Öt meccsből negyedszerre kapott ki a női labdarúgócsapat

• 2022-10-17 12:55:55

• -

Három hét szünet után folytatódott a női labdarúgó 1. liga. Az ACS Marosvásárhely (volt Ladies) Alexandriára látogatott, ahol 2-0 arányú vereséget szenvedett. Az eddigi öt fordulóból ez a negyedik veresége a csapatnak, csak azt a klubot – az FK Csíkszeredát – győzte le, amelynek az alközpontjaként működik. Érdekes módon ez a hargitai együttes eddigi egyetlen veresége.

Az élen már nem annyira egyértelmű a kolozsvári fölény, mert bár az újabban Universitatea néven futó alakulat minden mérkőzését megnyerte, a Temesvári Politehnica egymás után produkálja a csillagászati eredményeket, és komoly vetélytársnak ígérkezik. A két rivális éppen a következő fordulóban, Kolozsváron mérkőzik meg.

Ami a kiesés elleni küzdelmet illeti, abban komoly szerepet játszhat a fegyelmi bizottság is, amely hat pontot levont a Bukaresti Fair Playtől, és a csapat a pályán sem nagyon talál magára.

A női labdarúgó 1. liga hétvégi 6. fordulójában a csíkszeredaiak marosvásárhelyi fiókcsapata a Székelyudvarhelyi Vasas Feminát fogadja.

Női labdarúgó 1. liga, 5. forduló: Kolozsvári FC Universitatea – Resicabányai Banat Girls 4-0, Temesvári Politehnica – Galaci Universitatea 18-0, Bukaresti Fair Play – Bukaresti Carmen 0-6, FK Csíkszereda – Nagybányai FF 4-0, CSM Alexandria – ACS Marosvásárhely 2-0, Székelyudvarhelyi Vasas Femina – Aradi Piros Security 3-1.

A fegyelmi bizottság döntése értelmében a 4. fordulóból a Nagybányai FF – Bukaresti Fair Play mérkőzés eredményét (a pályán: 1-2) 3-0 arányban könyvelik el, a Fair Playtól pedig (minő irónia, tekintve a csapat nevét) hat büntetőpontot levonnak. A mentőautó hiánya miatt elmaradt Resicabányai Banat Girls – Székelyudvarhelyi Vasas Femina mérkőzést november 12-ére újraütemezték, miután a fegyelmi bizottság elfogadta a házigazdák magyarázatát.