2024. june 30., Sunday

Már a 4. percben előnyt szerzett a kolozsvári CFR a Young Boys Bern elleni BL-selejtezőben, ezt azonban hiába védelmezte szinte 90 percen keresztül, nem tudta megtartani: az ellenfél a hosszabbítás harmadik percében egyenlített.

Visszavágni készült a CFR a Young Boys ellen, miután utóbbi úgy vette el az előző idényben a továbbjutást az Európa-liga csoportköréből a kolozsváriaktól, hogy a játékvezető az utolsó percben egy nem létező büntetőt ajándékozott nekik. A tavalyi csapathoz képest azonban a CFR jelentősen megváltozott, új edzője is van, míg a Young Boys többségében ugyanaz maradt. Ezúttal a kolozsváriak nem panaszkodhattak a játékvezetésre, hisz a gólt elég egyértelmű lesállásból szerezte Manea, a holland partjelző azonban elnézte. A vezetés után azonban alig ismertünk rá a kolozsvári csapatra, soha nem láttuk még olyan kétségbeesetten védekezni, mint a második félidőben. A sok kínlódásnak pedig tudjuk, mi a vége. Bár a Young Boys csak a 90+3. percben egyenlített, a CFR örvendhet, hogy egy pontot is szerzett. A továbbjutás a héten dől el, azonban a kolozsvári csapat számára nem ér véget az európai idény, hisz csak annyi dől el, hogy a BL-ben vagy az Európa-ligában folytathatja.

*

Megismételné a BL-csoportkörben való szereplést a Ferencváros, amely a jobban jegyzett Slavia Prága ellen 2-0-s győzelemmel kezdett a harmadik selejtező körben. A csoportkörért egyébként a kolozsvári CFR-rel, mindkettejük továbbjutása esetén a Fradival kerül szembe. A 3. selejtező kör első menetében kisebb meglepetés továbbá, hogy a szerb Crvena zvezda csak döntetlent ért el hazai pályán a moldovai Sheriff Tiraspollal. Ennek is van a kolozsváriakhoz kapcsolódó szála, hisz ha veszít, a CFR az utóbbi párharc vesztesével küzd az Európa-liga csoportköréért.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 3. selejtező kör, 1. menet: Kolozsvári CFR – Young Boys Bern 1-1 (1-0)

Kolozsvári Dr. Constantin Rădulescu stadion. Vezették: Danny Makkelie – Hessel Steegstra, Jan de Vries. Tartalék: Allard Lindhout (hollandok).

CFR: Arlauskis – Manea, Bouhenna, Cestor, Camora, Sušić, Rodriguez, Sigurjónsson (84. Costache), Deac, Alibec (22. Păun), Omrani (62. Debeljuh).

Young Boys: Von Ballmoos – Hefti, Camara (56. Rieder), Zesiger, Garcia (71. Lefort), Ngalamleu (71. Spielmann), Aebischer, Martins (84. Sierro), Fassnacht (56. Lauper), Elia, Slebatcheu.

Gól: Manea (4.), illetve Sierro (90+3.).

Sárga lap: Sušić (45+4.), Deac (90+2.).

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 3. selejtező kör, 1. menet: Sparta Prága (cseh) – Monaco (francia) 0-2, Malmö FF (svéd) – Glasgow Rangers (skót) 2-1, Genk (belga) – Sahtyor Donyeck (ukrán) 1-2, PSV Eindhoven (holland) – Midtjylland (dán) 3-0, Kolozsvári CFR – Young Boys Bern (svájci) 1-1, Crvena zvezda (szerb) – Sheriff Tiraspol (moldovai) 1-1, Olimpiakosz Pireusz (görög) – Ludogorec (bolgár) 1-1, Szpartak Moszkva (orosz) – Benfica Lisszabon (portugál) 0-2, Ferencváros – Slavia Prága (cseh) 2-0, Dinamo Zágráb (horvát) – Legia Varsó (lengyel) 1-1.