sólyom 2, Mureșan, Nistor. Kispadon: Szilveszter.

Zsilvásárhely: Stevenson 16 pont (1), Frye 12 (2), Cannefax 11 (1), Agafonov 10, Berculescu 8, Ilie 5 (1), Troupe 2, Gheorghe 2, Penciu. Kottas. Kispadon: Bărăgan, Toropu.

Kosárlabda Nemzeti Liga, 14. forduló:

* A csoport: Marosvásárhelyi CSM – Zsilvásárhelyi CSM 77:66, Csíkszeredai VSKC – Bukaresti Rapid 67:102, Kolozsvári U-BT – CSM Petrolul Ploiești 85:72. Az FCArgeș Pitești – Nagyszebeni CSU mérkőzés lapzárta után ért véget. Az SCM U Craiova állt.

* B csoport: Bukaresti Laguna Sharks – Konstancai CSM Athletic 71:82, Galaci CSM – Foksányi CSM 2007 86:67, CSO Voluntari – Bukaresti Dinamo 80:78, Nagyváradi CSM – Bukaresti CSA Steaua 101:74. A Temesvári OMHA Mozzart Bet állt.

Fotó: Nagy Tibor