2024. june 30., Sunday

* Románia női labdarúgó-válogatottja 3-0-ra nyert kedden Bulgária ellen Szófiában, a 2025-ös női Európa-bajnokság C ligájának 4. számú selejtezőcsoportjában. A csapat így hibátlan mérleggel, a lehetséges négyből négy győzelemmel áll a kvartett első helyén. A csoport másik mérkőzésén Kazahsztán 4-1-re verte Örményországot. A rangsorban a 12 pontos Romániát Örményország követi 6 ponttal, harmadik Bulgária 3-mal és negyedik Kazahsztán ugyancsak 3 ponttal.

* A magyar női labdarúgó-válogatott hazai pályán 1-0-ra legyőzte Svájcot az Európa-bajnoki selejtező B ligájának negyedik fordulójában. A 73. percben a hat perccel korábban becserélt Pápai Emőke, a Grasshoppers húszéves csatára talált be. A vendégek a 90+4. percben egyenlíthettek volna, de Ramona Bachmann büntetőt hibázott.

* Novak Djokovics térdsérülés miatt visszalépett a Roland Garrosról. A világelső szerb játékosnak a francia nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében a norvég Casper Ruuddal kellett volna megmérkőznie. A címvédő az argentin Francisco Cerundolo ellen 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3-ra megnyert mérkőzésén sérült meg. Visszalépése miatt Novak Djokovics jövő héten elveszíti az első helyet az ATP-ranglistán, helyét a Roland Garros-os eredményétől függetlenül Jannik Sinner foglalja majd el, aki az olasz játékosok közül elsőként lehet majd világelső.

* Bejutott a francia nyílt teniszbajnokság elődöntőjébe Jannik Sinner. Az olasz játékos a nyolc között a bolgár Grigor Dimitrovot 6:2, 6:4, 7:6-ra legyőzve kvalifikált pályafutása során először az elődöntőbe. Ellenfele az ATP-harmadik Carlos Alcaraz lesz, aki 6:3, 7:6, 6:4-re nyert a görög Sztefanosz Cicipasz ellen.

A magyar játékosok ünneplik Pápai Emőke (k) győztes gólját.

Fotó: MTI/Kovács Tamás.