A Farul elleni sikert követő klubelnöki dicséret igencsak megnövelte a Sepsi OSK játékosainak a mellénybőségét a CFC Argeș elleni találkozó előtt a labdarúgó 1. liga 20. fordulójában, és úgy kezdték a meccset, mintha még egy kicsit időztek volna az öltözőben. Aztán futhattak az egyenlítés után...

Nagy lendülettel kezdte a CFC Argeș a Sepsi OSK elleni mérkőzést, a lila mezesek az első percekben folyton elsőként csaptak rá a labdákra, és már a 2. percben megszerezték a vezetést: Șerban egyetlen csellel mindkét belső OSK-védőt becsapta, és a későn eszmélő Niczuly alatt a hálóba küldte a labdát (1-0). Utána még hosszú percekig a házigazda pitești-iek akarata érvényesült, és a 12. percben csak Niczuly bravúrja akadályozta meg az újabb gólt Șerban bal oldali szabadrúgását követően. Miután az első 15 percben szinte át sem lépte a félpályát, a Sepsi OSK számára Askovszki lövése fújta meg az ébresztőt, amikor a 30-ról ellőtt labda súrolta a felső lécet. Innentől aztán egyre inkább Greab kapuja felé tolódott a játék, és a 33. percben, miután Greab elvétette a szögletből érkező labdát, a Csuncsukov homlokán megcsúszó labda az üres kapu mellé szállt.

Az OSK fölénye a második félidőben vált nyomasztóvá, amit a cserék beállása is növelt, és sorra adódtak a lehetőségek. A legnagyobb az 50. percben, amikor Mitrea fejesét Greab éppen csak a kapufára tudta tolni. Miután a CFC Argeș szinte egyetlen veszélyesebb támadása során Askovszki a gólvonalról mentette a Niczulyon átemelt labdát, a hosszú sérülés után a csapatba visszatért Damașcan megszerezte az egyenlítő gólt: a Bărbuțtól kapott labdával betört a két középső védő között keletkezett résen, és elcsavarta Greab mellett (1-1).

Noha a győztes gól megszerzésével is próbálkozott, a Sepsi OSK részéről csak egy újabb Damașcan-lövést jegyezhettünk, amelyet azonban elcsípett a házigazda kapus. Ez volt az OSK 10. döntetlenje az idényből, húsz mérkőzésen. Ami pedig a felsőházba jutási esélyeket illeti, továbbra is igaz, hogy a maradék tíz meccsből legalább hatot-hetet meg kell nyernie, hogy esélye legyen a hat közé kerülni.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala (archív)

Labdarúgó 1. liga, 20. forduló: Campionii FC Argeș Pitești – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1 (1-0)

Pitești, Nicolae Dobrin stadion, vezette: Radu Petrescu (Bukarest) – Daniel Mitruți (Craiova), Florian Vișan (Galac). Tartalék: Sebastian Colțescu (Craiova). Ellenőr: Cornel Sorescu (Pitești).

Gólszerzők: Șerban (2.), illetve Damașcan (77.).

Sárga lap: Turda (42.), Șerban (48.), illetve Dumitrescu (53.), Păun (80.).

CFC Argeș: Greab – Viana, Turda, Joao Miguel, Latovlevici, Colli, Rajnov, Dumitru (74. Ișfan), Șerban (85. Fatai), Dumitrașcu (78. Tofan), Arias (78. Szaid).

Sepsi OSK: Niczuly – Aganović, Ňinaj, Mitrea, Dumitrescu, Askovszki (70. Bărbuț), Păun, Fofana (70. Eder), Golofca (76. Damașcan), Achahbar (46. Ștefănescu), Csuncsukov (73. Luckassen).

A labdarúgó 1. liga 20. fordulójának eredményei: Academica Clinceni – FC Voluntari 0-0, CSU Craiova – Aradi UTA 0-0, Botosáni FC – Medgyesi Gaz Metan 2-1, CFC Argeș Pitești – Sepsi OSK 1-1, Bukaresti FCSB – Bukaresti Rapid 1923 3-1, Chindia Târgoviște – Universitatea 1948 Craiova 0-3, CS Mioveni – Bukaresti Dinamo 1948 2-1, Konstancai Farul – Kolozsvári CFR 1907 0-2.

A 21. fordulóban: FC Voluntari – Aradi UTA 2-1, Medgyesi Gaz Metan – CSU Craiova 1-1, Bukaresti Rapid 1923 – Botosáni FC

1-1, Academica Clinceni – Chindia Târgoviște 0-1.