Az első negyedórában elintézte a Nyárádtői Unirea 2018 a Tordai Sticla Arieșul elleni bajnoki mérkőzés kimenetelét a labdarúgó 3. liga 5. fordulójában. A győzelemmel Nyárádtő megerősítette második helyét a IX. csoportban.

Gyakorlatilag az első lehetőségét gólra váltotta az Unirea 2018 a Torda elleni találkozón. A 8. percben Toboșaru meglódult a bal oldalon, a tizenhatos sarkából lendületből rálőtte, Onciu maga elé öklözte, ott azonban Astafei érkezett, aki könnyed mozdulattal a kapu alsó sarkába helyezte a labdát (1-0). A következő helyzet már a második nyárádtői gólt hozta. Egy bal oldali beadás az ötösön találta Astafeit, aki kihasználva a tordai kapus habozását, megszerezte második gólját (2-0). Ezt követően a szünetig a házigazdák fölénye megkérdőjelezhetetlen volt, és kimaradt még néhány nagy lehetőség Onciu kapujánál. A legnagyobbat maga Astafei hagyta ki, a 24. percben, ezúttal a hosszú sarok előtt várta a jobb oldali beadást, a labda meg is találta, azonban hiába tátongott előtte az üres kapu, nem tudta lekezelni a labdát, hogy megszerezze a mesterhármast. Szintén a nagy lehetőségek közé tartozik Istrate kiugrása a 37. percben, aki színegyedül vihette rá, azonban megpróbált kapásból lőni, ám a labdája bőven mellészállt. A tordaiak egyetlen lehetősége Fl. Dan nevéhez fűződik, a 32. percben lefordult Aldeáról, de a hosszú sarok mellé gurított.

A második félidőben a tordai csapat némileg kiegyensúlyozta a meccset, ám jelentősebb helyzeteket nem tudott kidolgozni. Esetleg Fl. Dan lehetősége említhető az 59. percben, azonban gyenge lövését könnyen fogta Feier. A meccs végül a 80. percben dőlt el, amikor Toboșaru 25 méterről egyenesen a jobb felső sarokba csavart (3-0). A 90. percben Budin szépíthetett volna, ám lövését blokkolták. A 6. fordulóban Nyárádtő ismét hazai pályán játszik, ezúttal a Kudzsiri Metalurgistul lesz a vendége. A mérkőzést pénteken 15 órától rendezik.

Labdarúgó 9. liga, IX. csoport, 5. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Tordai Sticla Arieșul 3-0 (2-0)

Gólszerzők: Astafei (8., 15.), Toboșaru (80.).

Sárga lap: Toboșaru (81.), illetve Savu (74.).

Nyárádtői labdarúgópálya. Vezette: Dragoș Pîrîu (Curtea de Argeș) – Mihai Ionescu (Suseni – Argeș), Lucian Tănase (Pitești). Ellenőr: Filon Mărginean (Gyulafehérvár), Teodor Biriș (Vajdahunyad).

Nyárádtő 2018: Feier – Hreniuc (13. Bârsan), Aldea, Moldovan, Pop (85. Ganea), Iuga, Săvoaia (65. Hășmășan), Istrate, Culda, Toboșaru (85. Laczkó), Astafei.

Sticla Arieșul: Onciu – Kiss, Budin, Cordoș, Marcu, Goronea (65. Salcău), Paleoca, Sárosi (46. Savu), Dioșan, Vereș (62. Cobârzan), Fl. Dan (62. Zvichi).

* 1. liga, 10. forduló: Bukaresti Rapid – FC Voluntari 0-1, Campionii FC Argeș Pitești – Chindia Târgoviște 0-0, Bukaresti FCSB – Academica Clinceni 3-2. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 24 pont/9 mérkőzés, 2. Botosáni FC 20/9, 3. FCSB 18/10.

* 2. liga, 8. forduló: Brassói FC – Bukaresti CSA Steaua 0-1, Bukaresti Metaloglobus – Konstancai Unirea 1-4, FK Csíkszereda – Bákói FC 2-3, Dacia Unirea 1919 Brăila – Kolozsvári Universitatea 0-3, Sel-lemberki CSC 1599 – Gyurgyevói Astra 1-1, Dési Unirea – Petrolul 52 Ploiești 1-3. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 21 pont/8 mérkőzés, 2. Kolozsvári Universitatea 18/8, 3. Nagyszebeni Hermannstadt 17/7.

* 3. liga, IX. csoport, 5. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Tordai Sticla Arieșul 3-0, Kolozsvári Viitorul – CS Marosújvár 2-1, Kolozsvári Sănătatea – Gyulafehérvári Unirea 1924 2-4, Kudzsiri Metalurgistul – Szászrégeni CSM Avântul 1-0, CS Vajdahunyad – Beszterce-Naszódi Gloria 2018 4-1.