Nem sikerült kihasználni a hazai pálya előnyét

Először rendeztek hivatalos felnőtt-ívízilabdatornát az új marosvásárhelyi uszodában: a női Szuperliga harmadik tornájának adott otthont a létesítmény.

A város női pólósai azt szerették volna, ha megszerzik az első győzelmüket az élvonalban, hiszen legutóbb sikerült egy döntetlent kicsikarniuk a Nagyváradi CSU ellenében.

A várva várt mérkőzés azonban nem úgy alakult, ahogyan szerették volna, így Cristian Ispir edző csapatának három torna után is egyetlen pontja maradt a rangsorban.

„Szerettük volna, ha másként alakul, de csak rajtunk múlt: nem az ellenfél nyerte meg, hanem mi veszítettük el a meccset” – mondta elkeseredetten a szakvezető, aki szerint túl sok hibát követtek el a játékosai a 15-9-re elveszített találkozón.

A többi mérkőzésen a marosvásárhelyi és a nagyváradi csapatnak esélye sem volt; játéktudásuk egyelőre kevés ahhoz, hogy felvegyék a küzdelmet a három bukaresti klubbal, amelyekben – természetesen?! – marosvásárhelyi és nagyváradi játékosok számítanak a legjobbaknak.

A CSM-nek még legalább két alkalma lesz az idény során, hogy teljesítse célkitűzését: az első győzelem megszerzését a felnőttbajnokságban.

Suzuki országos női vízilabda-bajnokság, harmadik torna (marosvásárhelyi uszoda): * 1. forduló: Bukaresti Dinamo – Bukaresti CSA Steaua 6-6, Bukaresti Rapid – Marosvásárhelyi CSM 29-4;

* 2. forduló: Dinamo – Marosvásárhelyi CSM 23-4, Nagyváradi CSU – CSA Steaua 3-29.

* 3. forduló: Rapid – Dinamo 4-12, Nagyváradi CSU – Marosvásárhelyi CSM 15-9;

* 4. forduló: Steaua – Marosvásárhelyi CSM 25-6, Nagyváradi CSU – Rapid 3-19;

* 5. forduló: Nagyváradi CSU – Dinamo 5-18, Steaua–Rapid 16-8.

A bajnokság állása: 1. CSA Steaua 31 pont, 2. Rapid 24, 3. Dinamo 25, 4. Nagyvárad 7, 5. Marosvásárhely 1.