2024. july 1., Monday

Öt játszma után távolodik a negyedik hely

A női röplabda A2 osztály Nyugati csoportjának negyedik helye volt a tét a Marosvásárhelyi CSU Medicina – Temesvári CSM találkozón. A mérkőzést a vendég alakulat nyerte öt játszmában, miután Miloš Živanović csapatának 0:2-ről sikerült egyenlítenie.

Kiegyensúlyozottan kezdődött a mérkőzés, 17:17-ig fej-fej mellett haladt a két együttes, ekkor azonban a temesváriak néhány pontot szereztek zsinórban, és ez elég volt, hogy lezárják az első szettet. A másodikban már az elejétől vezettek a vendégek, a Medicinának a végén sikerült kissé szorosabbá tennie az eredményt, de már későn. A harmadik játszmát a Temesvári CSM 8:0-lal kezdte, és előrevetítette ezzel a háromjátszmás győzelem lehetőségét, röplabdában azonban a szettben nem az első pont(oka)t kell megnyerni, hanem mindig az utolsót... A házigazdák 18:18-nál érték utol a riválist, aztán 23:21-re vezettek, végül 23:23 után hozták a játszmát. A negyedik szettben már az elején 5:1-re vezetett a hazai csapat, a vége viszont ismét szorosra sikerült. 24:20-nál három pontot nyert egymás után a rivális, egyenlíteni azonban már nem tudott, így jöhetett a döntő szett. A Medicina – számára sajnálatos módon – nem tudta átmenteni a harmadik és a negyedik játszma lendületét. Temesvár néhány könnyű pontot gyűjtött az elején, és a begörcsölt marosvásárhelyi játékosok képtelenek voltak követni.

Mint már jeleztük, az idén kizárólag ifjúsági játékosokkal iratkozott be a marosvásárhelyi csapat az A2 osztályba, ahol az egyetlen célkitűzése, hogy tapasztalatot gyűjtsön, és mérkőzésről mérkőzésre fejlődjön. Ezen a mérkőzésen jobban össze is állt a játék, mint például az első fordulóban, Máramarosszigeten történt. Talán ezzel a röplabdázással a visszavágón lesz némi esély a máramarosszigetiek ellen. A kispad minden bizonnyal tökéletesen tisztában van vele, hogy a fogadáson még nagyon sokat kell dolgzni, ez a csapat Achilles-sarka jelenleg. No meg egy minőségi emelő is elkelne, olyan azonban, mint amilyen az ifjúsági válogatott Iarina Axinte volt az utóbbi néhány évben (aki jelenleg a bajnok Balázsfalva tartalék emelője), nem terem minden fán. Ha jól érkezik a labda, a szélsők és a centerek is eredményesen tudnak támadni. A reakcióidő azonban javulhat mind a sánc esetében, mind pedig a védelemben.

A CSU Medicina az őszi idényt szombaton Nagyváradon fejezi be. Utóbbi csapata a mérkőzés toronymagas esélyesének számít, noha a szombati rangadón váratlanul nagyarányú vereséget szenvedett a Temesvári Politehnica otthonában.

Női röplabda A2 osztály, Nyugati csoport, 4. forduló: Marosvásárhelyi CSU Medicina – Temesvári CSM 2-3 (21:25, 22:25, 25:23, 25:23, 9:15), Máramarosszigeti CSM – Aradi Pro Volei 3:0, Temesvári Politehnica – Nagyváradi CSU 3:0.