*  Szalai Attila góllal járult hozzá a Fenerbahce 3-2-es sikeréhez az ugyancsak válogatott Varga Kevint foglalkoztató Kasimpasa ellen a török labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának vasárnapi játéknapján. Szalai a 40. percben egy szöglet után fejjel csúsztatott a hálóba, ezzel megszerezte harmadik gólját a török élvonalban. A Fenerbahce a tabella második helyén áll, hátránya három pont a Besiktas mögött. A Kasimpasa a 16. helyen áll.

* A Lazio 3-0-ra legyőzte hétfő este az AC Milant az olasz labdarúgó Serie A 33. fordulójában. A római alakulatban a román Ștefan Radu kezdő volt. Az AC Milan visszaesett a tabellán az ötödik helyre, a Lazio a hatodik.

* Keylor Navas további három évig védheti a Paris Saint Germain labdarúgócsapat kapuját. A 34 éves hálóőr két éve érkezett a francia fővárosba a Real Madridtól, hétfőn 2024-ig kötelezte el magát.

* Szerződést hosszabbított klubjával a Manchester United hátvédje, Eric Bailly. Az elefántcsontparti futballista ugyancsak 2024-ig szóló egyezményt írt alá az angol Premier League-ben szereplő alakulattal.

* Sepsiszentgyörgy és Szatmárnémeti csapata játszik a női kosárlabda-bajnoki címért. A Sepsi SIC a Brassói Olimpiát búcsúztatta a három megnyert mérkőzésig tartó elődöntős párharcban, míg a Szatmárnémeti CSM az Aradi FCC Baschet ellen nyert. Mindkét fináléba jutott alakulat megnyerte az első három mérkőzést. Hétfőn a Sepsi SIC 78:48-ra győzött, míg a szatmáriak 77:61-re diadalmaskodtak. A döntő ugyancsak három megnyert mérkőzésig tart.

* Harmadik meccsén is kikapott Görögország csapatától Románia férfi-röplabdaválogatottja. A Európa-bajnoki selejtezősorozatra készülő alakulat a hétfői felkészülési mérkőzésen 3-1-re maradt alul. A korábbi két találkozó eredménye: 3-0 és 3-2 Görögország javára. Az Eb-selejtező első buboréktornája Szlovákiában lesz május 6-a és 8-a között, a második meccssorozatot pedig Ploieşti-en rendezik egy héttel később. Az ellenfelek Svájc, Szlovákia és Albánia.