A vártnál talán nehezebben nyert a Marosvásárhelyi CSM kosárlabda-csapata a Nagyszebeni CSU fiatalokból álló második csapata ellen, noha az első perctől nyilvánvaló volt, hogy klasszissal jobb, mint az ellenfele. Miután azonban a házigazdák úgy kezdték 9-0-val a meccset, hogy az ellenfél közben kosárra sem dobott, úgy érezhették, ezt a meccset csuklóból is megoldják. Ezt sugallja, hogy az első negyed második felére George Trif edző nagyon könnyen lemondott a húzóemberekről, hogy nagyszünetig 12 próbálkozásból egyetlen triplát sem értékesített a marosvásárhelyi csapat (ez az összpontosítás hiányának a legjobb fokmérője), no meg hogy a nagyszebeniek a szünetig több lepattanót gyűjtöttek be egy olyan csapat ellen, amelyben elvileg egyikük sem tudja felvenni a palánk alatt a küzdelmet Sántával és Borșával.

A második negyedtől azonban nyilvánvalóvá vált, hogy sokkal komolyabban kell venni a mérkőzést, Sántának és Martinićnak is végig pályán kell lennie, hogy az ellenfél nehogy „megtréfáljon”, és a húzóembereknek meg kellett kicsit rázniuk magukat, jobban összpontosítaniuk, hogy érvényesüljön a nagyobb játékerejük. Martinić gyakorlatilag a második félidőben jegyezte 30 pontját, Sánta a 27 pontjához 19 lepattanót is begyűjtött, kettejük mutatói azonban azt is jelzik, hogy nélkülük igen nagy bajban lett volna az együttes egy igen gyors, jó értelemben vett agresszív, és az utolsó percig küzdő ellenféllel szemben.

Ez a meccs egyben azt is jelzi, hogy nem lesz sétagalopp a feljutás kivívása, hiszen eddig a szerényebb alakulatok ellen játszott a CSM, a nehezebb mérkőzések még hátravannak. Igaz, a következő két hétben még ki kell pipálni két gyengébb ellenfelet. Vasárnap a CSU Craiova otthonába utazik az együttes, majd az évet hazai pályán, a Brassói Ralph ellen fejezi be.

Szünet után Martinićnak is végig pályán kellett lennie, a marosvásárhelyiek irányítója gyakorlatilag ekkor jegyezte 30 pontját

Fotó: a városi sportklub közösségi oldala

Kosárlabda 1. liga, 4. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Nagyszebeni CSU II 87:62 (20-13, 23-17, 26-16, 18-16)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Molnár Csongor (Marosvásárhely), Vlad Mihnea (Jászvásár), Adrian Hăpău (Jászvásár). Ellenőr: Marian Oprea (Brassó).

Marosvásárhelyi CSM: Martinić 30 pont (3), Sánta 27, Borșa 13, Bölöni 5, Kiss 5 (1), Engi-Rosenfeld 4, Szilveszter 3 (1), Nistor, Mureșan, Steff, Blaga.

Nagyszebeni CSU II: Victor Georgescu 23 pont (3), Vlad Georgescu 17 (1), Costeiu 10 (2), Apostol 6, Ardelean 5 (1), Bădițașcu 1, Ivan, Rotar, Botezatu.

Kosárlabda 1. liga, 4. forduló: Bukaresti Agronomia – Jászvásári Politehnica Stomart 97:63, Kolozsvári Universitatea – Brassói Ralph 73:54, Marosvásárhelyi CSM – Nagyszebeni CSU II 87:62, Nagyváradi CSM CSU II – Bukaresti NN Ulisse 84:50, Bukaresti Stiinţa – CSU Craiova 149:46, Bukaresti Laguna – Bukaresti Eagles 92:54.

Elmaradt mérkőzésen: CSU Craiova – Bukaresti Laguna 48:71.

Az 5. fordulóból előre hozott mérkőzésen: Bukaresti Eagles – Jászvásári Politehnica Stomart 78:73.

A 6. fordulóból előre hozott mérkőzésen: Jászvásári Politehnica Stomart – Bukaresti NN Ulisse 85:73.