2024. july 24., Wednesday

a Ferencváros a BL-selejtezőben

A Ferencváros kedden meggyőző sikerrel kezdte meg szereplését a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében: a második forduló első, hazai felvonásán 5-0-ra verte a walesi The New Saints csapatát.

A magyar csapat nagy lendülettel és energikusan kezdett, az első perctől beszorította ellenfelét és kifejezetten sok beadással próbálkozott a szélekről – különösen Marquinhos volt elemében a bal oldalon –, de ezeket eleinte rendre semlegesítette a walesi védelem. Azonban csak idő kérdése volt, mikor szereznek vezetést a zöld-fehérek, végül erre alig negyedórát kellett várniuk a szurkolóknak. Az első bekapott gól azonnal meg is törte a rivális ellenállását, ugyanis az ivószünetig már 3-0-s előnyre tett szert az FTC, Traoré második találata remek akció után született. A vendégek csak elvétve tudták huzamosabb ideig birtokolni a labdát, Dibusz kapujáig pedig még ritkábban jutottak el, de a szünet előtti percekre kiengedett a Ferencváros, ezt jelezte Williams keresztlécet eltaláló lövése.

A térfélcserét követően is nyomasztó fölényben futballozott a magyar csapat, amely tulajdonképpen az újabb góllal – Traoré harmadszor volt eredményes – el is döntötte a párharcot. A szigetországiak energiáját teljesen felemésztette a védekezés, de így sem tudták elkerülni a kiütéses vereséget, ugyanis a nagy kedvvel futballozó és két gólpassznál tartó Marquinhos is betalált büntetőből. A hátralévő szűk félórában mindkét fél a lefújást várta, Dibusznak mindössze egyszer kellett komolyabbat védenie a találkozón. A két gárda között osztálykülönbség volt, így ilyen arányban is megérdemelt diadalt aratott a Ferencváros.

A formalitásnak tűnő visszavágót jövő kedden 21 órától rendezik a szigetországban. A párharc győztese a dán Midtjylland és az andorrai Santa Coloma továbbjutójával találkozik a harmadik körben. Az első mérkőzésen a dán együttes diadalmaskodott az andorraiak otthonában, 3-0-ra. A vesztes az Európa-liga kvalifikációjában folytatja a szereplését.

A mesterhármast elérő Adama Traoré (b), a Ferencvárosi TC és Daniel Williams, a walesi The New Saints játékosa

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

„Az előny megnyugtató, a párharc még sincs befejezve”

„Nagyon elégedett vagyok a játékosok által mutatott energiával mind labdával, mind anélkül. Kifejezetten agresszívek voltak letámadásban. Az energia áradt a lelátóról is, nem lehetett ezt nem érezni a pályán” – nyilatkozta a mérkőzést követően a Ferencváros vezetőedzője, Pascal Jansen, aki szerint a szép debütálása ellenére bőven van még fejlődési lehetőség, a futballisták pedig megmutatták, eddig kiválóan alkalmazkodtak a játékfilozófiájához. „Szeretném leszögezni, noha az ötgólos előny megnyugtató, ez a párharc még nincs befejezve. Hétfőn utazunk Walesbe.”

Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló, első mérkőzés: Ferencvárosi TC – The New Saints (walesi) 5-0 (3-0).

Budapest, Groupama Aréna, 16.231 néző, vezette: Guillermo Cuadra (spanyol).

Ferencvárosi TC: Dibusz – Makreckis (76. Botka), Cissé, Gustavo (83. Knoester), Ramírez – Rommens, Maiga (76. Tóth) – Traoré, Zachariassen, Marquinhos (76. Owusu) – Pesic (76. Kady).

The New Saints: Roberts – Daniels, Pask, Bodenham, Davies (89. Baker) – Clark (89. Bradley), Smith, Redmond (63. D. Williams) – Brobbell, Young (76. McManus), J. Williams (63. Holden).

Gólszerzők: Traoré (15., 21., 54.), Zachariassen (24.), Marquinhos (62., 11-esből).

Sárga lap: Marquinhos (63.), illetve Williams (50.).

Ikszelt a FCSB a Maccabival

Döntetlenre játszott hazai pályán a román bajnok FCSB a Maccabi Tel-Avivval kedd este a labdarúgó Bajnokok Ligája 2. selejtező fordulójának első mérkőzésén. A két csapat találkozóját a Steaua-stadionban rendezték, és Bogár Gergő játékvezetésével 1-1-re zárult.

A román csapat sok támadást vezetett az izraeliek kapujára, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést a mindössze öt perce pályára lépett Biton révén, a 71. percben. Gyorsan jött azonban a replika, Dawa a 75.-ben egyenlített. A bukarestiek ezután is irányítói szerepben maradtak, azonban a győztes találatot nem sikerült bevinniük.

A két csapat összetétele:

* FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Lixandru (46. Alhassan), Şut (65. Edjouma) – Ştefănescu (85. Baeten), Olaru, Băluţă (85. Musi) – D. Popa (46. Miculescu).

* Maccabi: Mishpati – Cohen (66. Hozez), Sholmo, Nachmias, Asante (81. Abu Farhi), Davidzada – Peretz, van Overeem, Kanichowsky – Zahavi (66. Biton), Addo (74. Baltaxa).

Sárga lapos figyelmeztetésben részesültek: Miculescu (31.), Alhassan (70.), Musi (90+4.), illetve Asante (22.), Addo (26.), Nachmias (29.), Mishpati (90+3.).

Ugyancsak kedd este a Sparta Prága 2-0-ra nyert az ír Shamrock Rovers otthonában, így nagy valószínűséggel a cseh együttes lesz az ellenfele a FCSB és a Maccabi párharca győztesének a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében.

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések:

* bajnoki ág: Ferencváros – The New Saints (walesi) 5-0, APOEL (ciprusi) – Petrocub (moldovai) 1-0, Bodö/Glimt (norvég) – RFS (lett) 4-0, Malmö (svéd) – Klaksvík (feröeri) 4-1, Shamrock Rovers (ír) – Sparta Prága (cseh) 0-2, UE Santa Coloma (andor-rai) – Midtjylland (dán) 0-3, Panevezys (litván) – Jagiellonia Bialystok (lengyel) 0-4, Lincoln Red Imps (gibraltári) – Qarabag (azeri) 0-2, FCSB – Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1-1;

* nem bajnoki ág: Lugano (svájci) – Fenerbahce (török) 3-4, Dinamo Kijev (ukrán) – Partizan Belgrád (szerb) 6-2.

A csütörtöki kupaprogramban

A labdarúgó-Európa-liga és Európa-konferencialiga selejtezőjének második fordulójával folytatódik a nemzetközi kupaküzdelmek sorozata. Ebben a körben egyaránt három-három romániai és magyarországi csapat érdekelt.

A program:

* Európa-liga:

20.00 óra, DigiSport 3, Prima Sport 2: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – HNK Rijeka (horvát);

* Európa-konferencialiga:

19.00 óra, Duna World (M4 Sport +): Sumqayıt FK (azeri) – Fehérvár FC;

20.30 óra, DigiSport 1, Prima Sport 1: Kolozsvári CFR 1907 – FK Nyoman Hrodna (fehérorosz);

21.00 óra, Duna World (M4 Sport +): Paksi FC – AEK Larnaca (ciprusi);

21.15 óra, DigiSport 2 (egyeztetés alatt):

NK Maribor (szlovén) – CSU Craiova.

A Puskás Akadémia játék nélkül továbbjutott, ugyanis ellenfelét, a Dnipro-1 csapatát kizárta az UEFA, miután az ukrán klub csődöt jelentett, és visszalépett országa bajnokságából.