Erdőszentgyörgyöt fogadta múlt héten a Maros megyei 4. liga 1. csoportjában Nyárádszereda: úgy látszott, döntetlen lesz a mérkőzés, végül a házigazdák nyerték meg – negyedóra alatt három gól esett.

Az összecsapás enyhe hazai fölénnyel kezdődött, és a vendégek kapusának, Csekének már az 5. percben dolga akadt, de hárította Mihály szabadrúgását, ám a vendégek sem maradtak adósok, néhány perc múlva hatalmas lehetőséghez jutottak, azonban Kozma beadását az üresen maradt Kenesi közelről a kapu fölé küldte.

A túloldalon csakhamar érkezett a válasz, de Kovács fejesét Cseke a léc alól szögletre tolta. A vendégek két perc múlva tették próbára a hazai kapust, Iszlait, de ő hárította Kozma lövését. A vendégek újabb nagy helyzetet hagytak ki Béres révén, aki a védőktől megszabadulva a kapu fölé lőtt. A hazaiak Tálas távoli lövésével próbálkoztak, de a labda elkerülte a kaput, ugyanúgy Iszlai kapujánál Gál próbálkozása is.

Szünet után a vendégek kezdtek valamivel jobban, de a lendületet nem tudták a javukra fordítani, Iszlai először Béres közeli lövését hárította, majd Kozma távoli próbálkozását tolta ki a léc alól. Ezután a hazaiakhoz került a labda, és több veszélyes ellentámadást indítottak. Cseke előbb elcsípte Fazakas próbálkozását, majd Somodi labdáját Istvánfi nem tudta közelről a hálóba pöckölni. Végül a hazai támadások góllá értek: a 79. percben Somodi sarokrúgását Tálas az alsó sarokba fejelte (1-0), majd három perc múlva Istvánfi javított, a védőktől megszabadulva a léc alá vágta a labdát (2-0). Ezután mindkét csapat a szépítésre törekedett, ami végül a vendégeknek sikerült, a ráadás utolsó percében Kenesi 30 méteres lövése becsapta Iszlait (2-1), így végül a második győzelmüknek örülhettek a hazaiak.

Maros megyei 4. liga, 1. csoport, 5. forduló: Nyárádszereda SK – Erdőszentgyörgyi Kis-Küküllő 2-1 (0-0)
Nyárádszereda, Nyárád Aréna, műfüves pálya, hűvős idő, esti megvilágítás, mintegy 110 néző.
Vezette: Mocau Eugen, Moldovan Radu, Vega Viorel  (mindannyian Marosvásárhelyről). Ellenőr: Gabor Tiberiu (Szászrégen).
Gólszerzők: Tálas (79.), Istvánfi (82.), illetve Kenesi (90+4.).
Sárga lap: Ábrahám, Somodi, Marton, illetve Szakács, Kozma, Máté.
Nyárádszerea: Iszlai – Ábrahám, Tálas, Oprea, Pap, Mihály, Somodi, Kovács, Gáspár (61. Fazakas), Keresztesi (81. Marton), Istvánfi (90. Bálint)
Erdőszentgyörgy: Cseke – Koncz, Gál, Sütő, Pál, Szakács, Kenesi, Kozma (82. Rostás), Máté (87. Székely), Béres, Keresztes.